שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חדשות רשת פרסמו הקלטות מעוותות ממכינה, הכתב התנצל

  חדשות רשת שידרו הקלטות חלקיות של רב במכינה הקדם צבאית שהקים שר החינוך רפי פרץ, בהן הוא יוצא לכאורה נגד חילונים וגיוס לצבא. אולם לפי פרסום באתר פרספקטיבה ההקלטות החלקיות הוציאו את הדברים מהקשרם. מחדשות רשת נמסר: "הדבר נעשה ללא כל כוונה לפגוע ברב", עומרי מניב מסר: "מבקש להתנצל"

  בחדשות רשת שידרו בסוף החודש שעבר הקלטות מהמכינה הקדם הצבאית שהקים שר החינוך וחבר מפלגת ימינה, הרב רפי פרץ - בהן נשמע רב במכינה אומר לכאורה דברים קשים על חילונים וגיוס לצה"ל. אולם על פי חשיפת אתר פרספקטיבה עולה כי מדובר בקטעים חלקיים בלבד שהוצאו מהקשרם. בשעות האחרונות בוחנים בחדשות רשת את הנושא ושוקלים באיזו דרך לנקוט.

   

  "הערב הועלו בפרסומים שונים טענות בנוגע לכתבה שעסקה ברב נאומבורג, בעקבות הטענות הללו התחלנו בתהליך בדיקה מעמיק", נמסר מחדשות רשת הערב (א'), "נכון לעת הזו הבדיקה העלתה כי אכן מדובר בתרגיל מחשבתי, של איפכא מסתברא, ולא כפי שנטען. הדבר נעשה ללא כל כוונה לפגוע ברב נאומבורג. חדשות תמשיך את תהליך הבדיקה הפנימי לעומק במטרה לבחון את הפרסום המקורי".

   

  הכתב שפרסם את הידיעה, עומרי מניב, ביקש גם הוא להתנצל ולקחת אחריות: "אני מבקש להתנצל, ‏צפיתי בשיעורים מהמכינה לפני הכתבה שפרסמתי. אחרי הפרסום היום לקחתי נשימות (הרבה..), צפיתי שוב והבנתי שהדברים שנאמרו בשיעור שונים מכפי שהצגתי. אין דבר שחשוב לי יותר מלדייק, שכשאני חתום על אייטם, זה יהיה ברזל. ‏חבל לי שזה הוביל לשמחה לאיד כאן מפוליטיקאים שאני מסקר, ‏מתנצל". 

   

  חדר המצב של משרד החינוך בראשות שר החינוך רפי פרץ (צילום: מוטי קמחי )
  שר החינוך, הרב רפי פרץ(צילום: מוטי קמחי )

  לפי הפרסום באתר פרספקטיבה, עולה כי הכתב עומרי מניב שידר בחדשות רשת רק חלק מההקלטות של אחד הרבנים במכינה, הרב אסף נאמבורג. מההקלטות המובאות באתר עולה כי הרב נאמבורג שיחק משחק תפקידים על מנת להמחיש לתלמידיו את קו המחשבה של החרדים, ולא הביע את עמדותיו האישיות. בחדשות רשת, כך לפי הפרסום, שידרו את דבריו של נאמבורג מבלי לומר שמדובר במשחק תפקידים וייחסו לו את הנאמר בהקלטה.

   

  הרב רפי פרץ כתב היום בטוויטר: "לא את עלבוני אני תובע אלא את הנסיון להכתים ולהתיר את דמם של אלפי תלמידי מכינות הציונות הדתית. ‏הערב התברר שניצן ואיווט יחד עם חדשות רשת הם מפיצי פייק ניוז - תתביישו ותתנצלו". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  רפי פרץ
  צילום: אוהד צויגנברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים