שתף קטע נבחר

מאנגליה לפולין: בלון לזכר האבא עבר 1,700 ק"מ

במלאות שנה למות אביה הפריחה ניקולה בלון לזכרו בברמינגהם. "תודיעו לי כמה רחוק אבא הגיע", ביקשה בהודעה שצירפה. הוא עבר מרחק גדול והגיע לכפר בפולין. "אבא שלך אצלי", בישר לניקולה החקלאי שמצא את הבלון

אישה מברמינגהם הפריחה לשמיים בלון קטן לזכר אביה לציון יום השנה למותו. היא לא העלתה בדעתה שהבלון יעשה דרך של יותר מ-1,700 קילומטרים, יחצה יבשה וים, ויגיע לשדה בצפון פולין. החקלאי הפולני שמצא את הבלון התרגש מהמחווה של הבת לאביה.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

"לפעמים כשאני מדברת לאבא שלי אני מביטה לשמיים", אמרה ניקולה באולר, אחות במקצועה. "אבא שלי לא נסע הרבה ולא הגיע רחוק מדי. לראות כמה רחוק הגיע הבלון זה המון בשבילו. הוא בטח צוחק על הכול", הוסיפה ניקולה על אביה.

בלון לזכר ה אבא הגיע מ אנגליה ל פולין (צילום: AP)
הבלון לזכר האב שמת מסרטן(צילום: AP)

ב-2 בספטמבר באולר ובעלה העיפו לשמיים כמה בלוני הליום קטנים עם הכיתוב: "תמיד נתגעגע ולעולם לא נשכח את אבא/דרק – 26 באפריל 50 – 2 בספטמבר 2018". על הסרטים שקשורים לבלונים צירפה ניקולה הודעה: "בבקשה תסמסו לי כדי לראות כמה רחוק אבא שלי הגיע. ניקולה".

 

דרק ווד מת בגיל 68 מסרטן. כשניקולה ובעלה הפריחו בבית הקברות את הבלון שהגיע לפולין הוא נתקע בעצים. הבעל חילץ את הבלון, שהמשיך בדרכו. הוא הגיע לכפר טרושקובו בצפון מזרח פולין. החקלאי רדוסלב גך מצא אותו על הארץ ליד ביתו, לא רחוק מהמקום שבו רועות הפרות שלו.

בלון לזכר ה אבא הגיע מ אנגליה ל פולין (צילום: AP)
הבת ניקולה. "חשבתי שמותחים אותי"(צילום: AP)
  

"זה גרם לי להרגיש קצת עצוב וקצת שמח שהבת זוכרת את אביה, וביום השנה למותו מצרפת מידע כזה", אמר גך על ההודעה שצורפה לבלון. הוא שלח לניקולה הודעה והפתיע אותה. "מישהו סימס לי ואמר 'אבא שלך הגיע לכפר שלי'. בהתחלה חשבתי 'אלוהים, זה מדהים' ואז חשבתי 'אם מישהו מותח אותי שפשוט יאמר לי את זה'", סיפרה באולר בראיון ליד קבר אביה בברמינגהם.

 

"חיפשתי בגוגל את המספר שממנו קיבלתי את ההודעה וזה באמת היה מפולין. לא יכולתי להאמין כמה רחוק זה הגיע ושדבר כזה בכלל אפשרי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
בלון לזכר האבא הגיע מאנגליה לפולין
צילום: AP
מומלצים