שתף קטע נבחר

רוצים לדעת מה יקרה בעתיד? הגרמניות מעדכנות

יצרניות היוקרה הגרמניות ניצלו את תערוכת פרנקפורט גם לטובת מפגן יכולת ראיית-עתיד. קבלו שלוש יצירות ברמות שונות של רלוונטיות לשוק הרכב העולמי

תערוכת פרנקפורט הנחשבת ל"מגרש הביתי" של יצרניות הרכב הגרמניות, שימשה הפעם במה להצגת שלוש מכוניות קונספט חשובות עבור שלושת מותגי היוקרה הגרמניים - אודי, ב.מ.וו ומרצדס. כל אחד מהם העניק הצצה לדגמים עתידיים, חלקם צפויים להבשיל לייצור סדרתי כבר בשנה הבאה, אחרים רק בעוד שניים או אף שלושה עשורים.

 

ב.מ.וו סדרה 4 קונספט ()

ב.מ.וו 328 Kamm Coup'e ()
סבכת הכליות של ה-328 לפני 90 שנים

 

הקרובה ביותר לייצור היא סדרה 4, שדור שני שלה צפוי להיחשף ב-2020. עיצוב הקופה חורג הפעם מהמקובל, עם בידול קיצוני מאי פעם בינה לסדרה 3 עליה היא מבוססת. ואי אפשר כמובן להתעלם מסבכת הכליות שהייתה ענקית והפכה עצומה, גדולה מאי פעם. לדברי ב.מ.וו, היא עוצבה בהשראת ה-328 מאמצע שנות ה-30 של המאה הקודמת. שאר חלקי המרכב אינם קשורים לעידן של לפניכ-100 שנים, לרבות יחידות תאורה סופר-צרות מלפנים ומאחור, כונסים גדולים ומסיטי אוויר מודגשים.

 

מרצדס EQS ()

מרצדס חשפה בתערוכה מכונית מעט רחוקה יותר מייצור, ה-EQS שאמורה להעניק מבט ראשון לספינת דגל חשמלית חדשה - כנראה מקבילה לדור הבא של סדרה S. צמד מנועים חשמליים מספקים 476 כ"ס לכל הגלגלים ומאפשרים זינוק ל-100 קמ"ש ב-4.5 שניות בדרך למהירות מרבית של יותר מ-200 קמ"ש. למצברים קיבולת של 100 קוט"ש והם מאפשרים טווח נסיעה של 700 ק"מ בין טעינות, עם אפשרות טעינה סופר מהירה (350KW) ל-80% בתוך כ-20 דקות.

 

מרצדס EQS ()

עיצוב אב הטיפוס מזכיר קופה-ארבע-דלתות, מוותר על מראות צד לטובת מצלמות ועל ידיות פתיחת דלתות על מנת להפחית את מקדם הגרר למינימום. הסבכה והלוגו מוארים ולצדם יחידות תאורת לד הכוללות 188 גופי תאורה. בכל אחת מהיחידות מאחור יש 229 כאלה, בעיצוב סמל המותג. בתא הנוסעים יש ארבעה מושבים והוא מוותר לחלוטין על מתגים, עם תפעול מערכות רק באמצעות מסך מגע המשולב בקונסולה האמצעית.

 

אודי AL טריאל קוואטרו ()

האודי AL טריאל-קוואטרו הוא מעין אב-טיפוס לרכב שטח המיועד לעבירות קיצונית. המרחק כאן מייצור סדרתי גדול במיוחד ולכן אין להתייחס אליו בשום דרך כמופע מוטורי רלוונטי לשנים הקרובות. כן מעניין לציין את משטחי החלונות הענקיים. מיקום הגלגלים בפינות המרכב מאפשר זוויות גישה ונטישה של 90 מעלות בעוד שיחידת ההנעה משלבת בין ארבעה מנועים חשמליים בתפוקה כוללת של 435 כ"ס, עם אפשרות לפעולה של כל אחד מהמנועים בנפרד בהתאם לאחיזת הגלגל עליו הוא מופקד. טווח הנסיעה עומד על בין 400 ל-500 ק"מ בכביש, או כ-250 ק"מ בתנאי שטח קשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים