שתף קטע נבחר

בנו של רבין נגד בנו של נתניהו: "כמו הפוסטר במדי SS"

יאיר נתניהו צייץ בטוויטר כי "רבין רצח ניצולי שואה באלטלנה", יובל רבין הגיב: "קביעה כזו - המשך ישיר לפוסטר של רבין במדי אס-אס. אל תגידו שלא ראיתם". יו"ר העבודה עמיר פרץ הודיע שיגיש תביעת דיבה, "כמי שמופקד על מורשת רבין". רה"מ נתניהו: "לא מסכים עם דברי בני יאיר"

 

  (צילום: מרק ישראל סלם, יאיר שגיא)
יובל רבין ויאיר נתניהו(צילום: מרק ישראל סלם, יאיר שגיא)

בנו של ראש הממשלה שנרצח נגד בנו של ראש הממשלה המכהן: לאחר שיאיר נתניהו צייץ בטוויטר כי "רבין רצח ניצולי שואה באלטלנה", כתב בתגובה יובל רבין כי "לקבוע שרבין רצח ניצולי שואה זה המשך ישיר לפוסטר של רבין במדי אס-אס. אל תגידו שלא ראיתם". מטעמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר בעקבות זאת לאחר צאת השבת: "אני לא מסכים עם הדברים שכתב בני יאיר על יצחק רבין ז"ל. עמדותיו של יאיר הן שלו בלבד ועל דעתו". 

 

בציוץ שלו כתב יאיר נתניהו כי "רבין עבר על החוק, עשה הרצאות באמריקה בעודו עובד ציבור והרוויח הון תועפות. כשעלו עליו הפיל את התיק על אשתו, וסגר את זה בשיחת סלון נעימה עם אהרון ברק. רבין רצח ניצולי שואה באלטלנה. רבין הביא לפה את ערפאת ועוד עשרות אלפי מחבלים מטוניס והביא למותם של 2,000 ישראלים". לאחר צאת השבת, ואחרי שעות ארוכות, הציוץ של יאיר נתניהו נמחק.

 

 

בעקבות אותו ציוץ הנחה יו"ר העבודה-גשר ח"כ עמיר פרץ את היועצים המשפטיים של המפלגה להכין תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו. "כמי שמופקד על מורשת רבין וכממשיך דרכו, לא אאפשר את הכפשתו והשחרת דרכו של גיבור ישראל במלחמה ובשלום, אמר פרץ. "אני אלחם על דרכו ולא אתן לרעיונות חולניים של אנשים חולניים לשכתב את ההיסטוריה ולפגוע בשמה של המפגלה ובשמי".

 

סערת "יאיר נתניהו מסוכן מיגאל עמיר"

פרץ נשא הערב דברים בהפגנה שאורגנה על ידי העבודה-גשר, ובמהלכה נצבעו המים במזרקה בכיכר בצבע אדום והוקרנו על מסך ענק אירועי ההסתה שקדמו לרצח. בהודעה המקורית שפורסמה מטעם המפלגה, ותוקנה זמן קצר לאחר מכן, נכתב כי פרץ אמר בנאום כי "יאיר נתניהו מסוכן מיגאל עמיר. יגאל עמיר כבר לא ירצח אף אחד. הוא בכלא לשארית חייו. אבל הרבה יגאל עמירים קוראים עכשיו את הציוצים, מקשיבים טוב טוב להיעדר ההסתייגות ממנהיגם, האבא, ומבינים מה עליהם לעשות".

 

אבל למעשה, בנאום עצמו פרץ לא אמר את הדברים שמפלגתו שלו ייחסה לו. יאיר נתניהו הגיב לדברים שלמעשה לא נאמרו, וצייץ: "זה עובר אצלכם חלק ההסתה הזאת? אולי איזה שמאלני ירצה לרצוח מישהו שיותר מסוכן מיגאל עמיר?".

 

 
עמיר פרץ באנדרטה לזכר יצחק רבין (צילום: מוטי קמחי)
פרץ והמים האדומים במזרקה בכיכר(צילום: מוטי קמחי)

מועמדת המחנה הדמוקרטי ונכדתו של יצחק רבין, נועה רוטמן, השתתפה היום בשבתרבות בגבעת שמואל, והזכירה כי "בעבר כשפרסמו על סבא שלי כל מיני שקרים, כמו זה שהוא אושפז וטופל במכות חשמל ב-1948 ועוד כל מיני קשקושים, ניגשנו ליועץ המשפטי דאז יהודה וינשטיין, וביקשנו להגיש תביעת לשון הרע. לפי החוק בישראל רק לאנשים חיים יש זכות לשם טוב, ולכן היינו צריכים את אישורו".

 

היא כינתה את יאיר נתניהו "לשלשת פה", ואמרה כי "מעניין שהוא דיבר על זה שוינשטיין הוא מינוי פוליטי, ובאופן 'מפתיע' אותו אותו מינוי פוליטי סירב לטפל בזה. לכן, הפנייה של עמיר פרץ ושל מפלגת העבודה היא ריקה מתוכן. אין אפשרות להגיש תביעת דיבה על דיבתו של המת. מה שכן יש אפשרות זה ללכת לקלפי ולהצביע לפי צו מצפונכם ולהסיר מעלינו את השיקוץ המשסה הזה כדי שנוכל לחזור להתווכח על אידיאולוגיה, ולא להטיל בוץ".

 

יובל רבין התייחס לכך וכתב בסיום הציוץ שלו: "אולי הפעם היועץ המשפטי לממשלה יפעל נגד המסיתים?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרק ישראל סלם, יאיר שגיא
יובל רבין ויאיר נתניהו
צילום: מרק ישראל סלם, יאיר שגיא
מומלצים