שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סערה בזמביה: "הנשיא הבריח כסף שחור וסמים מישראל"

  שר לשעבר בממשלת זמביה טען כי במהלך ביקורו של הנשיא אדגר לונגו בישראל לפני כשנתיים, הוברחו במטוס הנשיאותי סמים וכסף שחור למדינה האפריקנית. השגריר הישראלי הכחיש: "האשמות שקריות וזדוניות"

   

  מסיבת העיתונאים של נתניהו ולונגו ב-2017    (צילום: לע"מ)

  מסיבת העיתונאים של נתניהו ולונגו ב-2017    (צילום: לע"מ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ביקורו של נשיא זמביה אדגר לונגו בישראל לפני כשנתיים עורר לאחרונה סערה פוליטית במדינה האפריקנית, לאחר שבאופוזיציה המקומית טענו כי במטוסו הוברחו במסגרת הביקור כסף שחור וסמים מישראל. בעקבות זאת, פרסם שגריר ישראל בזמביה הכחשה רשמית להאשמות.

   

  הנשיא לונגו ערך ביקור היסטורי בישראל ב-2017. הטענות בדבר הפעילות הלא חוקית שלטובתה שימש מטוסו בעת הביקור הועלו על ידי צ'ישימבה קאמבווילי, שר לשעבר בממשלה. כשנשאל בנושא ציין קאמבווילי כי אין לו הוכחות לספק.  

   

  "יש טענות שהוברח כסף מישראל במטוס הנשיאותי", אמר השר לשעבר. "אין לי הוכחות לכך, אבל אני משאיר לך את זה, אחי הנשיא היקר. אל תחשוב שאני שונא אותך. אין לי דבר נגדך, אבל אני מנסה להגן על היושרה שלך, ולהגן על היושרה של זמביה. כי אם יוכח שאכן היה סחר בסמים במטוס הנשיאותי, אנחנו בבעיה כמדינה ומי שיסבול זה לא הנשיא לונגו, אלא האנשים הפשוטים בזמביה".

  נשיא זמביה אדגר לונגו ביקור בישראל לצד נתניהו 2017 (צילום: לע
  הנשיא לונגו לצד נתניהו, בביקור לפני שנתיים(צילום: לע"מ)

   

  ההכחשה של שגריר ישראל ב זמביה ()
  מכתב ההכחשה של השגריר קידר

  הטענות עוררו שיח במדינה וחרושת שמועות, ובעקבות זאת פרסם שגריר ישראל בזמביה גרשון קידר הודעת הבהרה. השגריר וציין כי מדובר בהאשמות "זדוניות ושקריות", תוך שהוא מדגיש כי היחסים בין המדינות טובים ויציבים: "חברות ישראליות פעילות בזמביה במגוון תחומים כגון חקלאות, מים, בריאות, תקשורת והגנה, וכל פעילותן כפופה לחוק".

   

  לדבריו השגריר, "שיתופי הפעולה בין הממשלות משגשגים ורק עכשיו נחתם מזכר הבנות לשיתוף פעולה בין רשות הטבע והגנים לבין משרד התיירות והאמנות בזמביה".


  פורסם לראשונה 14/09/2019 22:05

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים