שתף קטע נבחר

פרץ נגד המחנה הדמוקרטי: אורלי לוי אבקסיס חווה מתקפה גזענית

יו"ר העבודה גשר תקף בחריפות את הקמפיין של מפלגת השמאל, במסגרתו מופיעה תמונה של לוי אבקסיס עם נתניהו: "סרטון מלא שקרים וזיופים. היא האויבת עכשיו?". המחנה הדמוקרטי: "גזענות זה לתמוך בחוק הלאום"

 

 

מסיבת עיתונאים קמפיין העבודה (צילום: אבי מועלם )
פרץ ולוי אבקסיס במסיבת העיתונאים (צילום: אבי מועלם )

יו"ר העבודה-גשר, חבר הכנסת עמיר פרץ האשים היום (שלישי) כי חברתו להנהגת המפלגה, אורלי לוי אבקסיס, חווה "מתקפה מכוערת ושוביניסטית שריח של גזענות עולה ממנה". זאת, בעקבות סרטון שעלה היום במסגרת הקמפיין של "המחנה הדמוקרטי".

 

במסיבת עיתונאים שנערכה בצהריים בתל אביב טענו בעבודה-גשר ל"זיוף", לדבריהם, בקמפיין של המחנה הדמוקרטי שפורסם הבוקר ובו תמונה שבה מופיעה לוי אבקסיס כביכול מחובקת עם נתניהו. לטענת המפלגה, בתמונה המקורית צולמה לוי אבקסיס מחובקת עם אביה, דוד לוי, ואילו התמונה שפורסמה זויפה ונערכה בתוכנת עריכה.

מסיבת עיתונאים קמפיין העבודה (צילום: אבי מועלם )
"לא מתביישים להפוך אותה לאויב?". לוי אבקסיס (צילום: אבי מועלם )

מסיבת עיתונאים קמפיין העבודה (צילום: אבי מועלם )
פרץ במסיבת העיתונאים (צילום: אבי מועלם )

קמפיין בחירות של מפלגת העבודה ()
קמפיין בחירות של מפלגת העבודה

פרץ תקף בחריפות את הנהגת המחנה הדמוקרטי: "האנשים האלה שתוקפים בברוטליות את אורלי לוי הם אנטי-חברתיים, הם לא סופרים את החלשים כי הם מעולם לא הכירו אנשים חלשים, הם לא יכולים לייצג את מעמד הביניים כי הם מעולם לא חוו קושי. האנשים האלה מייצגים אטימות וניכור חברתי. הם מוכנים לחצות כל קו, ולשרוף כל גשר לשינוי, על מנת לקושש קולות ולנסות להציל את עצמם. בוחרי מפלגת העבודה ובוחרי מרצ הם אינם גזענים ושוביניסטים, אלו הם נציגיהם שבחרו לנסות להרעיל את האווירה ולעורר את השדים".

 

לדבריו, "היום התעוררנו כולנו וקיבלנו סרטון מלא שקרים וזיופים. שקרים על הצבעות של אורלי שלא היו ונבראו. והחמור ביותר והעצוב ביותר, שהמוחות הגדולים שהבטיחו לנו מלחמה בממשלתו של נתניהו, מצאו לנכון לקחת תמונה של אורלי לוי עם אביה, דוד לוי, לערוך אותה מחדש, לזייף אותה, ולשתול את בנימין נתניהו בתוכה. מניפולציה עלובה ומעוררת סלידה. איך אתם לא מתביישים להפוך אותה לאויב? את האישה החזקה הזאת? האישה שהרוויחה ביושר ובעבודה קשה אהדה עצומה בכלל הציבורים בישראל? האישה שמייצגת את התקווה של כל כך הרבה אנשים שהמחנה הזה זקוק להם כמו אוויר לנשימה? היא האויבת עכשיו? לא נתניהו? לא הכהניסטים?. כנראה שלא נותר לכם כבר מה למכור".

 

אורלי לוי אבקסיס החליטה לתקוף באירוע דווקא את ח"כ בצלאל סמוטריץ' ממפלגת ימינה: "בשביל סמוטריץ' ילדים רעבים זו בדיחה. הוא הגדיל לעשות ואמר בתגובה לכך שילד אחד משלושה ילדים הוא עני, שהנתונים מוגזמים. כי לו יש חמישה ילדים ושניים מהם לא עניים. אתם מבינים? מבחינת סמוטריץ' אם שניים מילדיו לא עניים אז הנתונים משקרים.

 

"באמת חשוב שהמצביעים ישמעו את הציניות והזלזול שלו בעיירות הפיתוח, במשפחות הישראליות שלא גומרות את החודש, בילדים הרעבים ובכל מי שלא קשור לקבוצה הפריבילגית אליה הוא משתייך. איך אפשר להיות כל כך מנותק ולהגיד אמירות כאלה? איפה ערכי היהדות עליה גדלנו?".

 

במחנה הדמוקרטי לא נשארו חייבים, ועקצו בתגובה לטענות את פרץ ואת לוי אבקסיס: "אנחנו מאחלים למפלגת העבודה הצלחה בהבאת קולות מהימין. רק מבקשים להזכיר ולחדד שגזענות זה לתמוך בקריאה ראשונה בחוק הלאום ורדיפת עמותות שמאל. בטוחים שמספר 2 ברשימה של גשר-העבודה תוכל לספר לכם".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
עמיר פרץ במסיבת העיתונאים
צילום: אבי מועלם
מומלצים