שתף קטע נבחר

במאמץ לגייס מצביעים: ביקור נדיר של הרב קנייבסקי בת"א

הרב חיים קניבסקי בן ה-91, הנחשב למנהיג הבולט במגזר החרדי, יקיים השבוע מסע דילוגים ברחבי הארץ ויגיע לראשונה באופן יזום לתל אביב כדי להשתתף בכנס בחירות של יהדות התורה. המטרה: ניסיון לגייס מצביעים מסורתיים במעוז החילוניות

יבקר לראשונה בתל אביב. הרב חיים קנייבסקי ()
יבקר לראשונה בתל אביב. הרב חיים קנייבסקי

לקראת הישורת האחרונה של הבחירות, הרב חיים קנייבסקי, המנהיג הבולט והחשוב במגזר החרדי, ישתתף השבוע באופן נדיר בכנס בחירות שתקיים מפלגת יהדות התורה בתל אביב - במה שנראה כביקור היזום הראשון בחייו בעיר החילונית.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד – מתחם הבחירות של ynet

  

מקורביו של הרב בן ה-91 שמתגורר בבני ברק אומרים כי עד עתה הוא הקפיד להימנע מהגעה לתל אביב, אפילו לא לכינוסים הגדולים של תנועתו, "דגל התורה", בהיכל הספורט יד אליהו – למעט פעמים אחדות שבהן "נאלץ" לצעוד בחוף הים על פי ציווי רופאיו.

 

ביקורו של הרב קנייבסקי, המכונה ברחוב החרדי "שר התורה", במקום שנתפס בציבורו כמעוז החילוניות, הוא במסגרת מסע דילוגים שהוא יקיים בשבוע האחרון של מערכת הבחירות ברחבי הארץ. הדגש הוא על ריכוזי המגזר, מרכסים בצפון ועד אופקים בדרום, אבל ביהדות התורה מזהים פוטנציאל נדיר לגייס גם מצביעים חילונים-מסורתיים, ולכן החליטו להיכנס גם לתל אביב. השיא יהיה בכנס ענק שיתקיים בירושלים ביום ראשון בערב, יממה וחצי לפני פתיחת הקלפיות, בהשתתפות ההנהגה העליונה של הציבור החרדי האשכנזי.

אביגדור ליברמן סיור בחירות ב מעלה אדומים (צילום: אוהד צויגנברג)
"זה חוזר אליו כמו בומרנג". ליברמן(צילום: אוהד צויגנברג)

"ליברמן התעקש שהבחירות יהיו בספטמבר ולא באוגוסט, כי חשש שהציבור שלו לא יהיה בארץ בחופש הגדול, אבל הוא שכח שהשנה ספטמבר זה אלול, ועכשיו זה חוזר אליו כבומרנג", הסבירו במפלגה. "פתאום יש לנו חיבור לקהלים שמעולם לא הכרנו. אנחנו רואים תגובות מדהימות, גם ממקומות כמו אילת ותל אביב. ברכה מהרב קנייבסקי לשנה טובה ולהצלחה בראש השנה, יום הדין, עם שיר חסידי חדש שהוצאנו על כך ש'צדיק גוזר והקדוש ברוך הוא מקיים' - זה משהו שלא עובד בחשוון או בסיוון, רק בחודש הרחמים והסליחות, לקראת 'הימים הנוראים'".

 

גם בש"ס מנצלים היטב את הסנכרון המושלם בין אלול העברי לספטמבר הלועזי, והשבוע פרסמו קליפ השוזר את פיוטי הסליחות, מבוצעים על ידי תשעה כוכבי זמר יהודי-מזרחי, עם קטעי ארכיון של הרב עובדיה יוסף. במפלגה שבעי רצון מהתגובות, והם מאמינים כי התשדיר, שעד אתמול הגיע לכחצי מיליון איש, יתברר כמכפיל כוח בקלפי.

 

ביום רביעי תערוך ש"ס את הכנס המרכזי שלה – "המעמד האדיר של המערכה הגורלית" – בהשתתפות מנהיגה הרוחני ונשיא מועצת חכמי התורה, הרב שלום כהן, ויו"ר התנועה, השר אריה דרעי. לאירוע, שיתקיים בהיכל הספורט "טוטו" בחולון, צפויים להגיע גם אלפי רבנים מרחבי הארץ. בשבת הם כבר יחזרו לתלמידיהם ולבני הקהילות שהם מנהיגים ויתריעו בפניהם על הסכנה שבהקמת ממשלה בלי ש"ס - אנטי דתית ואנטי חברתית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים