שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סיפוח בכפוף לשימוע

  בשבוע הבא ייגרר הציבור הישראלי בפעם השלישית ברציפות לבחירות שהוכתבו על ידי אינטרס פרטי/פלילי של אדם אחד: בנימין נתניהו

   

  בנימין נתניהו מסיבת עיתונאים (צילום: מוטי קמחי)
  ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: מוטי קמחי)

  אחד העיתונאים סיים פעם מאמר בשאלה, האם בנימין נתניהו הוא פטריוט ישראלי? נתניהו אמר אז שמכל השקרים וההשמצות שנכתבו נגדו, מעולם הוא לא נעלב כמו מהסיומת ההיא של המאמר ההוא. במקרה הזה כנראה אמר אמת, הוא צדק, משום שאם לכל עם, אז בוודאי לכל אדם שמורה הזכות להגדרה עצמית. אם, למשל, משוכנע אדם שישראליות היא מהותו וכל ישותו – אין מקום לוויכוח. זה לא הוגן, אפילו לא אנושי, לערער על כך. גם אם ניתן לתמוך זאת באמצעות הביוגרפיה שלו והרקורד. מה שכן מותר לומר זה, שבבואו להכריע בין האינטרס הפרטי שלו לאינטרס הלאומי שלנו – הוא אף פעם לא התבלבל ואף פעם לא לטובתנו.

   

   

  בשבוע הבא ייגרר הציבור הישראלי פעם שלישית ברצף לבחירות שהוכתבו על ידי אינטרס פרטי/פלילי של אדם אחד. בראשונה היה זה בכדי להציל את ביטאונו היומי, בשנית בכדי להקדים את כתב החשדות, וכעת בכדי להקדים את השימוע. הוא מגיע לבחירות הללו לאחר שמיצה כבר את כל הטריקים ושחק את כל השטיקים. את חוק המצלמות, את איראן, את החלת הריבונות בכפוף לשימוע. כאמור בשירו של יענקל'ה רוטבליט: כל הקסמים תמו חלפו, כל האורות כבר נאספו, ורק הזיעה על הפנים, כובע מעוך ריק משפנים.

   

  במסגרת חשיפותיו, סקופ אחר סקופ, גילה נתניהו שלשום, בתפקודו כפרשננו לענייני ביטחון, קיומו של מתקן גרעיני מיושן באבאדה באיראן. יש לו מונחי ביטחון שדה משלו – מכירת צוללות למצרים זה סוד מדינה, שאין לשתף בו את שר הביטחון והרמטכ"ל, ואילו מידע כזה הוא חומר למסיבת עיתונאים. מידע כזה אמור להימסר בחרישיות לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית ובחשאי לסוכנויות ביון ידידות שותפות סוד. כי הרי מה אמורים אנשי הליכוד, שיצוידו במצלמות, לעשות עם הסיפור שסיפר להם שלשום? לטוס לטהראן, לקחת משם רכבת לאספהאן, משם אוטובוסים לאבאדה ולצלם את המתקן שהיה ואיננו עוד?

   

  נתניהו מבטיח סיפוח, אתמול    (צילום: אבי חי)

  נתניהו מבטיח סיפוח, אתמול    (צילום: אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  דמיינו בנפשכם שאנחנו בספטמבר 2007 וראש הממשלה אינו אהוד אולמרט אלא נתניהו, שמקבל מידע על כור גרעיני בסוריה. יום אחד, בבוקר צח וזיווני, הייתה מודיעה לשכתו שהערב הוא צפוי לקיים מסיבת עיתונאים היפר-דרמטית שהמדינה לא ידעה כמוה. ביבי הקוסם היה מתייצב ובמופע להטוטים מצביע על תמונות לוויין של כור בדיר א-זור, ואף מציג בקבוק קטן ובו גרגירי חול, שמוכיחים הימצאות אורניום באזור, חול ש"הביאו לוחמינו על פי הנחייתי". סקרי דעת הקהל היו מעניקים לו למחרת 50 מנדטים. הכור בסוריה היה נעשה פעיל בתוך חודשים אחדים.

   

  האסטרטגיה של נתניהו מול איראן, שקריסתה הסמלית תהיה ביום שבו יפגוש חברו מ"ליגה אחרת", נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, את הנשיא האיראני חסן רוחאני – תצדיק בעתיד הקמת ועדת חקירה ממלכתית. "החבר" השני, ולדימיר פוטין, הציל את בשאר אסד בסוריה ואסד העניק לאיראנים זיקות הנאה והתיר להם להיצמד לגבולותינו וללפף אותם. פוטין, פיקח בהרבה משאול אלוביץ', הקדים את אלוביץ' בהבנת נפש נתניהו: תספק לו צילומים יפים ותמונות טובות, ותוכל לעשות מה שבא לך.

   

  הבחירות בשבוע הבא לא יתמקדו בנושא המדיני והביטחוני, החברתי והכלכלי. הן תעסוקנה ב"פרוצדורה", בהנחה שמישהו טועה לחשוב שהמבנה החוקתי של ישראל, כללי המשחק והדמוקרטיה הם "פרוצדורה". אם נתניהו ינצח – אני מאלה המעריכים שהוא מסוגל לנצח – הוא יחתור לפרק במהרה את פיגומי מערכות האכיפה והמשפט כדי שיוכל לנוס ממשפטיו. אם במקרה יפסיד, האם אתם בטוחים שהוא יעביר את השלטון בצורה מסודרת?

   

  הוא הרי לא החזיר את המנדט לנשיא בכדי שהנשיא יטיל את הרכבת הממשלה על ח"כ אחר כאמור בחוק יסוד הממשלה. זה עבר בשקט. מי, אפוא, לידינו יתקע שלא יצטייד בתצהירים מלומדים של משפטנים דגולים, אמיר אוחנה, יריב לוין ומיקי זוהר, שיטענו שהבחירות היו בלתי חוקיות? אתם משוכנעים שהוא לא יתבצר בבלפור וינסה להקהיל קהילות ולהבעיר תבערה?

   

  • אמנון אברמוביץ' הוא עיתונאי חברת החדשות

   

  מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים