שתף קטע נבחר

שוטרים התפרצו לדירת צעירים בירושלים: "היה שם חצי ג'וינט"

שוטרים נכנסו הבוקר לדירת זוג בשכונת נחלאות בעקבות ריח קנאביס שנידף מהדלת. הדייר טוען שכל שמצאו היה "חצי ג'וינט במאפרה" - וכתוצאה מכך הוא נקנס באלף שקלים: "התנהגו כאילו רצחנו מישהו". המשטרה: "פעלנו בהתאם לסמכות"

 

צמד השוטרים (צילום: אבישלום פון שילוח)
צמד השוטרים שקנס את בני הזוג(צילום: אבישלום פון שילוח)

בני זוג מירושלים טוענים כי זוג שוטרים התפרצו הבוקר (יום א') לדירתם בשכונת נחלאות בירושלים בטענה שהריחו ריח של קנאביס. לדברי אבישלום פון שילוח, המתגורר בדירה, השוטרים מצאו "חצי ג'וינט" שנותר במאפרה וקנסו אותו באלף שקלים. פון שילוח ובת זוגו החליטו להגיש תלונה במשטרה על פלישה לפרטיות והטרדה חמורה.

 

בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב: "יום ראשון בירושלים. אני ואהובתי יושבים על הספה בסלון ושותים קפה של בוקר. אני מעשן והיא קוראת את 'הפילוסופיה של האבסורד' של קאמי. הדלת פתוחה למחציתה, ומשב רוח סתווי מרענן נושב פנימה מהחצר הפרטית. עד כאן הכול רומנטי ויפה, עד שפתאום מתפרצים פנימה בברוטאליות שוטר ושוטרת בלי לדפוק בדלת ובלי לקבל רשות. השוטר מתפרץ כאחוז אמוק ושואל אותי מה אני מעשן. אני אומר לו - 'סליחה אדוני, זה בית פרטי ואין לך זכות לפרוץ פנימה ככה, ועוד בבוקר של יום ראשון'. הוא סירב לבקשתי לצאת החוצה, וסירב להראות לי את כרטיס השוטר שלו.

 

אבישלום פון שילוח (צילום: שלמה פוזנר)
"פלישה גסה לפרטיות". אבישלום פון שילוח(צילום: שלמה פוזנר)

"חברתי המבוהלת מבקשת ממנו לצאת מיידית, היות והיא אינה לבושה וזו פלישה פלילית למרחב הפרטי הגובלת בהטרדה", כתב. "השוטר מוציא מהמאפרה בדיל של חצי ג'וינט ישן ומעוך. לאחר שליוויתי אותם אחר כבוד החוצה מהדירה, רשם לי השוטר דו"ח בעוד השוטרת מצלמת ללא רשות וחרף מחאותיה של חברתי. הודעתי להם על הגשת תלונה למשטרה על פלישה לפרטיות והטרדה חמורה. משטרת ישראל, השתגעתם?? להתפרץ בדרמטיות ולפלוש בבוקר סתמי לביתם הפרטי של זוג צעירים, שכל חטאם הוא החשד הכבד אולי עישנו איזה שאכטה??".

 

שילוח אמר בשיחה עם ynet כי לידיעתו שוטרים מסתובבים באזור השוק בלילות ומחלקים דוחות. "ליצמן עשה סיבוב בשוק לפני הבחירות ומאז השוטרים עורכים סיורים ומחפשים מעשנים. אבל לפלוש לבית פרטי בגלל ג'וינט? אני לא לקחתי אותם יותר מדי ברצינות אבל החברה שלי ממש נבהלה. זה היה כל כך דרמטי, כאילו רצחתי מישהו, לא היה שום היגיון באקט הברוטאלי הזה". 

 

על פי נתונים שנחשפו לאחרונה ב"מגזין קנאביס" ומבוססים על מידע של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בכל 40 דקות נרשם תיק פלילי על שימוש עצמי בקנאביס וזאת למרות חוק הקנסות שהיה אמור לכאורה לבטל את ההפללה על שימוש עצמי וחרף הבטחותיו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן.

 

מהמשטרה נמסר: "השוטרים פעלו בהתאם לסמכויות המוקנות להם בחוק. משעלה חשדם עת שהיו מחוץ לבית כי מבוצע במקום שימוש בסמים בניגוד לחוק, ניגשו השוטרים אל דלת הכניסה שהייתה פתוחה, אז חשדם אומת כשהבחינו באדם המעשן בזמן אמת חומר החשוד כסם ולצידו חברתו לבושה.

עם סיום רישום הדו"ח ותפיסת החומר החשוד כסם, עזבו השוטרים את המקום. לא די בכך שתיאוריו של כותב הפוסט אינם תואמים את המציאות, הרי שלצערנו מקבל הדו"ח בחר להכפיש את השוטרים שביצעו את האכיפה כחוק ברשתות החברתיות מה שהוביל לשיימינג מכוער כלפיהם והנושא הועבר לטיפול קצין השיימינג של משטרת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישלום פון שילוח
השוטרים שקנסו את בני הזוג
צילום: אבישלום פון שילוח
מומלצים