שתף קטע נבחר

עושים חסד לכולם

ישראל אוחיון זכה בחודש יוני האחרון בתואר "המורה של המדינה" יחד עם חמישה מורים נוספים, בין השאר זכה למלגה של 15 אלף שקלים מתנת מפעל הפיס אותה בחר לתרום ל"מרכז החסד" בעירו שדרות. יחד עם תלמידיו הוא אורז חבילות מזון לנזקקים - "השקיות שאנחנו אורזים הולכות לכולם, אין כאן פילוג ואין מחנות, זה מדהים", הוא מסביר

בשיתוף מפעל הפיס

 

 

התנדבות מהווה ערך חשוב עבור החברה הישראלית - "אתה חלק מהמדינה, אתה חלק מעם ישראל ויש לך פה שליחות, לכן צריך להיות כמה שיותר ערכי בשביל להוסיף טוב לכל הסביבה בה אתה חי". את הדברים אמר ישראל אוחיון (34), אחד מששת הזוכים בתואר "המורה של המדינה" לשנת 2019, במסגרתה - בנוסף להשתלמות בארה"ב מתנת מתנת תלמ"א (תוכנית לאומית למצוינות באנגלית), הממומנת על ידי קרן משפחת שטיינהרט בישראל וקרן שוסטרמן ומחשב נייד מתנת בנק מסד - קיבל מלגה לתרומה ליעד היקר ללבו.

 

התנדבות היא ערך חשוב - ישראל אוחיון ותלמידיו (צילום: תומר שונם הלוי)
התנדבות היא ערך חשוב - ישראל אוחיון ותלמידיו(צילום: תומר שונם הלוי)
 

המלגה היא חלק מקטגוריית פרס ייחודית אותה הוביל השנה לראשונה מפעל הפיס, ובמסגרתה זכו ששת המורים המצטיינים בזכות לתרום סכום של 15,000 שקלים לליעד סיוע היקר ללבם. מטרת הפרס היא לעודד את רוח הנתינה וההתנדבות בחברה הישראלית, למען יצירת מעגלי נתינה התורמים לפיתוחה של חברה ישראלית טובה, צודקת ושוויונית יותר.

 

אוחיון, בעבר מורה למקצועות הקודש בישיבת אמי"ת באשדוד וכיום ראש הישיבה התיכונית אמי"ת שדרות, בחר לתרום את המלגה ל"מרכז החסד" בעירו שדרות, לשם הגיע עם תלמידיו על מנת לעזור באריזה של מצרכים המיועדים לתרומה. המרכז מספק מדי יום סלי מזון עבור משפחות שזקוקות לכך, בנוסף אמון המרכז על העברת ביגוד וריהוט לנזקקים, השאלת ציוד רפואי שיקומי וגם השאלת ציוד לשמחות ואבלות. מנכ"ל המקום, אביחי עמוסי, עובד גם הוא בהתנדבות.

 

ישראל אוחיון ותלמידיו במסגרת התנדבות "במרכז חסד" (צילום: תומר שונם הלוי)
ישראל אוחיון ותלמידיו במסגרת התנדבות "במרכז חסד"(צילום: תומר שונם הלוי)
 

עושים חסד

"המקום מספק מוצרי מזון לנזקקי העיר והתלמידים, כחלק מהקהילה, מחוברים מאוד למקום ולערכו", מסביר אוחיון, ומציין כי הישיבה מעודדת נתינה, חסד ומעורבות בכך שמראשית הקמתה כל הכיתות עוסקות בהתנדבות, כאשר כל כיתה בוחרת את המקום שמתאים לה ומגיעה אליו פעם בשבוע באופן קבוע. במסגרת הלימודים מתקיימים שיעורי חינוך, הרצאות ופעילויות שמעצימים את הנושאים הללו.

 

מחוברים לקהילה  (צילום: תומר שונם הלוי)
מחוברים לקהילה (צילום: תומר שונם הלוי)

 

"הלב נפתח והנשמה מתחברת, התלמידים מגיעים לכאן בשמחה ועובדים פה שעה שלמה מדי שבוע מבלי להרגיש איך הזמן טס", הוסיף, והם אף העידו על כך בעצמם: "ההתנדבות זה משהו שאנחנו מדברים עליו תמיד בבית הספר", אמר תלמיד הישיבה, אלקנה עמוסי (14). "כשאני מגיע למקום כזה יש לי תחושה טובה. יש המון אנשים נזקקים בישראל שאין להם איך לעבור את היום ולכן התנדבות היא דבר נורא חשוב, זה לא חייב לבוא רק בצורה של כסף", הסביר. גם אסף לוי (14), תלמיד בישיבה שותף לדעה ואמר: "התנדבות זה לחשוב על אחרים שנמצאים במצוקה, אני מרגיש סיפוק כשאני מגיע להתנדבות במרכז החסד".

 

ישראל אוחיון ותלמידיו במסגרת התנדבות "במרכז חסד" (צילום: תומר שונם הלוי)
ישראל אוחיון ותלמידיו במסגרת התנדבות "במרכז חסד"(צילום: תומר שונם הלוי)
 

עוד הוסיף אוחיון כי אם מסתכלים בראייה רחבה, התנדבות מהווה ערך חשוב עבור החברה הישראלית - "אתה שומע מכל עבר בתקשורת כמה אנחנו משוסעים ומפולגים וכמה אנחנו ימין ושמאל, דתיים וחילונים, והמקום הזה והחבר'ה האלה מוכיחים אחרת, השקיות שהם אורזים בהתנדבות זה ילך לחילוני ולדתי, ולשמאלני ולימני. זה מדהים".

 

מנצחים גמר המורה של המדינה (צילום: שאול גולן)
המורים של המדינה לשנת 2019(צילום: שאול גולן)
 

הכתבה פורסמה ב"ידיעות אחרונות"

 

בשיתוף מפעל הפיס

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומר שונם הלוי
ישראל אוחיון
צילום: תומר שונם הלוי
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים