שתף קטע נבחר

אחרי 19 שעות: אספקת החשמל חודשה בבת ים

קבלן שפגע בקווי מתח גבוה גרם לתקלה ממושכת: "כל האוכל במקרר התקלקל, זה פשוט בלתי אפשרי ככה". העירייה שקלה פינוי. חברת החשמל התגברה כעבור שעות על התקלה

תושבים רבים בבת ים סבלו במשך 19 שעות מאז אמש (יום ה') מהפסקת חשמל נרחבת, בעיקר בשכונת רמת הנשיא וסביב אזור התעשייה בעיר. זרם החשמל שנפסק בסביבות 19:00 בגלל פגיעה של קבלן בקווי מתח גבוה החל לחזור ב-14:00. חברת החשמל פעלה במשך כל השעות לתקן את הנזק. בעירייה נערכו מוקדם יותר לפינוי תושבים לבתי מלון או דיור חלופי אם לא תחודש אספקת החשמל לקראת כניסת השבת.

שכונת רמת הנשיא בבת ים (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
שכונת רמת הנשיא בבת ים(צילום: בני דויטש)
 

  ()
ראש העיר בת ים צביקה ברוט כינס דיון דחוף

 

הפסקת החשמל השביתה את הזרם ברחובות הבאים: הקוממיות, ניר נחום, הפלדה, שמעון הבורסקי, אנה פרנק ויוחנן הסנדלר. לידור כהן, אם ל- 2 ילדים שמתגוררת ברחוב הקוממיות, אמרה בזמן הפסקת החשמל: "זה שאנחנו לפני שבת זה עוד יותר מרגיז. שמעתי שמשאית פגעה בקו חשמל, אבל עברו כל כך הרבה שעות ואין פתרון ואני לא יודעת מה לעשות. אי אפשר לבשל, אז בבוקר הייתי עם הילדים בגינה. כנראה שאלך לקרובי משפחה לארוחת שבת, כי גם מה שהיה במקרר כבר התקלקל. זה סיוט. כולם אצלי בבניין מיואשים כבר".

 

ירין שמואלי, שמתגורר ברחוב שמואל הסנדלר, סיפר על התסכול: "הרבה מאוד שעות בלי חשמל ויש בבניין קשישים ופעוטות, המצב פשוט בלתי אפשרי. אין מזגנים, אי אפשר להטעין טלפונים ואי אפשר להתארגן לשבת. זה מרגיש שחזרנו לשנות ה-40'".  

 

ראש העיר בת ים, צביקה ברוט, כינס דיון דחוף בלשכתו. הוא קיים לאורך הלילה שיחות עם בכירים בחברת החשמל כדי לזרז את הטיפול, אך בשל התמשכות התקלה הא הורה על כינוס דיון דחוף עם כל הנהלת העיר הרלוונטית, "אנחנו סומכים על חברת החשמל שאחראית על הטיפול בנושא, אבל האחריות שלנו היא לדאוג לתושבים". בין היתר שקלה העירייה פינוי תושבים למקומות דיור חלופיים.

 

מחברת החשמל נמסר בתגובה כי "בעקבות פגיעה של קבלן חיצוני בכבלי חשמל בבת ים נקרעו מספר קווי חשמל מתח גבוה. עובדי חברת החשמל פעלו לחידוש האספקה בשעות הצהריים. חברת החשמל מתנצלת על האי-נוחות שנגרמה לתושבים".


פורסם לראשונה 13/09/2019 13:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בני דויטש
שכונת רמת הנשיא בבת ים. ארכיון
צילום: בני דויטש
מומלצים