שתף קטע נבחר

מוסי רז הביע צער על כך שמחבל מת בכלא – ומחק

מספר 12 במחנה הדמוקרטי כתב בטוויטר על המחבל שרצח את בני הזוג הנקין: "בסאם אל-סייה מת אתמול בכלאו. הוא היה חולה סרטן אך לא ניתן לו למות חופשי". לאחר מכן מחק את הציוץ. ברק: "מוטב שהדברים לא היו נאמרים"

הח"כ לשעבר מוסי רז, מספר 12 במחנה הדמוקרטי, פרסם ציוץ בו הביע צער על מותו של אסיר פלסטיני בבית הכלא ממחלת הסרטן. לאחר שספג ביקורת כי מדובר במחבל שהורשע ברצח בני הזוג הנקין בשנת 2015 מחק את הציוץ, אך לא התנצל.

 

"לכל אסיר גם לרוצח נקלה, גם לרוצחו של ראש הממשלה וגם לרוצח משפחת הנקין יש גם זכויות. לא קבעתי שזכות כלשהי של הרוצח הופרה. דיווחתי על מותו בכלא מבלי לנקוט עמדה", אמר רז.

 

מוסי רז. צייץ והתנצל (צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת) (צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת)
מוסי רז. צייץ והתנצל(צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת)

 

בציוץ של רז נכתב כי: "בסאם אל-סייה, עיתונאי בן 47 משכם, העצור בבתי הכלא בישראל מאז 2015, מת אתמול בכלאו. בסאם היה חולה סרטן אך לא ניתן לו למות חופשי. באוניברסיטאות בשטחים הכבושים, ש-240 מהסטודנטים בהן נמצאים במעצר, הייתה היום שביתה כללית בעקבות מותו. סליחה שאני מטריד בעניינים שוליים כמו חיי אדם של פלסטינים".

 

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק התייחס לאירוע המביך, וכתב: "טוב שמוסי מחק את הציוץ. מוטב שהדברים לא היו נאמרים כלל".

 

 

בסאם א-סאייח, עליו כתב רז, ריצה עונש מאסר בגין רצח על ידי פעולות איבה, עבירות אמל"ח, ניסיון לרצח, יידוי אבנים, חטיפה, כפייה, מאסר שווא, חבירות בארגון לא מוכר, מגע עם ארגון עוין ומתן מקלט, והיה מוחזק בשב"ס מאוקטובר 2015. הוא סבל ממחלות כרוניות חשוכות מרפא לאורך כל תקופת מאסרו ומותו נקבע בבית החולים. א-סאייח חלה בסרטן העצמות ובלוקמיה, וסבל ממחלת ריאות ומבעיות בלב. בחמאס פרסמו הודעת אבל לאחר מותו ואמרו כי ישראל נושאת באחריות למותו "כתוצאה מרשלנות רפואית".

 

רק שלשום התנצל רז בפני רכז הביטחון של קרני שומרון יאיר טרבלסי, לאחר שפרסם תמונה בה נראה טרבלסי כשהוא מכוון את נשקו לעבר נער ונערה פלסטינים, ולצדה הכיתוב "האלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה" (ציטוט של יצחק רבין מהנאום שנשא בכיכר בתל אביב דקות לפני שנרצח). לאחר שהתברר כי מדובר בתמונה שבה השתלטו אנשי הביטחון על שני מחבלים שהגיעו לכניסה ליישוב וניסו לדקור את אחד התושבים, התנצל רז בפני טרבלסי.

 

  

רז כתב בציוץ ההתנצלות כי "לקראת יום כיפור ברצוני להתנצל בפני יאיר טרבלסי על שפגעתי בו. העלתי את תמונתו עם כיתוב שלא שיקף את המצב. התמונה נלקחה מפיגוע טרור שמנע יאיר כרבש"צ היישוב, פעולתו לא יצרה אלימות אלא מנעה אותה. לא חשבתי שהכיתוב יתפרש כאילו אני מאשים אותו באלימות. אני מתנצל מעומק ליבי ומבקש את סליחתו".


פורסם לראשונה 09/09/2019 23:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת
מוסי רז
צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת
מומלצים