שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ג'ונסון: נשתחרר מאזיקי האיחוד כמו הענק הירוק
  ראש ממשלת בריטניה אמר שהוא נחוש לפרוש מהאיחוד האירופי במועד שנקבע, למרות המכשולים שהציב הפרלמנט. "הענק הירוק תמיד ברח, לא משנה כמה טוב קשרו אותו. זה המצב פה. אנחנו נצא ב-31 באוקטובר"
  ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון דימה את בריטניה לדמות הקומיקס "הענק הירוק" בריאיון ל"דיילי מייל", שבו הדגיש את נחישותו להוציא את בריטניה מהאיחוד האירופי במועד שנקבע, 31 באוקטובר, למרות המכשולים שהציב לדבריו הפרלמנט.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  ג'ונסון לאחר התבוסה בפרלמנט, לפני שבוע וחצי    (מתוך טוויטר)

  ג'ונסון לאחר התבוסה בפרלמנט, לפני שבוע וחצי    (מתוך טוויטר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בריאיון שפורסם היום אמר ג'ונסון שהוא ימצא דרך לעקוף את ההחלטה שהתקבלה בהצבעה בפרלמנט לפני כשבוע וחצי, שקבעה שיש לדחות את הברקזיט ולא לעזוב את האיחוד ללא הסכם. "ככל שהענק הירוק מתעצבן יותר, כך הוא מתחזק יותר", אמר ג'ונסון. "הענק הירוק תמיד ברח, לא משנה כמה טוב הוא היה קשור - וזה המצב במדינה הזו. אנחנו נצא ב-31 באוקטובר".

   

  הפרלמנט של בריטניה דחה שוב ושוב את הסכם היציאה שהשיגה קודמתו של ג'ונסון, תרזה מיי, עם האיחוד האירופי. החודש קבע הפרלמנט שלא תתאפשר עזיבה ללא הסכם - והכעיס בריטים רבים שהצביעו בעד הברקזיט לפני יותר משלוש שנים.

  בוריס ג'ונסון הענק הירוק (צילום: רויטרס)
  "ככל שהענק הירוק מתעצבן יותר, כך הוא מתחזק יותר". ג'ונסון וההענק הירוק(צילום: רויטרס)

  ג'ונסון מעוניין לרתום את הכעס הזה כדי לזכות ברוב בבחירות כלליות מוקדמות, אך מאמציו הקודמים להוביל לבחירות בזק סוכלו על ידי מפלגות האופוזיציה, שרוצות להבטיח תחילה כי בריטניה לא תוכל לעזוב את האיחוד האירופי ללא הסכם בעוד כחודש וחצי.

   

  ג'ונסון אמר שהוא רוצה לנהל משא ומתן על הסכם חדש שאינו כרוך ב"בקסטופ" – תוכנית שכלולה בהסכם ושנועדה למנוע הצבת עמדות בידוק בגבול בין צפון אירלנד, שהיא טריטוריה בריטית, לבין הרפובליקה של אירלנד, שהיא מדינה עצמאית וחברה באיחוד האירופי. עד כה התעקש האיחוד האירופי לכלול על ה"בקסטופ", ובריטניה לא הציגה שום חלופה מפורטת.

  האיחוד האירופי ()

  עם זאת, ג'ונסון אמר שהוא "בטוח מאוד" לקראת הפגישה עם נשיא הנציבות האירופית ז'אן-קלוד יונקר מחר. "מתנהלת שיחה מאוד מאוד טובה כיצד לטפל בסוגיות הגבול הצפון-אירי. נעשית התקדמות רבה מאוד", אמר ג'ונסון בריאיון, מבלי לפרט.

   

  ג'ונסון השווה בין מצבה של בריטניה בשיחות הברקזיט לבין התסכול שחש המדען ברוס באנר, דמות בדיונית מספרי הקומיקס, שהופך לענק הירוק כשהוא זועם ולעיתים קרובות מותיר אחריו שובל של הרס. "באנר יכול להיות קשור באזיקים, אך כשיתגרו בו הוא יתפוצץ מהם החוצה", אמר ג'ונסון.

   

  אחרי התבוסה בהצבעות האחרונות, ג'ונסון השעה את הפרלמנט בשבוע שעבר עד 14 באוקטובר. העיתון "סאנדיי טיימס" דיווח שהיועץ הבכיר של ג'ונסון, דומיניק קאמינגס, העלה את הרעיון להשעות את הפרלמנט בפעם נוספת כשיתכנס מחדש. מתנגדיו של ג'ונסון טוענים שמדובר במהלך שנועד למנוע דיון בברקזיט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים