שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השר לשעבר מיכאל איתן: "לראשונה בחיי לא אוכל להצביע לליכוד"

  איתן שכיהן במשך 30 שנים כח"כ וכשר האשים את ראש הממשלה: "כל פתק מחל בקלפי הוא פתק שתומך בביטול כוחו של בית המשפט, בסירוס שלטון החוק ובפגיעה אנושה במערכת הדמוקרטית". הוא האשים את נתניהו גם בהסתה נגד ערבים והשמאל

  השר וחבר הכנסת לשעבר מיכאל איתן הודיע היום (ה') כי לראשונה בחייו לא יצביע לליכוד, "כל פתק מחל בקלפי הוא פתק שתומך בביטול כוחו של בית המשפט, בסירוסו של שלטון החוק ובפגיעה אנושה במערכת הדמוקרטית", כתב בדף הפייסבוק שלו. לפני ימים אחדים הודיע גם השר לשעבר בני בגין כי לא יצביע לליכוד.

  השר לשעבר מיכאל איתן (צילום: נועם מושקוביץ ) (צילום: נועם מושקוביץ )
  השר לשעבר מיכאל איתן(צילום: נועם מושקוביץ )
   

  "מדוע לא אצביע ליכוד?", שאל איתן בפוסט שפרסם הבוקר, "במשך 50 שנים הייתי חבר פעיל ומסור בתנועת החירות, גח"ל והליכוד ומילאתי תפקידים חשובים במערך המפלגתי. 30 שנים כיהנתי מטעם הליכוד כחבר כנסת וכשר. בבחירות 2013 לא נבחרתי. קיבלתי את דין הבוחר ברוח דמוקרטית, ולמרות הצעות שונות, לא עזבתי את הבית. המשכתי לשרת את תנועת הליכוד ולתמוך בה, למרות שהליכוד של נתניהו התרחק בהתמדה מערכי התנועה הלאומית-ליברלית מימי בגין.

   

  "עמדות שנחשבו טבעיות בנושא טוהר המידות וצניעות אישית, הפכו ל'מיושנות'. מערכת שלטון החוק עומדת בפני מתקפות חוזרות ונשנות, שנועדו למנוע בירור של חשדות נגד ראש הממשלה. תהליך של הדתה, הדרת נשים, ופגיעה בחובת הגיוס התפשט לבלי הכר ומחנה לאומני, ימני-קיצוני, הכולל שותפות עם תלמידי כהנא, הפך טבעי", האשים איתן.  

   

  נתניהו בדיון על חוק המצלמות    (צילום: מתוך ערוץ הכנסת)

  נתניהו בדיון על חוק המצלמות    (צילום: מתוך ערוץ הכנסת)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "נתניהו עושה שימוש בוטה בעקרונות שלמד מיועצו המיתולוגי, ארתור פינקלשטיין. על פיהם, הסתה נגד מיעוטים כמו השמאל והערבים, יכולה לסייע לו בבחירות. ככל שהוא פורט יותר ויותר על נימים גזעניים, הוא מסבך את יריביו הפוליטיים באשמת סיוע לאויב ומתייג אותם כבוגדים. ראש ממשלה שמכהן למעלה מעשור יוצא בבוטות נגד המשטרה, נגד היועץ המשפטי לממשלה, נגד התקשורת, נגד המפכ"ל, כאילו כולם קשרו קשר נגדו. על בסיס הפגיעה במוסדות חשובים אלה, קורא נתניהו לציבור לתמוך בו".

   

  איתן האשים: "תהליך הבחירות לפי נתניהו הוא לא תהליך שיקבע מי יפעל לטובת המדינה, אלא מי יפעל לטובת הענקת חסינות לנתניהו. אזרח שמצביע בעדו מצביע בהכרח נגד שלטון החוק ולא יהיה לו למי לבוא בטענות כאשר בית המשפט יהפוך להיות זרוע של בעלי שררה ומקורבי השלטון. אם נתניהו ותומכיו בליכוד ובמפלגות הלוויין שלו מעבירים מסרים שלפיהם הבחירות הקרובות יהוו מעין משאל עם 'האם להעמיד לדין את נתניהו', המסקנה שלא יכולתי לברוח ממנה, היא שכל פתק מחל בקלפי הוא פתק שתומך בביטול כוחו של בית המשפט, בסירוסו של שלטון החוק ובפגיעה אנושה במערכת הדמוקרטית.

   

  "ומה אדם עם דעות כמו שלי, שמאמין בעקרון הפרדת הרשויות ועליונות שלטון החוק, צריך לעשות במצב הנתון הזה? הרי ראש הממשלה בהתקפותיו לא רק ניסה לפגוע ברשות השופטת, אלא גם השתלט טוטאלית על הכנסת, ולראיה הוא מביא אליה הצעות מופרכות כמו חוק המצלמות, על מנת שהכנסת תאשר לתומכיו שימוש באמצעים שצריכים להיות מסורים לשומרי סף כמו ועדת הבחירות המרכזית.

   

  "היום, נתניהו הוא הליכוד והליכוד הוא נתניהו. על פיו יישק דבר. נעלמו חילוקי דעות לגיטימיים ותוססים ואת מקומם תפסו הצהרות נאמנות של צמרת הליכוד למשפחה השלטת. הליכוד זקוק למנהיג ראשון בין שווים, שיוכל לאחות את הקרעים, ולבנות מחדש את המפלגה ואת ההסכמה הלאומית". 

   

  איתן מסכם את הפוסט באמירה: "התלבטתי ארוכות. צר לי, בפעם הראשונה בחיי, לא אוכל להצביע לליכוד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: נועם מושקוביץ
  השר לשעבר מיכאל איתן
  צילום: נועם מושקוביץ
  מומלצים