שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בתו של אלי כהן: "זאת לא הצורה שבה היינו רוצים לספר את הסיפור"

  "זה פופוליסטי. הם רוצים למכור את זה בעולם אז אני מבינה", אומרת סופי בן דור, בתו של המרגל המנוח אלי כהן, על סדרת הטלוויזיה "אלי" שנוצרה בהשראת סיפורו של אביה. "אם היינו מנסים לעצור את הסדרה היינו מפסידים", היא מוסיפה, ומצביעה על הבדלים מהותיים בין המציאות הזכורה לה לבין זו המוצגת על המסך

  "חלקים מהסדרה דומים למה שאנחנו זוכרים, וחלקים אחרים מופרכים ועשו לי תחושה לא נעימה", כך אומרת ל-ynet סופי בן דור, בתו של המרגל המנוח אלי כהן, על סדרת הטלוויזיה "אלי" שעלתה למסך בסוף השבוע בנטפליקס.

   

  בן דור, מספרת כי בני המשפחה עברו על תסריט הסדרה טרם עלייתה, והתעקשו שיהיה ברור כי מדובר בסדרה המבוססת על סיפור אמיתי, ולא בסדרה שמתיימרת לספר במדויק את סיפורו של אביה. "חופש היצירה גובר על זכויות הפרט", מספרת בן דור. "אם היינו מנסים לעצור את הסדרה היינו מפסידים, מבחינתנו הז'אנר הזה זה הרע במיעוטו. זאת לא הצורה שבה היינו רוצים לספר את הסיפור. היינו מעדיפים סיפור דוקומנטרי ולא משהו שמישהו יצר. זה פופוליסטי, והם רוצים למכור את זה בעולם אז אני מבינה. אני יודעת שהכוונות של היוצר גידי רף טובות".

   

  מתוך הטריילר לסרט
  סשה ברון כהן בתפקיד אלי כהן(צילום מסך)

   

  בן דור מצביעה על כמה הבדלים מהותיים לדבריה בין המציאות שהכירה לבין זאת שהוצגה בסדרה. "בסדרה מוצג פער עדתי בין המשפחה לבין אחרים - שההורים שלי חשו נחותים יותר, וזה משהו שלא היה. החלק האתלטי של אבא שלי לא היה, אמא שלי לא הייתה משרתת, היא הייתה אחות. לאבא שלי לא היה בלבול לגבי מי ומה הוא. הוא גם לא סומן כאנדרדוג בתוך הארגון, היה ברור שהוא מסומן לחיוב מההתחלה במשימה".

   

  "הסדרה לא ביוגרפית", מוסיפה בן דור, "מי שמכיר את הסיפור פה בארץ יכול לעשות תחקיר אמיתי ולמצוא את ההבדלים. ברחבי העולם הדמות של אבא תיצרב לפי הסדרה הזאת והיינו מעדיפים אחרת. אבל בגלל זה עשינו את התנאי שהסדרה רק מבוססת על סיפורו של אבי, והיא לא הסיפור עצמו".

   

  בתפקידו של המרגל אלי כהן משחק סשה ברון כהן, שמוכר בעיקר בזכות יכולות המשחק הקומיות שלו. "חששנו מסשה ברון כהן", אומרת בן דור, "אבל הוא היה בסדר, די עבר מסך. היו רגעים שהוא הזכיר לי את אבא, לא במבנה הגוף אבל משהו בפנים. לא התייעצו איתנו בליהוק שלו". לטענות שעלו ברשתות החברתיות לפיהן הסדרה מדוברת באנגלית עם מבטא ולא שמרה על האותנטיות, בן דור משיבה כי הנושא לא הפריע לה. "ברור לי שרוצים שהיא תהיה בינלאומית, וזה בסדר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום מסך
  סשה ברון כהן בתפקיד אלי כהן
  צילום מסך
  לאתר ההטבות
  מומלצים