שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מלצר אסר על עמותת שמאל להסיע בדואים מהפזורה לקלפיות
  יו"ר ועדת הבחירות הורה לארגון "זזים - קהילה פועלת" להירשם כגוף פעיל בבחירות אם ברצונה לארגן הסעות לתושבי הפזורה הבדואית. העמותה תצטרך לשלם למפלגת הליכוד, שעתרה נגדה, הוצאות בסך 10,000 שקל

  ארגון זזים לוגו ()

  יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, אסר אמש (ראשון) על עמותת השמאל "זזים – קהילה פועלת" לארגן הסעות למצביעים המתגוררים באזורי הפזורה הבדואית שבנגב ביום הבחירות, אלא אם תירשם כ"גוף פעיל בבחירות" אצל מבקר המדינה.

   

  בניגוד לעמדתו של היועץ המשפטי לממשלה, מלצר קיבל את עתירת הליכוד נגד העמותה והורה לה לשלם למפלגה 10,000 שקל בגין ההוצאות. בנוסף, יו"ר ועדת הבחירות הורה לעמותה להודיע לו עד השעה 15:00 כיצד היא מתכוונת לפעול.

   

  דיון מיוחד בכנסת בנושא הצבת מצלמות בקלפיות במעמד חנן מלצר (צילום: אלכס קולומויסקי)
  יו"ר ועדת הבחירות חנן מלצר(צילום: אלכס קולומויסקי)

  מנכ"לית העמותה, רלוקה גנאה, מסרה בתגובה כי "ועדת הבחירות התעלמה לחלוטין בהחלטתה מציבור האזרחים הבדואים, שהיעדר גישה לקלפיות מונע ממנו לממש את זכותו הדמוקרטית ולהצביע.

   

  "לצערנו ההחלטה נותנת יד למאמצי הליכוד לדכא את ההצבעה של האזרחים הערבים. החלטת הוועדה רצופה שגיאות עובדתיות. עתירת מפלגת השלטון נגד ארגון אזרחי בעל משאבים מוגבלים הוכיחה את עצמה כתביעת השתקה לכל דבר".

   

  בתנועת "אם תרצו", שעתרה בבחירות הקודמות נגד העמותה, בירכו את מלצר ומסרו כי "אנו מברכים את השופט מלצר על החלטתו לאסור על הפעילות הלא חוקית של ארגון זזים בבחירות הקרובות. מדובר בניצחון ענק לדמוקרטיה הישראלית, אשר מעביר מסר ברור לכל מי שמבקש להטות את תוצאות הבחירות. תנועת 'אם תרצו' תמשיך להוות חוד החנית במאבק בארגוני הדה לגיטימציה המבקשים לשנות את זהותה היהודית והדמוקרטית של המדינה".


  פורסם לראשונה 16/09/2019 00:03

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  יו"ר הוועדה חנן מלצר
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים