שתף קטע נבחר

ליברמן נגד חוק המצלמות של נתניהו: "מוביל חוק גניבת בחירות"

יו"ר ישראל ביתנו התייחס לחוק שאמור להגיע כבר היום למליאת הכנסת, ואמר שמפלגתו תתמוך רק בפיקוח ממלכתי. "לא יכול להיות שהפיקוח יתנהל על ידי מיליציות פרטיות של נתניהו שבאות לפגוע בתוצאות, זה חוק שיבוש הבחירות". בלי תמיכת ליברמן לא צפוי רוב לחוק. חי: דיוני הוועדה המסדרת של הכנסת בחוק המצלמות

 

 

ח"כ אביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו, התייחס הבוקר (שני) בישיבת הסיעה לחוק המצלמות בקלפיות שראש הממשלה בנימין נתניהו מקדם, ואמר כי מפלגתו תתמוך רק בפיקוח ממלכתי. "מה שעושה נתניהו זה לא חוק פיקוח על הבחירות, זה חוק שיבוש הבחירות, חוק גניבת הבחירות", אמר.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בפתח ישיבת הסיעה הבהיר ליברמן: "ברמה העקרונית ישראל ביתנו מאוד-מאוד תומכת בפיקוח על הבחירות, הצבת מצלמות, אבל אנחנו תומכים בפיקוח אחיד בכל המקומות על ידי גורם ממלכתי אחד. אנחנו בעד הצבות גם במגזר הערבי, גם בחרדי, גם בחיפה, גם בתל אביב וגם בבאר שבע. רק בצורה כזאת ניתן לפקח על הבחירות. מה שעושה נתניהו זה לא חוק פיקוח על הבחירות, זה חוק שיבוש הבחירות, חוק גניבת הבחירות".

 

ליברמן הבטיח כי סיעתו תדרוש שכל המצלמות יוצבו רק על ידי נציגים של ועדת הבחירות המרכזית והיכן שיחליט יו"ר הוועדה. "לא יכול להיות שהפיקוח הזה יתנהל על ידי מיליציה פרטית של נתניהו, שבאה מראש לא על מנת לפקח, אלא להפריע למהלך בחירות תקין ולפגוע בתוצאות", הוסיף.

אביגדור ליברמן  (צילום: גיל יוחנן)
ליברמן. "לא יכול להיות שהפיקוח יתנהל על ידי מיליציה פרטית של נתניהו"(צילום: גיל יוחנן)

הוא טען כי קידום חוק המצלמות מתואם בין הליכוד לרשימה המשותפת: "מבחינתו המצלמות במגזר הערבי זה תחליף ל'הערבים נוהרים לקלפיות באוטובוסים'. אנחנו זוכרים, אחרי 'הערבים נוהרים', איך נתניהו הזמין את כל אותם ערבים והתנצל. אותו דבר מתוכנן גם הפעם. ברור שנתניהו מתואם עם איימן עודה, ברור שיש תיאום מוחלט בין הליכוד לרשימה המשותפת. שני הגורמים היחידים שמרוויחים מכל ההתכתשות הזאת הם הליכוד והרשימה המשותפת".

 

ליברמן טען כי הדיון על הצבת מצלמות נועד להסיח את הדעת מהנושאים החשובים באמת: "צריך להבין שכל המהלך הזה נועד אך ורק לשבש את הבחירות. אם המפלגות יכלו לשלוח משקיפים עם מצלמות, אז עוצמה יהודית שולחת משקיפים עם מצלמות לאום אל-פחם, והרשימה המשותפת ומרצ שולחות משקיפים לקריית ארבע. או תנסו לדמיין קלפי שעשר מפלגות שולחות משקיפים עם מצלמות וזה מצלם את זה. ברור שזה הכול מסך עשן שנועד להסיח את הדעת מהכניעה לטרור בדרום, מכל נושאי דת ומדינה ומהכניעה של נתניהו לחרדים ולמשיחיים".

 

"מי שמפחד מהפיקוח הוא כנראה זייפן"

יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין, התייחס בריאיון לאולפן ynet לדברי ליברמן: "הוא פוליטיקאי מנוסה ומנסה להחזיר את כולנו לנושאים שחשובים לו בקמפיין. אנחנו בעד טוהר בחירות. מי שמפחד מהפיקוח הוא כנראה זייפן". הוא התייחס לטענות שהזיופים היחידים שהתגלו בבחירות הקודמות היו לטובת הליכוד: "זאת אומרת שאנחנו אלטרואיסטים צדיקים ורק דואגים לדמוקרטיה הישראלית. אם היו זיופים לטובתנו ואנחנו רוצים לפקח אז אנחנו לא מקדמים אג'נדה מפלגתית".

 

 

אדלשטיין התייחס לאפשרות של הצבת מצלמות על ידי ועדת הבחירות המרכזית: "פיקוח ממלכתי זה טוב, אבל קשה לעשות כמה שבועות לפני הבחירות. אני מקווה מאוד שוועדת הבחירות תצליח, אני מבין שהם עושים מאמצים כנים. בואו רק נזכיר מול כל נבואות הזעם האלה - בבחירות האחרונות שהתקיימו היו בכאלף קלפיות היו משקיפים עם תעודות מטעם מפלגה זו או אחרת שהקליטו במצלמה ולא נפלו השמיים".

 

"נשתמש בחוק כדי להעלות את אחוז ההצבעה"

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, התייחס הבוקר בריאיון לאולפן ynet לחוק המצלמות וטען כי מפלגתו תשתמש בחוק כדי להגביר את אחוז ההצבעה במגזר הערבי.

 

 

"לא יאיימו עלינו, לא יפחידו אותנו, לא ירתיעו אותנו. אנחנו דווקא נשתמש בזה כדי להעלות את אחוז ההצבעה בקרב האזרחים הערבים, כי האזרחים הערבים מבינים כמה הקול שלהם חשוב ומכריע בבחירות האלו", אמר. הוא הוסיף כי אם מציבים מצלמות הן צריכות להיות בכל הקלפיות ולא רק במגזר מסוים וכן צריך שיוצבו על ידי ועדת הבחירות המרכזית.

 

גם יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס לדברי ליברמן ואמר בתגובה כי הוא "מברך את ישראל ביתנו על ההחלטה להצביע נגד חוק המצלמות. הבלוף של נתניהו בניסיון להסתיר את אובדן ההרתעה בדרום לא יעבוד על אזרחי ישראל. הזייפן היחיד שיש במערכת הפוליטית הוא נתניהו".

 

 

ח"כ אשר: "ליברמן מוכר סיפורים, אין לו בעיה לשבת עם חרדים"

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) תקף את יו"ר ישראל ביתנו היום בריאיון לאולפן ynet ואמר כי "הוא חושב שהציבור לא אינטליגנטי ואפשר למכור כל הזמן סיפורים חדשים, כל בוקר וכל ערב. לליברמן יש אידיאולוגיה אחת שנקראת אביגדור ליברמן וכל מה שישרת את מה שהוא רוצה באותו רגע, ומה שהוא רוצה בשלושת חדשים האחרונים זה להפיל את נתניהו. אנחנו רק שחקנים סטטיסטיים במשחק הזה, גם החרדים, גם האחרים".

 

הוא טען כי לליברמן אין בעיה לשבת בממשלה עם החרדים, בניגוד למסרים שפרסם לאורך קמפיין הבחירות, ואמר: "האנשים שלו גם אמרו לנו את זה במו"מ עד שהתפוצצה הממשלה. רוב חברי הסיעה שלו, ארבעה מתוך חמישה, אמרו לנו שהם לא מתכוונים אלינו, יש לו בעיה עם ביבי, הוא ילך על הראש שלו ונגמר הסיפור".

 

עוד אמר ח"כ אשר כי "ליברמן גנב את הספין מלפיד על החרדים, בא גנץ וגנב ממנו בחזרה. הכל ספינים. אם רוצים לדבר על דברים רציניים צריך באמת לראות את הדברים הרציניים על השולחן".

 

על מסרי כחול לבן על כך שלא ילכו לממשלה עם חרדים אמר: "אנחנו לא פוסלים אנשים על ספינים, אבל ברור שזה מראה מבחינתנו. בני גנץ הכתים את קורות החיים שלו בספין הזה, אם אדם בא ואומר 'אני הולך להיות מנהיג של מדינה', אתה לא יכול לדבר על ציבור שלם ולתייג אותו כסחטנים. על אותו ציבור שאמרת רק לפני כמה שבועות כמה אתה רוצה לקרב אותם ולחיות איתם יחד. לצערי, הוא יינזק מזה כנראה, ברמת הקורות חיים ואג'נדה, אבל הוא עדיין לא יאיר לפיד, אפילו לא חיקוי זול ליאיר לפיד".

 

יובל קרני וקובי נחשוני השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
אביגדור ליברמן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים