שתף קטע נבחר

דעה: יוצא לדייט ראשון? אל תיתן לה לשלם

אחרי שיחה לא כל כך נעימה, הוא התגונן וצעק, "אם היא חושבת שלא מתפקידה לשלם - אז למה היא הוציאה את האשראי?", ואני עניתי, "כדי להראות אכפתיות וכוונה, לא באמת כדי לשלם. וחוץ מזה, אם לא תשלם עליה עכשיו, אז מתי כן?"

אילוסטרציה של כרטיס אשראי  (צילום: Shutterstock)
רוצה לחזר? תשלם(צילום: Shutterstock)

דייט ראשון. הם ישבו להם במסעדה נחמדה ולא זולה. הזמינו ראשונות, שתו יין, הביטו זה לזו בעיניים, החזיקו ידיים, ואז גם הגיעה הנשיקה המיוחלת. נראה היה שזה הולך להיות בדיוק מה שהם חיפשו עד היום, ואז - תפנית בעלילה. הגיע החשבון, חשבון מכובד למדי, לא נכחיש. הוא הוציא כרטיס אשראי, היא הוציאה כרטיס אשראי, היא רצתה שהוא יגיד לה, "מה? מה פתאום?", אבל מה שהיא שמעה זה "חצי חצי?" מלווה בקריצה.

 

אחר כך הוא הניח את שני הכרטיסים על המגש וקרא למלצר. אם היא הייתה יכולה, היא הייתה מוציאה שקית הקאה מתחת למושב. מאותו רגע היא רק רצתה להגיע הביתה, וכמה שיותר מהר. "נגעלתי", אמרה לי עוד באותו ערב. "מה נראה לו? איפה הכבוד שלו לבחורה?", וככה, בשנייה, הסתיים לו רומן נפלא עוד בטרם התחיל.

 

למחרת התקשרתי אליו כדי לגשש ולבדוק מה קרה שם ואיך הוא מרגיש לגביה. "סיון, תקשיבי", אמר לי נרגש. "היה דייט מושלם! שידרנו על אותו גל. היא עונה על הקריטריונים העיקריים שהצבתי לעצמי ובסוף אפילו התנשקנו. אני אתקשר אליה היום. אני רוצה להזמין אותה למסעדת שף שאמרה שהיא אוהבת". אחלה רעיון, חשבתי לעצמי, אבל וואלה, בן אדם, אתה אפילו לא קרוב לזה. יותר מכך, נמלאתי חרדה שמא הוא ייקח אותה למסעדה עוד יותר יקרה ושוב יגרום לה לשלם.

דייט ראשון (צילום: shutterstock)
לפני שהחשבון הגיע, הם עוד בילו בנעימים(צילום: shutterstock)
 

אחרי שיחה לא כל כך נעימה, הוא התגונן וצעק, "אם היא חושבת שלא מתפקידה לשלם - אז למה היא הוציאה את האשראי?", ואני עניתי, "כדי להראות אכפתיות וכוונה, לא באמת כדי לשלם. הזמנת אותה לארוחה רומנטית אז תהיה רומנטי - ותזמין אותה. אם לא תשלם עליה עכשיו, אז מתי כן? ונחש מה? היא לא רוצה לצאת איתך יותר. כן, היא חושבת שאתה קמצן. כן, קמצן! מה ששמעת".

 

למה אני בכלל צריך להזמין אותה?

לאחרונה, יותר מתמיד, אני נתקלת בסוגיית התשלום - מי משלם? כמה לשלם? למה אני משלם? שואלים אותי. נשים מתביישות שהגבר ישלם עליהן, ואז ממבוכה הן מציעות לשלם בעצמן. לפעמים הן אפילו מתווכחות ומתעקשות לשלם. העניין הוא שבסוף, כשהגבר נכנע, עד שמגיעה הקבלה הן כבר התייבשו לגמרי. זה פשוט מוריד להן. כך נוצר מצב שמצד אחד, נשים היום רוצות לשבור את תקרת הזכוכית, להראות שהן יכולות ושאף אחד לא צריך לתמוך בהן, אך בפועל, כשהגבר לא משלם עליהן בדייט, רבות מהן בהחלט רואות זאת כעלבון.

 

"למה אני צריך לשלם? אני עובד קשה בשביל הכסף בדיוק כמוה. אישה רוצה שוויון אז בבקשה, נתחלק חצי-חצי", אומרים גברים רבים, ומראים שוב כיצד תפקידי המגדר הברורים של פעם חדרו למקומות אבודים, התערבבו והתמזגו. אם תשאלו אותי, סלט המטבוחה שנוצר יצר את אחת הסיבות העיקריות לאחוזים הגבוהים של הרווקות בימינו.

 

ואני אומרת, כדי להקל על מציאת זוגיות בעידן הסבוך והמאתגר של היום, נסו לא לשדר מסרים סותרים האחד לשני. היו ברורים ומדוייקים ואל תפחדו ללכת עם האמת שלכם. אם את מעוניינת שגבר יפנק אותך וישלם עליך, אל תוציאי מזומנים מהכיס. תני לו להיות הגבר לו את מייחלת ותני לו לשלם. במידה ויבקש ממך להתחלק, תדעי לבד מה לעשות וכך תחסכי מעצמך אנרגיות מיותרות, שהרי התשלום הוא למעשה מבחן של נתינה ולא שוד לאור נרות. אם גבר לא יחזר וישקיע בתחילת הקשר, אז מתי כן?

 

ואתם, הגברים, אנא מכם, אל תיתנו לאישה שאתכם לשלם. לפחות לא בהתחלה. קחו את המושכות ותובילו, בחרו מקום שמתאים לכיס שלכם. אין צורך להרשים מעבר ליכולת, שהרי בסופו של יום לא תוכלו להעמיד פנים שיש לכם מה שאין. ולא, לא כל אישה שרוצה שהדייט שלה ישלם עליה היא "נצלנית וגולד-דיגרית". היא פשוט רוצה שהגבר שאיתה יפנק אותה, ואין בזה כל פסול. תאמינו לי, הכל יחזור אליכם בחזרה ובגדול. לפנק-לפנק-לפנק!

 

סיון קנטי אביטן היא יועצת דייטינג ושדכנית, "אחת שיודעת"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניר קיידר
סיון קנטי אביטן
צילום: ניר קיידר
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים