שתף קטע נבחר

מחאה במגזר הערבי: לנצל את הבחירות למאבק בפשיעה

בכפר קאסם הושבתו הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים בעקבות רצח ג'האד אבו ג'אבר. בבקה אל גרבייה הכריזו על שביתה בבתי עסק בעקבות רציחתו של מוחמד אבו חוסין וסגן ראש העיר קרא להפגין ביום הבחירות: "המועד הטוב ביותר לזעוק"

ועד ההורים המקומי יחד עם עם עיריית כפר קאסם השבית היום (א') את התיכונים וחטיבות הביניים בעקבות גל הרציחות והאלימות בעיר. ביום רביעי יוחלט אם להרחיב את השביתה כך שתכלול גם בתי ספר יסודיים וגנים. הרצח האחרון התרחש בעיר ביום חמישי, אז נרצח ג'האד אבו ג'אבר. בבקה אל גרבייה הכריזו היום על שביתה בכל בתי העסק בעקבות רציחתו של מוחמד אבו חוסין (25) שנורה אתמול. מתחילת השנה נרצחו במגזר הערבי 59 בני אדם.

ירי רצח בקה אל גרבייה מוחמד אבו חוסין ()
בבקה אל גרבייה פתחו בשביתה. הנרצח מוחמד אבו חוסין
 

ראש העיר בקה אל גרבייה, עורך דין מורסי אבו מוך, הביע את מורת רוחו נוכח אוזלת ידה של הממשלה בטיפול באירועי האלימות במגזר: "כל הזמן התקבלו החלטות גרועות. אני דורש מאבק אמיתי בפשיעה ובאלימות. הגיע הזמן להקים ועדת מעקב חדשה. אם חברי הכנסת לא רוצים להתייחס לנושא ברצינות עליהם להתפטק מתפקידם".

 

סגנו, באסל ביאדסה, הציע להפגין בבוקר יום הבחירות: "אי אפשר לשתוק יותר. חייבים לנקוט בצעדים שישפיעו. צריך לארגן מאבק שונה ויום הבחירות הוא המועד הטוב ביותר לזעוק את זעקתנו".

ירי רצח בקה אל גרבייה מוחמד אבו חוסין ()
זירת הרצח אתמול בבקה אל גרבייה
 

יושב ראש מרכז אמאן, השייח כאמל ריאן, אמר: "המדינה לצערי נכשלה בהגנה על אזרחיה הערבים ובכך הפרה את הסעיף הראשון בחוזה בין המדינה לאזרח, שהוא השמירה על חייו ועל בטחונו האישי. כאשר שיעורי הרצח בחברה שלנו הוא פי שבעה משיעורי הרצח בחברה היהודית, יחסית לגודל האוכלוסייה, הדבר מחייב ועדת חקירה ממלכתית דחופה. אנחנו לא החצר האחרות של מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים