שתף קטע נבחר

עתירה: "שידורי המהפכה" של ש"ס - על חשבון הציבור

בעתירה לבג"ץ נטען כי ש"ס ניצלה אירועים של המשרד לפיתוח הנגב והגליל כדי לשדר סירטוני תעמולה שבהם חברי הכנסת מהמפלגה מהללים את אריה דרעי. ש"ס: "צוות הצילום היה במימון המפלגה"

 

 

בעתירה לבג"ץ שהגישה אתמול (יום ב') התנועה לאיכות השלטון, נטען כי תנועת ש"ס ניצלה את האירועים הרבים שהפיק המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל במהלך הקיץ, ושידרה משם סרטונים בעמוד פייסבוק שנקרא "שידורי המהפכה".

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד -מתחם הבחירות של ynet   

 

בסרטונים, בהובלת אושיות חרדיות כמו יהודה שוקרון ויוני קדם, מצולמים אירועים ברחבי הארץ, חלקם במימון עיריות כמו עיריית ירושלים, יחד עם חברי הכנסת של ש"ס, המהללים את יו"ר המפלגה אריה דרעי.

 

לטענת התנועה לאיכות השלטון, השימוש באירועים לצרכי תעמולה מהווה עבירה על חוק התעמולה, האוסר שימוש בנכסי ציבור. התנועה עתרה לבג"ץ בדרישה להסיר את הסרטונים באופן מיידי מהרשת.

 

שידורי המהפכה של ש
שידורי המהפכה של ש"ס

שידורי המהפכה של ש

שידורי המהפכה של ש

עו"ד זהר אלטמן רפאל ועו"ד תומר נאור מהתנועה לאיכות השלטון מסרו: "לצערנו הרב נחשפנו לשימוש אינטנסיבי לכאורה באירועים שהופקו מכספי משרד הפריפריה, הנגב והגליל, כלומר מכספי הציבור, לשם תעמולת בחירות של מפלגת ש"ס. אנו רואים זאת בחומרה רבה ומתכוונים לפנות בימים הקרובים ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית בבקשה שיאסור על קיום אירועים דומים ועל המשך פרסום התעמולה. בנוסף, בכוונתנו לדרוש כי כספי הציבור בהם השתמשה המפלגה לתעמולה, יושבו לקופה הציבורית".

 

מטעם תנועת ש"ס נמסר בתגובה: "ארועי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל נערכים לסטודנטים וסטודנטיות, תלמידי ישיבה ובנות הסמינרים, מזה שנים וללא כל קשר לבחירות שנקבעו לפני מספר חודשים. יצויין כי חברי כנסת שונים מבקרים את בחורי הישיבות במחנה הקיץ, על פי הזמנת המוסדות, ומשוחחים בעניינים שונים על סדר היום. בשל תקופת הבחירות, ליווה צוות צילום את חברי הכנסת בפעילותם לצורך תעמולת בחירות בכפוף להוראות חוק הבחירות (דרכי תעמולה), במימון המפלגה וללא כל קשר לפעילות המוסדות או המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל. במסגרת הצילומים, צולם רק מי שהיה מעוניין מקרב המשתתפים והוא לגיטימי לחלוטין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים