שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  10 חודשי מאסר למציל שלא הבחין בבת 9 טובעת למוות
  קטיה סטולר נופפה בידיה עד שגופה שקע מתחת למים, אך המציל משה מזרחי שוחח עם אישה ששחתה בבריכה ולא שם לב למתרחש. הוא הודה והורשע בגרימת מוות ברשלנות, אך בית המשפט אישר את ההסדר עם הפרקליטות לעונש המקל

  קטיה סטולר ()
  קטיה סטולר ז"ל

  אחרי שהואשם בגרימת מותה של בת 9 ברשלנות, מציל בקאנטרי בקריית אתא נשלח למאסר של 10 חודשים בלבד לאחר שהודה והורשע הסדר טיעון. השופט יוסי טורס מבית משפט השלום בקריות ציין כי למרות שרמת הרשלנות שיוחסה למציל, משה מזרחי בן ה-50 ממעלות, הייתה גבוהה - הוא נמנע מלהטיל עליו את גזר הדין המקסימלי לרף העבירה.

   

  האסון אירע ביולי 2014. קטיה סטולר בת ה-9 הגיעה לקאנטרי יחד עם חברה ואמה של החברה (שהואשמה אף היא בעבירת אחריות לחסר ישע). לפי כתב האישום, המציל מזרחי פתח בשיחה עם אישה ששחתה בבריכה סמוך לשעה 15:09. ב-12 הדקות שלאחר מכן הספיקה סטולר, שלא ידעה לשחות, להגיע למים העמוקים תוך כדי שהיא נאחזת בדופן הבריכה.

  קטיה סטולר ()
  שהתה ארבע דקות מתחת למים. סטולר

  השופט ציטט מכתב האישום כי "בשלב כלשהו איבדה את אחיזתה והחלה לטבוע ולהניע את ידיה בתנועות מצוקה. כל אותה העת המשיך הנאשם לשוחח עם האישה ולא הבחין בילדה הטובעת, הגם שבבריכה היו אותה עת מתרחצים בודדים".

   

  השופט הוסיף כי "בשעה 15:19 פסקו תנועות המצוקה וכל גופה היה מתחת למים. הנאשם המשיך לשוחח עם האישה כל אותה עת תוך שהוא אינו מודע למתרחש בבריכה.

   

  בחלוף כארבע דקות מרגע טביעת המנוחה, הבחין אחד המתרחצים בדמות המנוחה ששקועה במים, והחל לשחות לכיוונה. רק אז, קם הנאשם מכיסאו ורץ סביב הבריכה למקום בו נמצאה המנוחה". בתום פעולות החייאה חזר הדופק של הילדה והיא הועברה לבית החולים, אולם למחרת היא נפטרה.

   

  המציל, כאמור, נאשם בגרימת מוות ברשלנות והודה במיוחס לו במסגרת הסדר טיעון. התובע מפרקליטות מחוז חיפה, עו"ד ענאן ע'אנם, וסנגורו של הנאשם עו"ד שלומי בלומנפלד, הגיעו להסכמה על עונש שינוע בין שבעה ל-14 חודשי מאסר, וכן שניתן יהיה לרצות את גזר הדין בעבודות שירות.

  קטיה סטולר ()

  השופט טורס דחה את הבקשה לעבודות שירות חרף העובדה שלמזרחי לא היה עבר פלילי. "מחדליו ומעשיו של הנאשם מבטאים רשלנות ברף גבוה ביותר", כתב השופט והוסיף: "הנאשם היה המציל האחראי על שלומם של המתרחצים. מדובר במשרה הכוללת אחריות רבה, אשר מי שנוטל על עצמו משרה זו חב חובת זהירות מוגברת לשלומם של המתרחצים.

   

  "הנאשם הפר חובות אלו, בצורה בוטה ולמשך זמן רב. תשומת לבו לא הייתה נתונה עוד לבריכה ולמתרחצים. אף כאשר החלה המנוחה לטבוע לא הבחין בכך. עד אשר תשו כוחותיה והיא שקעה במים. רק לאחר שאחד המתרחצים הבחין בילדה שקועה במים ומשה אותה מהבריכה הבחין הנאשם באסון שהתרחש 'מתחת לאפו'", כתב.

   

  השופט הדגיש כי גם העובדה שכתב האישום הוגש שלוש שנים לאחר הטביעה - לא מצדיקה את ההפחתה בעונש.

   

  קטיה הייתה בתה היחידה של נטליה סטולר, שגידלה אותה לבדה. עורך דינה עופר בן עזרא, שמייצג אותה בתביעה האזרחית נגד הקאנטרי קלאב יחד עם עו"ד גרגורי שיינפלד, מסר כי "אנחנו חושבים שגזר הדין מוצדק, במובן זה שבית המשפט ראה לנכון לגזור מאסר בפועל, ולא קיבל את הבקשה לעבודות שירות. בית המשפט צדק כשאמר שמדובר ברשלנות ברף הגבוה".

   

  בן עזרא הוסיף כי "יחד עם זאת אנחנו סבורים שהעונש יחסית נמוך, היות שמדובר במציל שהוא איש מקצוע - שזה כל תפקידו. מבחינה זו, העונש לדעתנו היה אמור להיות חמור יותר, לטובת ההרתעה – בעיקר לנוכח המקרים הרבים של טביעות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים