שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בג"ץ קבע: מינוי מנכ"ל למשרד המשפטים יידחה לאחר הבחירות

  הדיון בעתירה נגד מינוי אופיר כהן למנכ"ל משרדו של השר אוחנה נדחה ב-45 יום, מה שימנע את כניסתו לתפקיד לפני הבחירות. אוחנה ייאלץ לבחור אם לוותר על המינוי לפני הבחירות או לנסות להביא מועמד אחר משירות המדינה

  עו
  מנכ"ל משרד המשפטים המיועד, אופיר כהן(צילום: גיא קרן)

  בג"ץ דחה היום (א') את הדיון בעתירה נגד מינויו של אופיר כהן למנכ"ל משרד המשפטים ב-45 יום. ההחלטה תמנע למעשה משר המשפטים אמיר אוחנה למנות את כהן לתפקיד עד לאחר הבחירות, מאחר שהצו שהוצא נגד המינוי יישאר על כנו.

   

  במסגרת עתירת התנועה לאיכות השלטון, התבקש השר אוחנה לספק מידע על הצעדים שהוא נקט לדבריו, לאתר מועמדים נוספים מתוך שירות המדינה לתפקיד מנכ"ל משרדו, כמקובל בממשלת מעבר. בתשובת המדינה נמסר כי אוחנה נפגש עם 18 מנהלים בכירים במשרד המשפטים, אך מאחר שמדובר בהליכים דיסקרטיים הוא מנוע מלפרט על כך, ואם יהיה צורך - הדבר ייעשה בדיון במעמד השופטים בלבד.

   

  בתנועה לאיכות השלטון טענו כי התשובה עמומה, ודרשו לקבל הסברים נוספים. "המשיבים ממשיכים לנקוט בקו עמום ביותר ולשון מעורפלת בתשובותיהם, במטרה ברורה להגן על תהליך הפיטורים שבעת הזו ברור שנעשה בניגוד לכללי המנהל התקין", נכתב בתגובת התנועה.

  אמיר אוחנה (צילום: אוהד צויגנברג)
  ייאלץ לבחור אם לוותר על המינוי לפני הבחירות. השר אוחנה(צילום: אוהד צויגנברג)

  שלושת השופטים שדנו בעתירה היום החליטו לדחות את הדיון בה ב-45 יום, והותירו את הצו על תנאי שהוצא נגד מינויו של כהן עד קיום הדיון. השר אוחנה ייאלץ עתה לבחור אם לוותר על המינוי לפני הבחירות או לנסות להביא מועמד אחר מטעמו, שיגיע מתוך שירות המדינה.

   

  עו"ד תומר נאור מהתנועה לאיכות השלטון מסר: "גרירת הרגליים של המדינה וסירובה התמוה להעביר לידינו ולידי בג"ץ מידע קריטי שתומך בגרסה המעורפלת שלהם לגבי האישורים שקיבל כביכול השר אוחנה, הם אלו שמובילים לסיטואציה שבה מינוי מנכ"ל חלופי למשרד המשפטים יידחה לאחר הבחירות. אנו מקווים שפרשה עגומה זו תשמש אות וסימן לכל שר עתידי שיבקש לקיים הליך מינוי שלא כדין בתקופת בחירות".

   

  לפני כחודש וחצי הדיח השר אוחנה את מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, בצעד שלווה בביקורת נוקבת במערכת המשפטית. במערכת טענו שאף שהצעד חוקי, הוא לא ראוי משום שפלמור נחשבה מנכ"לית מקצועית ומכיוון שמדובר במערכת בחירות שבה הכלל הוא שנמנעים מחילופים במשרות הבכירות במשרדי הממשלה.

   

  בהמשך, אישרה נציבות שירות המדינה את מינויו של המנכ"ל המיועד אופיר כהן לתפקיד, אך עתירת התנועה לאיכות השלטון הובילה להקפאת המינוי. בכירים במשרד המשפטים אמרו אז כי ההחלטה היא "מכה תדמיתית קשה לשר ואיתות חריף לשרי ומנכ"לי הממשלה שלא לערוך שינויים מהותיים במהלך מערכת בחירות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים