שתף קטע נבחר

דרעי: "ריבלין לא מנסה לעצור הסתה נגד חרדים"

יו"ר ש"ס תקף את נשיא המדינה: "כשמדברים נגד הערבים הוא הראשון להתקומם, אבל לא כשפוסלים את היהדות". הוא הזהיר את השמאל כי "ארץ הקודש מקיאה כל דבר של חילוניות", ואמר שלפיד וליברמן "איבדו רסן ובושה". המנהיג הרוחני של התנועה השווה את השניים לעשיו התנ"כי

  

 

נאום הגעוואלד של דרעי: יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, תוקף את נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, שלטענתו אינו מנסה לעצור את ההסתה נגד הציבור החרדי כפי שנהג במקרים אחרים.

 

בכינוס בחירות של מפלגתו שנערך אמש (מוצאי שבת) בירושלים, אמר דרעי: "כשמדברים נגד ערבים, נשיא המדינה הוא הראשון שיוצא ומתקומם איך פוסלים ציבור שלם, אבל כשפוסלים כאן את כל היהדות ואת כל המסורתיים במדינת ישראל - אף אחד לא מתקומם נגד זה". לדבריו, "הכול זה כדי להפיל את נתניהו, הכול מותר כדי לקחת את השלטון".

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

דרעי קרא לתומכי ש"ס להירתם למערכה כדי לגייס מצביעים נוספים למפלגה, והעריך כי אם היא לא תהיה חזקה - "המנדט להקמת הממשלה יינתן בידי השמאל עם הערבים ועם ליברמן ביחד, ממשלה שהכריזה מלחמה על היהדות, ממשלה חילונית פורקת עול, בלי בושה". את השמאל הזהיר מפני פגיעה בצביון היהודי של המדינה ואמר: "ארץ הקודש מקיאה כל דבר של תועבה, כל דבר של חילוניות".

אריה דרעי בכנס בחירות בירושלים ()
"ארץ הקודש מקיאה חילוניות". דרעי

על לפיד וליברמן: "איבדו כל רסן של בושה" (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
על לפיד וליברמן: "איבדו כל רסן של בושה"(צילום: עפר מאיר)

בנוסף, דרעי תקף את מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד ואת יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן: "הם איבדו כל רסן של בושה. מה הם לא זורקים לחלל האוויר, איזו הסתה נוראית. דעו לכם שהם ינהרו לקלפיות. יש שם אווירה של חירום, של הזדמנות, נדלקה להם התקווה האחרונה שלהם, סוף סוף יש אפשרות להקים ממשלה חילונית אשכנזית, השם ירחם. הם עושים כל מאמץ, ומה אנחנו?".

 

במסגרת ה"געוואלד" טען יו"ר ש"ס כי "סכנה מרחפת על כל היהדות בארץ ישראל ובעולם", ופירט: "הכריזו מלחמה על הקדוש ברוך הוא, על התורה ועל כל דבר שקשור ליהדות. על הכשרות, על השבת, על טהרת המשפחה, על שרותי הדת, על הגיורים, על נישואים אזרחיים, על הכותל המערבי, על ארץ ישראל, על מה לא. הבית חרב!.

 

"אם חלילה וחס בארץ ישראל יכירו ברפורמים, אין אף קהילה יהודית שלנו בחו"ל שתעמוד בפני הדבר הזה", המשיך דרעי, "אפשר להסכים לכזה דבר? הדבר הראשון שהם יעשו, הממשלה החילונית, כדי להילחם כביכול בגירעון המדינה, זה לבטל את כל ההסכמים הקואליציוניים, בעיקר לציבור שלנו. לא המקוואות, לא בתי כנסת, לא תקציב ישיבות. מי יבנה מקוואות טהרה בארץ ישראל ובתי כנסת אם אנחנו לא נילחם על זה? כל זה בסכנה גדולה".  

 

עוד הזהיר דרעי מפני "תחושה של שאננות ותרדמה בחלל האוויר", וקרא לאנשיו להירתם כדי "למנוע מדינה חילונית ואת הבכי הנוראי שיהיה אחר כך בארץ ישראל בגלל הגזירות הנוראיות שיהיו בעקבות זה". לדבריו, "זהו חוק הגיוס האמיתי".

 

בכינוס של ש"ס נאם גם מנהיגה הרוחני של התנועה ונשיא מועצת חכמי התורה, הרב שלום כהן, והשווה את ליברמן ולפיד לעשיו. הוא התייחס לקמפיין הפחדה אנטי-חרדי שלפיו דרעי מתכוון להעביר תקציבים מרשויות מקומיות חילוניות לחרדיות, ואמר: "החילונים מסכנים, הם לא יודעים. הם חושבים שאנחנו רוצים לקחת הכול בשביל הדתיים, אבל אריה (דרעי) רק רוצה שגם הם יהיו דתיים - ואז הוא ייתן להם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים