שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אחותו של בן סלמאן הורשעה: "אינסטלטור נישק את רגליה"

  הנסיכה הסעודית חסה עזבה את צרפת אחרי התקיפה בבית המפואר שלה בפריז: היא דרשה משומר הראש שלה להכות אינסטלטור שצילם את השירותים והשפילה אותו. היא נשפטה בהיעדרה ונידונה למאסר על תנאי

  בית משפט בצרפת גזר עשרה חודשי מאסר על תנאי על אחותו של מוחמד בן סלמאן, הנסיכה חסה. בתו היחידה של המלך סלמאן הורשעה שהורתה לשומר הראש שלה לתקוף אינסטלטור שהגיע לבית המפואר שלה בפריז, וצילם תמונות של השירותים.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

    

  חסה בת ה-42 עזבה את צרפת זמן קצר אחרי התקיפה בספטמבר 2016. צו מעצר נגדה פורסם בדצמבר 2017 והיא נשפטה בהיעדרה. המשפט של הנסיכה הסעודית נפתח בחודש יולי. בנוסף למאסר על תנאי בית המשפט בפריז הורה לה לשלם קנס של עשרת אלפים אירו. העונש היה קשה יותר ממה שדרשה התביעה: מאסר על תנאי של חצי שנה וקנס של חמשת אלפים אירו. עורך דינה הודיע שיערער על העונש.

  יורש העצר של סעודיה מוחמד בן סלמאן ועידת השקעות ב ריאד (צילום: EPA)
  יורש העצר של סעודיה מוחמד בן סלמאן(צילום: EPA)

  בספטמבר 2016 הגיע האינסטלטור אשרף עיד לבית המפואר של הנסיכה הסעודית. הוא עבד בקומה השביעית בבית בשדרות פוש היוקרתיות - יעד מועדף על עשירי העולם, ליד שער הניצחון. הנסיכה קראה לו לקומה החמישית כדי לתקן כיור. כשהגיע לקומה החמישית הוא צילם את השירותים. בחקירה סיפר שהיה צריך לצלם את התמונות במסגרת העבודה.

   

  כשהאינסטלטור צילם בשירותים דמותה של הנסיכה הסעודית השתקפה במראה ותועדה בתמונות. חסה זעמה והייתה משוכנעת שאשרף מעוניין בתמונות שלה. היא קראה לשומר הראש שלה, ראני סעידי, ודרשה ממנו להכות את האינסטלטור ולקחת לו את הטלפון. לפי העדות של עיד הנסיכה לקחה ממנו את הטלפון שלו והרסה אותו.

  ראני סעידי שומר הראש של הנסיכה חסה סעודיה אחות של בן סלמאן צרפת פריז (צילום: AP)
  ראני סעידי, שומר הראש של הנסיכה(צילום: AP)
   

  השומר סעידי והנסיכה חסה קשרו את האינסטלטור, והורו לו לנשק את רגליה של הנסיכה. האינסטלטור סיפר שקיבל אישור לעזוב את הדירה רק אחרי כמה שעות. בשלב מסוים, לדבריו, צעקה הנסיכה לשומר הראש שלה: "תהרוג אותו, את הכלב, לא מגיע לו לחיות".

   

  שומר הראש סעידי נידון למאסר על תנאי של שמונה חודשים וקנס של חמשת אלפים אירו. הנסיכה חסה הורשעה במעורבות בעבירה אלימה, מעורבות בכליאה ובגניבה. עורך דינו של האינסטלטור שהותקף אמר שהעובדה שהוא שפנה לבית המשפט מעידה על האומץ שלו, ושגזר הדין מוכיח "שכולם שווים בפני החוק".

  שדרות פוש פריז צרפת (צילום: AFP)
  הבית: בשדרות פוש בפריז(צילום: AFP)
   

  בתקשורת הסעודית נוהגים לשבח ולהלל את הנסיכה חסה על מעשי הצדקה שלה ועל פעילותה לקידום זכויות נשים. אחיה, הנסיך מוחמד בן סלמאן בן ה-34, נחשב למושך בחוטים בסעודיה וצפוי להחליף את המלך סלמאן כשזה יילך לעולמו. רבים רואים בו המנהיג דה-פקטו של הממלכה, בשל בריאותו הרופפת של המלך בן ה-83.

   

  ההסתבכות המשפטית של הנסיכה חסה בצרפת אינה הפעם הראשונה שבני ובנות משפחת המלוכה מסתבכים שם עם החוק. ב-2013 הורו שלטונות צרפת להחרים נכסים מנסיכה סעודית אחרת, מאהה א-סודאירי, אשתו של שר הפנים לשעבר נאיף בן עבד אל-עזיז, משום שלא שילמה חשבון של קרוב לשישה מיליון אירו למלון יוקרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: EPA
  יורש העצר של סעודיה מוחמד בן סלמאן
  צילום: EPA
  מומלצים