שתף קטע נבחר

ענת ליליאור העפילה לאולימפיאדת טוקיו

גולשת הגלים הישראלית (19) ממשיכה להרשים באליפות העולם ביפן, אחרי שהעפילה לחצי גמר ולמרות הנשירה לבית הניחומים - סיימה כאירופית הבכירה בתחרות וזכתה בכרטיס הנכסף לאולימפיאדה ב-2020

 

 

רשמית: ענת ליליאור באוליפיאדת טוקיו 2020. לאחר שאתמול העפילה לשלב 16 האחרונות באליפות העולם בטוקיו, הגולשת הישראלית הבכירה המשיכה את השבוע הנהדר שלה וסיימה כאירופית הבכירה בתחרות. מדובר בתחרות הקריטריון הראשונה לאולימפיאדה, כאשר לכל יבשת מחולק כרטיס אחד.

 

הבוקר העפילה ליליאור לשלב חצי הגמר כחלק משמונה האחרונות, שם סיימה שלישית במקצה שלה ונשרה לבית הניחומים. כאשר הודחו שתי גולשות ספרדיות נותרה רק גולשת אירופית אחרונה בתחרות - ההולנדית אוולין הופט. במקצה דרמטי במיוחד גם היא הודחה וכך הובטח כי ליליאור תסיים בוודאות כאירופית הבכירה.

 

ענת ליליאור גולשת (צילום: GettyImages)
ענת ליליאור. לא עוצרת(צילום: GettyImages)

 

בהקשר של התחרות הנוכחית, חשוב לומר שליליאור עדיין יכולה להיות אחת משתי גולשות שיעפילו לגמר דרך בית הניחומים, עם זאת, במקצה שלה מחר ישתתפו סטפני גילמור, סאלי פיצגיבן וקורטני קודולוב שנחשבות לשלוש הגולשות הטובות בעולם. מצד שני - אתמול ניצחה ליליאור בשני מקצים שונים את גילמור ופיצגיבן.

 

מוקדם יותר, בשלב 16 האחרונות, ליליאור שזכתה לכינוי "הסינדרלה של אליפות העולם" על ידי פרשני התחרות, סיימה שנייה במקצה שלה. הקדימה אותה רק הברזילאית טטיאנה ווסטון-ווב, אחת הגולשות בטובות בעולם. "זה מדהים, אני נהנית ומנסה לקחת כל סיבוב בנפרד", סיפרה ליליאור. "אנשים שומעים בגללי על הענף הזה וזה מבחינתי משהו מדהים. מקווה לייצג את ישראל באולימפיאדה". על אופי הגלישה בארץ אמרה ליליאור: "בישראל הים והגלים חלשים, אבל אני אוהבת את זה ולא מורידה את הגלשן מהרגל שלי".

 

גלישת גלים אולימפית - איך זה עובד?

ענף גלישת הגלים הפך ב-2016 לראשונה לענף אולימפי וטוקיו 2020 תהיה האולימפיאדה הראשונה בה יתחרו בו. 20 הגולשות הטובות בעולם יעפילו אליה (ו-20 גולשים), עשר דרך מסלול ה-WSL - תחרות על בסיס אישי, שלא בחלוקה לנבחרות לאומיות - ועשר דרך מסלול ה-ISA, לנבחרות לאומיות, שבמסגרתו מתקיימת האליפות הנוכחית בטוקיו.

 

מבחינת אופן התנהלות התחרות: ארבעה גולשים נכנסים בו זמנית למים למקצה שנמשך בין 15 ל-30 דקות. כל אחד תופס כמה גלים שהוא רוצה כשבסיום נחשבים שני הגלים הטובים ביותר ומוענקות עד עשר נקודות על כל גל.

 

הקריטריונים לניקוד הם מהירות, עוצמה וזרימה. כשיש מושג נוסף שמוגדר "קריטיות": מה הנקודה הכי גבוהה שהגולש הגיע אליה ועד כמה מאונך היה הגלשן על שפת הגל. העוצמה נמדדת בעיקר על ידי כמות המים שמותזת, ונמדדת גם העקביות שבשמירה על מהירות גבוהה.


פורסם לראשונה 09/09/2019 08:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים