שתף קטע נבחר

שעת רצון לנגב ולגליל - ולישראל

הבחירות והקמתה של הממשלה הבאה הן הזדמנות מצוינת לקידום יוזמה שכל הקשת הפוליטית מסכימה עליה - "ישראל 2048 - עתיד משותף" להפיכת הנגב והגליל למרכזים החדשים של ישראל. נציגי המפלגות כבר חתמו על אמנה ובה התחייבו לקדם אותה לאחר שייבחרו. "לא חייבים להתעורר מאוחר ולהפסיד את הקרב הכי חשוב - המערכה שתוביל לזה שישראל תהיה המדינה שהכי טוב לחיות בה בעולם", אומרים אנשי היוזמה

בשיתוף מיזם "ישראל 2048 - עתיד משותף"

 

יום לפני הבחירות, קשה למצוא נושא עליו מסכימות מפלגות מכל קצוות הקשת הפוליטית, אבל יש אחד כזה: היוזמה הלאומית אותה יזמה תנועת אור "ישראל 2048 - עתיד משותף", הפועלת לקדם את הקמת המרכזים החדשים בנגב ובגליל. המועמדים לא רק מסכימים על הנושא - הם גם הצהירו על כוונתם לפעול לקידום היוזמה וחתמו על אמנה מיוחדת.

 

עוד בנושא:

מגורים איכותיים זה לא רק דירה

היעד: מיליון משרות חדשות בנגב ובגליל

 

יוזמת "ישראל 2048 - עתיד משותף" פועלת עם יותר מ-300 שותפים בכירים מכלל הסקטורים והמגזרים לאורך השנה וחצי האחרונות. כעת הבשילו מהלכי הליבה אותם יש לקדם במסגרת הממשלה הבאה.בכירי מפלגות מכלל הקשת הפוליטית כבר הצהירו על כוונתם לקדם את תוכנית הקמת המרכזים החדשים באמצעות הקצאת השקעות משמעותיות בנגב ובגליל, במטרה להפוך אותם לבית לשמונה מיליון אנשים. במהלך החודשים הקרובים ירוכזו המאמצים בקידום התחייבות במסגרת ההסכמים הקואליציוניים של המפלגות וחקיקה ייעודית להקמת המרכזים במסגרת יעדי ישראל לשנת 2048.

 

"חזון ישראל 2048 הוא חלק מעיקרי הנקודות של כחול-לבן", אומר יו"ר המפלגה והמועמד לראשות הממשלה בני גנץ. "נקים רשות לאומית לנושא ונהפוך את הנגב והגליל למרכזים עצמאיים, נשנה סדר עדיפות להשקעות עתק ומראש באזורים שמחוץ לתל-אביב, כן נוביל את התכנון הלאומי לאור יעדי ישראל 2048 וקידום השארת צעירים בנגב והגליל".

יוזמת 2048 – עתיד משותף (צילום: יריב כץ)
התכנית הרשמית נחנכה. עכשיו מחכים לממשלה. (צילום: יריב כץ)

גם במפלגה המתחרה, הליכוד, התגייסו למטרה. "כיזם עסקי וציבורי, הבנתי שהמפתח להמשך הצלחתה של מדינת ישראל הוא יצירת ביקושים בפריפריה", אומר ח"כ ניר ברקת. "התוכנית שיזמתי ביחד עם פרופ׳ מייקל פורטר לפיתוח מנועי צמיחה בגליל-גולן, נגב-ערבה ויו״ש נוגעת בדיוק בנקודה הזו. בנוסף לה, יש לפתח את התשתיות בפריפריה, להביא גרעיני התיישבות ולתקצב באופן דיפרנציאלי והוגן את ישובי הפריפריה".

יו
"חזון ישראל 2048 הוא חלק מעיקרי הנקודות של כחול-לבן". יו"ר כחול לבן בני גנץ(צילום: gettyimages)

גם לדברי איילת שקד, יו"ר מפלגת ימינה, המפלגה "מאמינה ושוקדת על פיתוח כל חלקי הארץ ככלל ועל פיתוח הנגב והגליל בפרט, כמרכזים אשר יספקו לאזרחים המתגוררים בהם איכות גבוהה במדדי תעסוקה, דיור, רפואה, תיירות, תרבות ותחבורה. מוטלת עלינו החובה לתכנן ולבצע בנגב ובגליל בסדרי גודל משמעותיים".

 

מראשי מפלגת העבודה-גשר, עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס, נמסר: "במשך שנים הפכה מדינת ישראל את הנגב והגליל לחצר האחורית בעוד שבהם טמונה ההזדמנות לעתידה של המדינה. אנו ניקח את עוצמות הנגב והגליל ולאור חזון ישראל 2048 נביא לכל אדם במרכזים החדשים של ישראל, מה שנקרא פעם הפריפריה, את הבשורה של הצמיחה והשגשוג".

 

הצהרה מיוחדת של יו
"מאמינה ושוקדת על פיתוח כל חלקי הארץ ככלל ועל פיתוח הנגב והגליל בפרט". יו"ר ימינה איילת שקד(צילום: אבי מועלם)

 

אריה דרעי יו"ר מפלגת ש"ס הוסיף: "הפריפריה הישראלית היא עניין חברתי כתוצאה ממדיניות מתמשכת של חוסר תשומת לב ממשלתית וחוסר הקצאת משאבים. לכן פעלתי בכל התחומים על מנת לקדם את הפריפריה ותושביה בכל תחום, ושיפור איכות חייהם. הטיפול בפריפריה החברתית והגיאוגרפית דורש דחיפה מלאכותית והזרמת משאבים ייעודית".

 

במסגרת המאמץ לקידום ההתחייבות הממשלתית הוקמה מועצת המאה, המורכבת ממנהיגי רשויות, איגודי החברה העסקית, האזרחית וארגוני הגג במדינת ישראל. מטרתם היא להוביל מהלך לאומי בשנים הקרובות כאשר השאיפה היא להבטיח שינוי משמעותי, שיפגוש את הציבור כבר במהלך התקופה הקרובה.

"אומרים שאי אפשר, שהפוליטיקאים לא רוצים לחשוב על המחר, שאת התקשורת מעניין רק כאן ועכשיו. אולי. אבל אנחנו ברגע היסטורי, שעוד אפשר לשנות", אומר רוני פלמר, יו"ר תנועת אור המובילה את יוזמת "ישראל 2048.

 

"יש לנו אחריות וגם אם זה לא פופולרי, בשלוש השנים הקרובות חייבים להכריע את העתיד של ישראל לקראת שנת 2048. לכן חברנו מאות גורמים, בהובלת מועצת המאה, לוודא שהנגב והגליל יהיו המרכזים החדשים של ישראל, בית לשמונה מיליון אנשים ולכשני מיליון משרות. לא חייבים להתעורר מאוחר ולהפסיד את הקרב הכי חשוב – המערכה שתוביל לזה שישראל תהיה המדינה שהכי טוב לחיות בה בעולם".

אורלי לוי אבקסיס באולפן אולפן ynet (צילום: ירון ברנר)
"אנו ניקח את עוצמות הנגב והגליל לאור חזון ישראל 2048". אורלי לוי אבקסיס.(צילום: ירון ברנר)

בין השותפים ליוזמה, גם ראש עיריית דימונה ויו"ר פורום ערי הפיתוח, בני ביטון. גם הוא מבין שהבחירות מביאות איתן הזדמנות להוביל שינוי שיצמיח את עירו לגבהים חדשים.

 

"מדינת ישראל צריכה להשקיע בהפיכת ערי הנגב והגליל למוצר איכותי ואטרקטיבי למחיה ולמגורים ולייצר אקו סיסטם שימשוך עשרות אלפי ישראלים לעבור לנגב ולגליל כבר בשנים הקרובות. "שם העתיד האמיתי של המדינה, הן בהיבטי מגורים והן בהיבטי קריירה ויזמות. לאורך החומש הקרוב תידרש המדינה להשקיע בתוכנית הארצית 'ערים שוות' לצד פרויקטים לאומיים משני מציאות כגון שדה תעופה בינלאומי נוסף בנבטים ומעבר קריית המודיעין לנגב".

יוזמת
יוזמת "ישראל 2048 - עתיד משותף"

יו"ר מרכז המועצות האזוריות ויו"ר מועצת מרחבים, שי חג'ג', אומר: "על מנת שנוכל להיערך כנדרש לאתגרי גידול האוכלוסייה הצפויים, להתמודד עם היבטי הקרקע ויחסי העיר והכפר, החקלאות והפיתוח, נפעל לקידום חקיקה המסדירה את התכנון, את הזכויות, את ההשקעות ואת מטה היישום של חזון ישראל 2048, כך שהנגב והגליל יובילו את עתיד המדינה".

 

שותף נוסף המגויס למטרה הוא ראול סרוגו, נשיא התאחדות בוני הארץ: "רוב יחידות הדיור אשר ייבנו בעשורים הקרובים צריכות להיבנות באזורי הנגב והגליל. בכוונתנו לקדם במסגרת מועצת המאה את חוק המכרזים החדשים של ישראל', חוק שיבטיח את הרגולציה והמשאבים למימוש חזון ישראל 2048 – כך שהנגב והגליל יהיו מרכזים כלכליים-חברתיים, עם תנופת פיתוח ובנייה ובית למיליוני אנשים".

אימפקט ()
אימפקט

"בוגרי אקדמיה הם פוטנציאל הצמיחה המשמעותי של המרכזים החדשים של ישראל בנגב ובגליל, הם העובדים, המבלים, הצרכנים, מובילי השינוי והיוזמה", אומר יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות, שלומי יחיאב. "אנו כהתאחדות, ביחד עם תנועת אור, נפעל להשאיר כמה שיותר צעירים וצעירות בנגב ובגליל, על ידי חבילת חיים כוללת וטיפוח מנהיגות חברתית, שתוביל את גל החלוצים הבא של ישראל".

עתיד שוק האבטלה ()
עתיד שוק האבטלה

בשיתוף מיזם "ישראל 2048 - עתיד משותף"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA , רויטרס, AFP
התכנית הרשמית נחנכה. עכשיו מחכים לממשלה
צילום: EPA , רויטרס, AFP
מומלצים