שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שקד הציגה מפה: "נתניהו יעביר את רוב שטחי יו"ש למדינה פלסטינית"
  מתקפה חסרת תקדים של יו"ר ימינה על ראש הממשלה: שקד הציגה באולפן ynet מפה שלטענתה מעידה על תוכנית להעברת רוב שטחי יהודה ושומרון לשליטת הרשות הפלסטינית - ואמרה: "בלעדינו תוקם מדינת פלסטין". עוד תקפה: "נתניהו רוצה לחסל את הציונות הדתית"

   

  הריאיון עם יו"ר ימינה שקד    (צילום: שמוליק דודפור)

  הריאיון עם יו"ר ימינה שקד    (צילום: שמוליק דודפור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  יו"ר ימינה ושרת המשפטים לשעבר איילת שקד (הימין החדש) טוענת כי המצב של מפלגתה לקראת הבחירות ביום שלישי קשה. "ראש הממשלה במתקפה חסרת תקדים עלינו, על ימינה. למעשה, הוא רוצה, כמו שזה נראה, לחסל את הציונות הדתית וגם את הימין האידיאולוגי", אמרה הבוקר (יום א') שקד לתוכנית "בליץ" באולפן הבחירות של ynet.

   

  כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  שקד הציגה מפה שלטענתה מתארת העברת שטחים מיהודה ושומרון לרשות הפלסטינית. "צריך להבין שבלי ימינה בממשלה תוקם מדינת פלסטין. את המפה שהבאתי לכאן ראש הממשלה לא הראה במסיבת העיתונאים שלו. לזה הוא מתכוון. מפה שבה רוב שטחי יהודה ושומרון עוברים לרשות הפלסטינית להקמת מדינה פלסטינית, כל מה שבשחור זה מדינת פלסטין".

   

  פרסום המפה על ידי בנט ושקד גרר תגובות במערכת הפוליטית. דובר הליכוד יונתן אוריך צייץ כי מדובר ב"פייק ניוז": "המפה שבנט פרסם לא נכונה. לא על דעת ממשל טראמפ. לא ברור למה בנט מוכן לפגוע ביחסים הרגישים עם ממשל טראמפ רק בשביל ציוץ בטוויטר".

   

  איילת שקד באולפן אולפן ynet (צילום: ירון ברנר)
  איילת שקד הציגה באולפן ynet מפה המציגה העברת שטחים מתוכננת לרשות הפלסטינית(צילום: ירון ברנר)
   

  - תסבירי לנו מאיפה המפה. נפגשת עם טראמפ? הסבירו לך את התוכנית?

  "ממה שאנחנו יודעים, ממה שראש הממשלה אומר. תוכנית טראמפ מדברת על החלת ריבונות אך ורק ביישובים יהודיים, ואך ורק בחלק מבקעת הירדן".

   

  - הוא מציג לנו חצי תוכנית? רק את הגזר, והמקל יבוא?

  "לחלוטין. רק את הדברים הטובים ולא את הרעים. מדובר על יישובים יהודיים שיהיו בתוך פלסטין, מובלעות יהודיות בתוך פלסטין. כדי להוציא את התוכנית הזו לפועל, ראש הממשלה צריך להקים ממשלה עם השמאל או לצמק אותנו ככל שניתן, ולכן אנחנו רואים בימים האחרונים מתקפה חסרת תקדים נגדנו, נגד הייצוג של הימין האידיאולוגי והציונות הדתית".

   

  - מה עומד מאחורי זה? בסופו של דבר הוא צריך גוש להרכבת ממשלה.

  "זה קרה גם בבחירות הקודמות, זה היה פחות אגרסיבי, אנחנו נפלנו מתחת לאחוז החסימה ולא הייתה לו ממשלה, לא היה לו גוש, צריך להגיד את האמת - ספין המפלגה הגדולה זה בלוף אחד גדול, שקר אחד גדול. לפי כל הסקרים הליכוד כבר היום היא המפלגה הגדולה, וזה לא משנה מנדט אחד או שניים בינם לבין כחול לבן. מה שחשוב זה שיהיה לימין גוש, שיהיה לימין 61 מנדטים".

   

  נתניהו ל-ynet: "אם אפסיד, המדינה תפסיד"    (צילום: חגי דקל ואורי דוידוביץ', עריכה: אסף אושי, מנהל טכני: שרון שדה)

  נתניהו ל-ynet: "אם אפסיד, המדינה תפסיד"    (צילום: חגי דקל ואורי דוידוביץ', עריכה: אסף אושי, מנהל טכני: שרון שדה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  - אולי הוא מונע משיקולים אישיים ולא רוצה לראות אותך בממשלה?

  "אני לא רוצה להיכנס לזה כרגע, אני מייצגת את הימין האידיאולוגי בממשלה ואת הציונות הדתית".

   

  - נתניהו שמאלן? את מציגה את זה כאילו הוא הולך להקים מדינה פלסטינית.

  "זו האמת, מי שלא רוצה לחיות ביהודה ושומרון ולעבור במחסומים של הרשות הפלסטינית ולהיות נתון לשיטור של הרשות הפלסטינית, צריך להבין את גודל השעה שאנו נמצאים בה כרגע. כל מנדט שהולך מימינה מקדם הקמת מדינה פלסטינית".

   

  - אבל הוא רק בשבוע האחרון היה בחברון.

  "הוא היה בחברון אבל לא נתן דבר עבור חברון. אני סידרתי פלונטר משפטי שהיה קיים שנים רבות, שעצר בנייה של השוק הסיטונאי בחברון, פתרתי את הפלונטר המשפטי, נתתי לו את זה על מגש של כסף, 'בבקשה רק תאשר את הבנייה'. שום אישור".

   

  - הוא משקר?

  "ראש הממשלה אומר רק חצי אמת, רק את הדברים הטובים של תוכנית טראמפ, לא את הרעים. בעניין המפלגה הגדולה, כן, זה בלוף. הוא יודע יפה מאוד שהליכוד כבר היום המפלגה הגדולה, הוא יודע יפה מאוד שבלי ימינה גדולה הוא בסופו של דבר ילך ויקים ממשלה עם גנץ, עם עמיר פרץ, עם השמאל".

   

  - הוא פועל נגד האינטרס שלו?

  "אני לא יודעת מה מניע אותו. 'המפלגה הגדולה' זה בלוף, הליכוד כבר היום היא המפלגה הכי גדולה, מה שחשוב זה הגוש, זה כמות הממליצים. אני קוראת כאן לציבור הימני במדינת ישראל - אל תגידו לי אחרי הבחירות 'אנחנו אוהבים ומעריכים אותך, חבל שלא הצבענו'".


  בנימין נתניהו בריאיון ל ynet לקראת הבחירות (צילום: אוהד צויגנברג)
  ראש הממשלה נתניהו. "הקמפיין שלו אגרסיבי הרבה יותר"(צילום: אוהד צויגנברג)

  - אם את עכשיו יכולה לפנות לנתניהו באמצעותנו, מה את אומרת לו?

  "אני מדברת לציבור, לא לנתניהו. היינו בסרט הזה לפני שלושה חודשים. אחרי שלא עברנו את אחוז החסימה באו אליי מאות אנשים ואמרו לי: 'אם רק היינו יודעים - היינו מצביעים אחרת ולא מתפתים לקמפיין הזה של ראש הממשלה'. בבחירות האלה הקמפיין של נתניהו אגרסיבי הרבה יותר. אני פונה לקהל המצביעים שלנו, של ימינה - רק הצבעה לימינה תאפשר ממשלת ימין".

   

  - התחלתם בסקרים עם 12-11 מנדטים. בסקרים האחרונים אתם על הרבה פחות מזה.

  "האחריות היא עליי, האחריות היא בהחלט עליי. אני אומרת כאן בצורה ברורה, אנחנו נמצאים במצב לא פשוט בכלל. אני קוראת לכל הימין האידיאולוגי ולציונות הדתית - בואו איתנו. אחר כך יהיה מאוחר מדי. הזיכרון של הציבור הוא קצר, והציבור לא זוכר מה קרה לפני שלושה חודשים".

   

  - יש סיכוי שלא תעברו את אחוז החסימה?

  "לא רוצה להרחיק לכת עד כדי כך,  אבל אנחנו בהחלט מצטמקים משעה לשעה בגלל הקמפיין האגרסיבי של ראש הממשלה, והציבור צריך להבין מה מונח כאן על כף המאזניים, גם זה (מראה את המפה), וגם עוד שורה של רפורמות ואידיאלים שציבור גדול מאמין בהם".

   

  - אולי הוא צודק כשהוא אומר שזה לא חשוב אם אורית סטרוק תהיה בכנסת, אבל זה כן חשוב שהוא יהיה מפלגה גדולה יותר מגנץ.

  "הרבה יותר חשוב שאורית סטרוק תהיה בכנסת מאשר שטלי פלוסקוב תהיה בכנסת מטעם 'כולנו'. זה הרבה יותר חשוב. אנחנו כבר לא נאבקים על אורית סטרוק, אנחנו במצב הרבה יותר גרוע מזה. צריך להבין דבר פשוט, ככל שיעברו מנדטים מאיתנו לליכוד זה רק יקרב הקמת ממשלת שמאל, בסוף מה שחשוב זה הגוש, כמות הממליצים ולא גודל המפלגה. כבר היום בכל הסקרים הליכוד המפלגה הגדולה ביותר".

   

  לקראת משדר הבחירות באולפן ynet

  לקראת משדר הבחירות באולפן ynet

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  - ראש הממשלה אמר בריאיון ל-ynet שהוא לא פוסל שר ערבי.

  "אני לחלוטין מאמינה לו, ועם המתקפה שהוא עושה על הימין האידיאולוגי, עלינו, על השותפים הטבעיים, בוודאי יכול להיות שהוא כבר מכין אופציה להקמת ממשלת שמאל בראשותו. זה בהחלט הגיוני, אחרת אין הסבר למתקפה חסרת התקדים הזאת עלינו".

   

  - נתניהו מעדיף להרכיב ממשלה עם גנץ והעבודה ולא איתכם?

  "אני אומרת דבר פשוט, יש מתקפה חסרת תקדים שלו נגד השותפה הטבעית שלו שזה ימינה, נגד הימין האידאולוגי והציונות הדתית. אם אנחנו נימחק או אם נהיה מאוד קטנים, האופציה שלו תהיה להקים ממשלה עם גנץ ועמיר פרץ".

   

  - מסר לאומה.

  "רק ימינה גדולה ומשמעותית תאפשר הקמת ממשלת ימין ותקדם את הערכים".

   

  - יש סיכוי שתרימי טלפון לראש הממשלה ותגידי לו?

  "ראש הממשלה אדם בוגר, הוא יודע מה הוא עושה מבחינתו, הוא עושה טעות גדולה. הוא עשה אותה טעות בבחירות הקודמות, ובגלל זה הוא לא הצליח להקים ממשלה".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים