שתף קטע נבחר

למחוז באיטליה חסרים תושבים: "25 אלף אירו למי שיבוא"

305 אלף בני אדם חיים במחוז מוליזה שבדרום איטליה, והרשויות מנסות לגייס תושבים חדשים. אוכלוסיית המדינה כולה קטנה בשל ירידה בילודה ועלייה בהגירה השלילית, ולראשונה זה 90 שנה חיים בה כ-55 מיליון אזרחים

מחוז בדרום איטליה עם אוכלוסייה דלילה מנסה לגייס תושבים חדשים, ומציע מענק של 700 אירו בחודש למשך שלוש שנים למי שיבוא להתגורר בו.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

כדי לקבל את הכסף, התושב החדש צריך לעבור להתגורר באחת מעיירות מחוז מוליזה שבהן יש פחות מ-2,000 תושבים ולהתחייב לפתוח עסק. כדי לעודד את התושבים החדשים להישאר בעיירות, כל אחת מהן תקבל 10,000 אירו בחודש כדי להקים תשתיות ולקדם פעילויות תרבות.

 

העיר איסרניה מחוז מוליזה איטליה (צילום: shutterstock)
בשנה שעברה לא הייתה אפילו לידה אחת. עיירה במחוז מוליזה(צילום: shutterstock)

דונאטו טומה, נשיא מחוז מוליזה, אמר שהוא רוצה "שאנשים ישקיעו כאן. מאפייה, חנות למכשירי כתיבה, מסעדה, כל דבר. זו דרך להפיח חיים בעיירות שלנו ובמקביל להגדיל את האוכלוסייה".

 

305 אלף בני אדם חיים במחוז מוליזה. על פי נתוני המכון הלאומי האיטלקי לסטטיסטיקה, יותר מ-9,000 תושבים עזבו את המחוז מאז 2014. בשנה שעברה, יותר מ-2,800 תושבים עזבו או מתו, ולא הייתה אפילו לידה אחת במחוז.

 

איטליה כולה סובלת מירידה במספר האזרחים בשל צניחה בשיעור הילודה ועלייה בהגירת צעירים למדינות אחרות באירופה. לראשונה זה 90 שנה חיים בה כ-55 מיליון אזרחים.

 

באו"ם מעריכים שאיטליה היא הכלכלה הגדולה באירופה היחידה שאוכלוסייתה צפויה לרדת עוד יותר בחמש השנים הבאות. היא ממוקמת במקום השני, אחרי יפן, כמדינה עם השיעור הגדול ביותר של אזרחים מבוגרים. לפי הערכה, ישנם 168.7 אזרחים מעל גיל 65 על כל מאה צעירים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"זו דרך להפיח חיים". מחוז מוליזה
צילום: shutterstock
מומלצים