שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עוד אירוע בטיחות בנתב"ג: מטוס הידרדר במהלך עבודות תחזוקה
  מטוס של חברת ישראייר הידרדר במהלך עבודות תחזוקה שגרתיות ברחבת החניה ליד טרמינל 1 בנתב"ג, ונעצר רק לאחר שפגע בגנרטור קרקעי. "היה מזל גדול", אמר עובד ששהה במקום. ישראייר חוקרת

  מטוס של חברת ישראייר בואינג 737 התדרדר ב נתב
  אף המטוס פגע בגנרטור קרקעי

  שוב אירוע בטיחות חמור בנתב"ג: מטוס נוסעים של חברת ישראייר מדגם ATR-72 הידרדר ביום שלישי האחרון מרחק של כשניים עד שלושה מטרים במהלך עבודות תחזוקה שגרתיות ברחבת החניה הסמוכה לטרמינל 1. עובדי התחזוקה עמדו חסרי אונים ליד המטוס, שנעצר רק לאחר שפגע בגנרטור קרקעי שהיה במקום. מתחקיר ראשוני שקיימה חברת התעופה עלה כי המטוס הידרדר למרות שבגלגלי המטוס הוצבו מעצורים (צ'וקים).

   

  "ברחבת החניה של המטוסים תמיד יש בני אדם ורכבי תפעול", סיפר אחד מהעובדים בנמל התעופה ששהה במקום בעת האירוע. "אם המטוס לא היה נעצר בגנרטור הוא היה ממשיך להידרדר לכיוון מטוס מטען שחנה כמה מטרים משם". לדברי העובד, "היה מזל גדול, אירוע כזה יכול היה גם להסתיים בצורה הרבה יותר חמורה".

  מטוס של חברת ישראייר בואינג 737 התדרדר ב נתב
  נשלח לעבודות פחחות ושב לשירות. הנזק שנגרם למטוס

  מטוס של חברת ישראייר בואינג 737 התדרדר ב נתב
  המטוס ברחבת החניה

   

   

  לאחר התקרית הושבת המטוס למשך יממה, שבמהלכה עבר כמה תיקוני צבע ופחחות קלים. בסוף השבוע חזר מטוס הטורבו-פרופ בן ה-8 לטוס כרגיל בקווי החברה לנמלי התעופה רמון ורודוס, ולשדה התעופה חיפה.

   

  מישראייר נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חריג שאירע בעת עבודת תחזוקה על המטוס. האירוע מתוחקר ודווח בזמן אמת לחוקר הראשי. יובהר כי ישראייר שמה את נושא הבטיחות בראש מעייניה ובשום שלב לא נשקפה סכנה לצוות התחזוקה".

   

  האירוע בא כחודש לאחר שמטוס בואינג 737 שהמריא לקייב התנתק מהרכב שגרר אותו במהלך הסעתו לאחור מחוץ לטרמינל 3. המטוס לא פגע בעובדים, כלי רכב או מטוסים. בתיעוד האירוע, שהגיע לידי ynet, נראתה התנתקות המטוס ובהלת עובדי הקרקע שראו אותו מידרדר. עובד אחד רץ לקדמת המטוס וסימן לטייס בשתי ידיו לדומם את המנועים, בעוד שאחר נראה מחזיק את ראשו לאחר שהבין את גודל האסון שיכול היה להיגרם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים