שתף קטע נבחר

סמי הכבאי פוטר באנגליה: "דמות מיושנת"

שירותי הכבאות וההצלה במחוז לינקולנשייר החליטו להפסיק להשתמש בפרסומים בדמות הכבאי מתוכנית הילדים הפופולרית שהפך לקמע שלהם. "מרתיע נשים ומיעוטים מלהתגייס. זה לא המסר שאנחנו רוצים להעביר"

מפקד שירותי הכבאות וההצלה במחוז לינקולנשייר שבצפון-מזרח אנגליה הורה להפסיק להשתמש בדמותו של סמי הכבאי, שהפך בשנים האחרונות לקמע שלהם. בשירות הכבאות וההצלה אמרו כי הדמות של סמי מיושנת, אינה משקפת את המסר שהם רוצים להעביר ועלולה להרתיע נשים ומיעוטים אתניים מלהצטרף לשירות.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

ההחלטה התקבלה בעקבות משוב שלילי על השימוש בקמע, המבוסס על תוכנית הטלוויזיה הפופולרית לילדים. תושבי המחוז וגם כבאים התלוננו על כך שנעשה שימוש רק בדמותו של סמי במקום בדמויות נוספות של גברים ונשים.

סמי הכבאי (צילום: shutterstock)
"לא משקף עוד את תפקיד הכבאי". סמי(צילום: shutterstock)

מפקד שירותי הכבאות במחוז לס בריטזמן אמר ששירותי הכבאות מתקשים גם כך לגייס נשים, והשימוש בדמותו של סמי בפרסומים אינו מסייע. הוא הוסיף שסמי יוחלף בקמעות בצורת מטפים – פרדי, פילברט ופנלופה.

 

על פי נתונים סטטיסטיים של הממשלה, רק 5.2% מכבאי האש באנגליה בשנת 2017 היו נשים. "חשוב לנו שהימים הפתוחים והאירועים הקהילתיים שלנו לא יגרמו לאף אחד להרגיש מודר, ולכן קיבלנו את ההחלטה הזו", אמרו בשירות הכבאות. "התלונות הראו שסמי לא משקף עוד את המגמות בשוק העבודה או את תפקיד הכבאי. לוחמות אש רבות מסכנות את חייהן מדי יום ועלינו לכבד גם אותן".

 

ההחלטה זכתה לגיבוי מטעם איגוד הכבאות (FBU), שמסר כי היא לא משקפת ניסיונות לגוון את שירותי הכבאות. "אנחנו לא מוטרדים בגלל סמי הכבאי. אנחנו מוטרדים מהמסר שהוא יצר בתת-מודע כנושא הגיוס שלנו", אמרו באיגוד הכבאים.

 

לצד תגובות אוהדות, ההודעה על הפיטורים של סמי הובילה גם לתגובות זועמות ברשתות החברתיות. "מי שנעלב מסמי הכבאי צריך לקבל עזרה. ברצינות, זו תוכנית ילדים", כתב גולש אחד. גולשת אחרת הוסיפה: "האם באמת שמעתי את מפקד הכבאות אומר שהם לא יכולים לגייס נשים כי סמי הכבאי סקסיסט? המטורפים באמת השתלטו על המוסד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"דמות מיושנת". סמי הכבאי
צילום: shutterstock
מומלצים