שתף קטע נבחר

הסקר האחרון של HOT לפני הבחירות: גוש הימין 59 מנדטים

סקר שערכה HOT בשיתוף מכון "שווקים פנורמה" באמצעות הממירים החכמים: הליכוד עם 33 מנדטים, כחול לבן 32, העבודה-גשר ועוצמה יהודית - 4 כל אחת

בנימין נתניהו בני גנץ (צילום: אמיל סלמן, יריב כץ)
בנימין נתניהו ובני גנץ(צילום: אמיל סלמן, יריב כץ)

סקר של חברת HOT, שפורסם אמש (יום ו') פחות מארבעה ימים לפני הבחירות וכשעתיים לפני המועד האחרון המותר לפרסום סקרים חדשים, חוזה ניצחון לגוש הימין, אך עדיין ללא 61 המנדטים הנכספים.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

הסקר, שכלל יותר מ-3,000 נשאלים, נערך ממש עד כניסת השבת על ידי הסוקר יוסי ודנה ממכון "שווקים פנורמה" באמצעות אפליקציית "מה דעתך" אשר מפעילה חברת HOT בקרב מאות אלפי מנויים בעלי ממיר חכם ואשר משמשת לעריכת מחקרי שוק וסקרי דעת קהל על מסך הטלוויזיה ובאפליקציות הצפייה.

 

 

 

על פי הסקר, לו הבחירות היו נערכות היום, אלה היו התוצאות: הליכוד עם 33 מנדטים, כחול לבן 32. הרשימה המשותפת 11 מנדטים, ישראל ביתנו 9, יהדות התורה 8 מנדטים וש"ס עם 7. ימינה 7 מנדטים, המחנה הדמוקרטי 5, עבודה-גשר 4 ועוצמה יהודית 4 מנדטים. בסה"כ זוכה גוש הימין ל-59 מנדטים.

 

לדברי הסוקר יוסי ודנה, שאלוני הסקר נערכו תוך הקפדה על יישום שיטות מחקר ומודלים חישוביים, וחתירה למהימנות ותוקף סטטיסטי. על פי ממצאי הסקר מפלגות העבודה-גשר ועוצמה יהודית נמצאות סביב אחוז החסימה. אולם ודנה מציין כי כדאי להתייחס בזהירות לנתונים הללו, "בתוך המדגם מדובר בתזוזות שיכולות לשנות את התמונה של המפלגות הללו לכאן או לכאן. כמו כן מן הסתם תמיד יהיה מי שינסה לרמות בסקרים", הוא אומר, "אולם מדובר בתופעה שאינה משבשת לרוב באופן מהותי את תוצאות המודלים החישוביים. על אף זאת, השקענו מאמץ גדול בפיתוח צמתי בקרה רבים, אשר מסננים החוצה משתתפים אשר לא ניתן להשתמש בתשובותיהם, משום שנתגלו בהן סתירות לוגיות וסתירות מסוגים שונים. יחד עם זאת אדגיש, כי סקר אינו גלאי אמת, ועלול להכיל בתוכו קומץ של תשובות שקריות המתחזות לאמיתיות".

 

הסקר כולל מדגם של 3,193 איש והוא נערך בין התאריכים 10/9/19 בשעה 08:00 לאתמול (13/9/19) בשעה 18:00. המדגם האקראי מבין כל מנויי HOT בעלי ממיר חכם ומנויי שירות הטלוויזיה בכבלים של חברת HOT מעל גיל 18, וטעות הדגימה היא 1.8%+-.


פורסם לראשונה 13/09/2019 21:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיל סלמן, יריב כץ
נתניהו וגנץ
צילום: אמיל סלמן, יריב כץ
מומלצים