שתף קטע נבחר

האסון בספרד: תמונתו האחרונה של מטפס ההרים הישראלי שנהרג

חבריו של סוּף אדלר בן ה-22 שנהרג בנפילה מגובה 30 מטר בספרד עדיין לא מבינים מה גרם למותו. ידידתו אמרה: "אולי הייתה שם טעות אנוש לא שלו". לפני שנסע כתב לה: "נוסע לראות מה אני שווה"

חבריו של סוּף אדלר בן ה-22, מטפס ההרים שנהרג אתמול (ראשון) לאחר שנפל מגובה רב במהלך טרק באזור רודלאר בספרד, מנסים עדיין להבין מה הוביל למותו הטרגי: "הוא יחסר לכולנו מאוד. קסם של ילד", אמרה ידידתו הקרובה מיקי מיריינפלד. היא ביקשה סיוע ממשרד החוץ להגיע למטפס ההרים שהיה עם סוף כדי ללמוד פרטים נוספים על הטרגדיה.

 

 

 

 

התמונה האחרונה שעות לפני האסון ()
התמונה האחרונה שצולמה שעות לפני האסון
 

 

מיריינפלד (41), מטפסת הרים בעצמה, התייחסה לסוף כאל אחיה הקטן, והוא ראה בה אחות גדולה. היא הסבירה מה ידוע בינתיים: "הוא יצא ב-1 בספטמבר לספרד, והיה עם מטפס בריטי כשזה קרה. לא ברור לנו עדיין מה קרה אבל אנחנו רוצים שמשרד החוץ יפעיל לחץ שהמטפס הבריטי לא יעזוב, כי הוא מספר סיפור שלא מתחבר לא לסוּף ולא לטיפוס. אני לא חושבת קרה ביניהם משהו אבל אולי הייתה טעות אנוש שלא של סוף".

 

סוף אדלר עם ידידתו מיקי מיירינפלד ()
סוף אדלר עם ידידתו מיקי מיירינפלד

פוסט מיקי מיירינפלד ()
הפוסט שכתבה מיירינפלד

לדבריה, אדלר יצא לטיול מצוקים מאובטח. "בדרך כלל מגיעים לשם ומתגבשים עם הקהילה המקומית. לא היה חשש מיוחד למשפחה לפני הטיול הזה. הוא היה מטפס מאוד זהיר ומחושב ומאוד אחראי תאונות טיפוס לא קורות הרבה וזה מוזר. הוא טיפס במסלול בדירוג 7 הגיע לתחנה ונפל משלושים מטרים היו שם עוד מטפסים הזעיקו חילוץ מוטס".

 

אזור הנפילה (צילום: diariodelaltoaragon)
החילוץ בהרים בספרד(צילום: diariodelaltoaragon)

מיריינפלד סיפרה כי אדלר לא היה מטפס מקצועי, אך היה מטפס מוכשר מאוד: "הכרתי את סוּף שהוא היה בן 14 על קיר הטיפוס, ומאז הוא החליט שאני אחותו הגדולה. הקשר בינינו היה הדוק, טיפסנו יחד ולמעשה אני הייתי הראשונה שלקחתי אותו לטפס בחוץ, לכן אני מרגישה מעט אשמה. הוא היה שמח ונלהב לקראת הטיול ואפילו קנה רתמה חדשה בספרד".

 

לפני שנסע כתב אדלר למיירינפלד: "ביי אחות גדולה, נסעתי לספרד לשלושה חודשים לראות מה אני שווה".  


סוף אדלר עם ידידתו מיקי מיירינפלד ()
אדלר במהלך טיפוס בישראל

 

בתקשורת הספרדית דווח כי האירוע התרחש בסביבות השעה 12:00 בצהריים. אנשי המשמר האזרחי קיבלו דיווח שמטייל נפל מגובה רב והוא במצב אנוש. לפי הדיווח, הישראלי טיפס עם עוד כמה מטיילים, והם הזעיקו עזרה. למקום הוקפצה יחידת חילוץ אווירי, והמחלצים שהגיעו הבחינו שהוא ללא רוח חיים. גופתו הועברה לבית החולים הסמוך.

 

ממשרד החוץ נמסר כי: "בשעות הערב קיבלנו דיווח על אזרח ישראלי שנהרג מנפילה מגובה רב במהלך טרק טיפוס הרים Rodellar de Bierge Huesca. בני המשפחה קיבלו את הבשורה הקשה. קונסול ישראל במדריד והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף לעניינים קונסולריים במשרד החוץ מסייעים למשפחה בשעתם הקשה".

 

המקום שבו נהרג הישראלי הוא אחד מאתרי טיפוס ההרים המפורסמים באירופה, ויש המכנים אותו "מֶכָּה של מטפסי ההרים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונה האחרונה של סוּף אדלר
מומלצים