שתף קטע נבחר

אחרי 4 שנים: הבגידה הוכחה והבעל חויב בגט

גבר הכחיש שהוא חי עם מאהבת וביקש שלום בית, אך בבית הדין התגלה שמטרתו הייתה לגרום לאשתו לוותר על כתובה של 10 מיליון דולר

בית הדין הרבני בחיפה קיבל לאחרונה תביעת גירושין שהגישה אישה נבגדת לפני יותר מארבע שנים, וחייב את הבעל לתת לה גט ולשאת בהוצאות החוקר הפרטי שנאלצה לשכור כדי להוכיח שהוא אכן חי עם מאהבת. הדיינים - הרבנים דניאל אדרי, אלעד עלי ומשה זאדה - החליטו לשים קץ לעגינות האישה לאחר שהשתכנעו שבעלה שיקר לאורך כל ההליך, והתעקשותו על שלום בית נועדה לגרום לה לוותר על כתובה של 10 מיליון דולר.

 

בני הזוג נשואים מזה כ-25 שנים. לפני כארבע שנים גילתה האישה שבעלה ממשיך לבגוד בה עם מאהבת שעמה החל לנהל רומן כשנה קודם לכן, והיא הגישה באמצעות עו"ד מאירה אזרד תביעת גירושין וכתובה. לאורך השנים שבהן התנהלה התביעה הכחיש הבעל את דבר הבגידה וטען שהוא מעוניין בשלום בית, אם כי בשלב מסוים נכשל בלשונו והודה ש"גבר לא יכול להיות ללא אישה".

 

כשהאישה הציעה להיבדק בפוליגרף הבעל הסכים ובית הדין הורה על ביצוע הבדיקה, אלא שברגע האמת הבעל לא הגיע, בעוד שבדיקת האישה העלתה כי היא דוברת אמת.

 

אם לא די בכך האישה אף הגישה בבית הדין דו"ח של חוקר פרטי שאישר כי בעלה מתגורר אצל האישה הזרה וכן מסרונים שהוחלפו בינו לבין המאהבת ולא הותירו מקום לספק בדבר מערכת היחסים ביניהם.

 

בנוסף, האישה הוציאה צו הטרדה מאיימת נגד אותה אישה משום ששלחה לה מסרונים מטרידים ומעליבים שבהם אמרה לה שבעלה לא יחזור אליה וכינתה אותה בין השאר "נעל בית" ו"סתומה".

 

בית הדין הביא את הצדדים סוף סוף להסכמות והם חתמו על הסכם גירושין שאושר על-ידו. אלא שזמן קצר לאחר מכן, אחרי שהאישה כבר ביטלה תביעות אחרות והלכה לבנק כדי לטפל במשכנתא על בית המגורים, הבעל התחרט והצליח לבטל את ההסכם בבית הדין הרבני הגדול, כך שהתיק הוחזר לבית הדין האזורי.

 

בדיון שנערך לפני כמה חודשים התבקש בית הדין לשים קץ לנישואין ולחייב את הבעל בגט לנוכח הראיות הברורות המעידות על כך שהוא משקר, לא מעוניין בשלום בית ומעגן את האישה מזה זמן רב לשווא. אלא שהבעל, שיוצג באמצעות עו"ד סיגלית גוזלן, הודיע כי אינו מוכן להתגרש.

 

אב בית הדין הרב דניאל אדרי והדיינים הרב אלעד עלי והרב משה זאדה, החליטו לשים קץ לסאגה. בפסק דין חריף שמתח ביקורת נוקבת על התנהלות הבעל נקבע כי אין שום ספק ששיקר לאורך כל ההליך והחליט להשתמש בטענת שלום הבית ובעיגון כדי לגרום לאישה לוותר על הכתובה ועל זכויותיה הממוניות.

 

נקבע כי לנוכח התנהלותו ובצל הפירוד ארוך השנים, אין שום סיבה להמשיך את הנישואין. בסיכומו של עניין הבעל חויב לתת לאשתו גט. בנוסף, הדיינים חייבו אותו לשאת בהוצאות החוקר הפרטי שנאלצה האישה לשכור כדי להוכיח את טענת הבגידה, ואף אפשרו לה להגיש בקשה לחיובו בהוצאות נוספות עקב ביטול הסכם הגירושין.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים