שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נסראללה: "לישראל צבא הוליוודי, מלחמה תהיה הסוף שלה"

  מזכ"ל חיזבאללה תקף בחריפות בנאום נוסף לרגע שבוע העשוראא. "הצבא האגדי הבלתי מובס הפך לצבא הוליוודי", אמר והבטיח: "מלחמה כפויה תהיה הסוף של ישראל"

  מזכ"ל חיזבאללה מחריף את הטונים, יממה לאחר שארגונו טען כי הפיל רחפן של צה"ל בלבנון. על רקע ההסלמה שכללה סיכול פיגוע רחפנים מסוריה, מתקפת רחפנים שיוחסה לישראל בביירות וירי נ"ט על רכב צבאי באביבים, נאם שוב חסן נסראללה בשבוע העשוראא - ותקף את ישראל. במהלך נאומו דיווחה רשת "סקיי ניוז" בערבית על פעילות של מטוסי קרב של חיל האוויר הישראלי בדרום לבנון

   

  "חיזבאללה הגיב על אירוע הרחפנים בדאחיה בהפלת הרחפן בראמיה", אמר נסראללה בהתייחסות ראשונה לתקרית שלשום. "הצבא האגדי הבלתי מובס הפך להיות צבא הוליוודי נעדר יכולות בקרקע". בצה"ל אישרו אתמול כי אכן נפל רחפן צה"לי שעסק בפעילות שגרתית באיזור גבול לבנון, בצד הלבנוני, והבהירו כי אין חשש לדלף מידע.

   

  נסראללה, שגינה את ביקור ראש הממשלה בנימין נתניהו בחברון, אמר כי "אם ישראל תתקוף את לבנון אז זכותו של העם הלבנוני להגן על עצמו. נגיב באופן שנראה לנכון ואין קווים אדומים מבחינתנו. לא נשארה מדינה שלא התקשרה לממשלת לבנון במטרה למנוע מאיתנו להגיב, וזה מעיד על הכח שלנו".

   

  אם יכפו עלינו מלחמה זה יהיה הסוף של ישראל", הוסיף נסראללה. "אנחנו מתנגדים לכל מלחמה על לבנון כי זו תהיה מלחמה שתהרוס מדינות ועמים, והיא תכלול את כל ציר ההתנגדות. מי שחושב שהמלחמה שהם יכפו תביא את סופו של ציר ההתנגדות, אז אני אומר שאותה מלחמה כפויה, אם תקרה, תהיה הסוף של ישראל".

   

  מזכ"ל חיזבאללה כינה את המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי "מהניג ציר ההתנגדות ומנהיגנו", ואמר כי "איראן היא לבו של הציר ומרכזו הפוליטי והתומכת החזקה ביותר שלו. כל מלחמה נגד איראן היא מלחמה נגד כל ציר ההתנגודת והמטרה שלה זה לחסל את הסוגיה הפלסטינית".

   

  בנוסף, הוא העביר ביקורת על המשטר בבחריין, ששר החוץ שלה תקף במרומז את אוזלת ידה של ממשלת לבנון בטיפול בחיזבאללה. הוא טען כי מדובר במשטר בוגדני ומדכא, שתוקף את אנשיו תוך המשך נרמול היחסים עם ישראל. בנוגע לסנקציות האמריקניות שמוטלות על בכירים בארגון, אמר נסראללה כי מדובר בלוחמה כלכלית שמטרתה להפעיל על הארגון לחץ, לאחר שכל מלחמותיה של ישראל נגד ההתנגדות נכשלו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים