שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן: "מה הקשר של נתניהו לימין?"
  יו"ר ישראל ביתנו התייחס למאמצים להקמת ממשלת אחדות לאומית: "מקווה שנתניהו וגנץ יתעלו מעל השיקולים האישיים". הוא תקף את נתניהו: "אין לו שום קשר לימין, הוא לא חירותניק, הוא סתם כדאיניק". על כחול לבן: "הציבור מבחין בין חיקוי למקור"

   

   

  פחות מיממה לפתיחת הקלפיות, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כבר מסתכל על היום שאחרי הבחירות. בריאיון הבוקר (ב') באולפן ynet הוא אמר: "יכול להיות שלא נמליץ על אף אחד. אני מקווה שגם נתניהו וגם גנץ יידעו להתעלות מעל כל השיקולים האישיים".

   

  כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  ליברמן הוסיף: "המדינה זקוקה לממשלה לאומית רחבה, לממשלת אחדות בלי כל המשיחיים, בלי הקיצוניים, בלי חרדים. אי אפשר להתמודד עם כל האתגרים במסגרת אחרת, כל מי שיקים ממשלה צרה יביא צרה גדולה למדינת ישראל".

  אביגדור ליברמן באולפן אולפן ynet (צילום:אבי מועלם)
  ליברמן באולפן ynet(צילום:אבי מועלם)
   

  יו"ר ישראל ביתנו התייחס לאפשרות של הקמת ממשלת ימין בראשות בנימין נתניהו ואמר: "היחידים שמסוגלים לעצור את זה שנתניהו יקים ממשלת הלכה זה רק ישראל ביתנו, וזה הדבר הכי מרכזי מבחינתנו, אנחנו לא נמליץ על הממשלה בלי שתהיה התחייבות על ממשלה בלי חרדים, בלי משיחיים, בלי אחמד טיבי, בלי הרשימה המשותפת וגם בלי מרצ".

   

  בפתח הריאיון תועד עימות בין ליברמן לשרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד), שהתראיינה לפניו באולפן. רגב תקפה את ליברמן: "נוח לך בשמאל?". ליברמן השיב לה: "דוברת ההתנתקות מדברת על ימין", והיא ענתה: "על ההתנתקות דבר עם בוגי, לא איתי, החבר שלך עכשיו, ומה עם איימן עודה? מה עם אחמד טיבי? נוח לך לשבת איתו? אין אזרחות אין נאמנות, בחייך ליברמן, מילה זה לא מילה אצלך". ליברמן ענה: "דוברת ההתנתקות, להתראות".

   

   

  ליברמן תקף את ראש הממשלה, שטען כי ישראל ביתנו היא חלק ממחנה השמאל: "אני באמת משתדל להיות מאופק. נתניהו שהעביר את חברון לערפאת, נתניהו שהצביע בעד ההתנתקות, נתניהו שהכשיל חוק עונש מוות למחבלים, נתניהו שמעביר דמי פרוטקשן 30 מיליון דולר בחודש לארגון טרור. מה הקשר שלו לימין?"

   

  "הוא לא חירותניק, הוא לא מפא"יניק, הוא סתם כדאיניק", אמר ליברמן. "לא במקרה שמירי רגב שהייתה דוברת ההתנתקות נמצאת עם נתניהו שהצביע בעד ההתנתקות בכנסת, אין להם שום קשר לימין, ולפני שהם מדברים על ימין הם צריכים לשאול את עצמם למה בני בגין ומיקי איתן מודיעים שהם לא יצביעו יותר ליכוד".

  אביגדור ליברמן באולפן אולפן ynet (צילום:אבי מועלם)
  ליברמן. "לנתניהו ולרגב אין שום קשר לימין"(צילום:אבי מועלם)

  הוא הוסיף: "מי שחבר של אחמד טיבי, מי שניהל איתו משא ומתן היה נתניהו, אני בחיים לא ישבתי עם טיבי. אחמד טיבי היה חבר של נתניהו, יש אינספור תמונות איך הוא מתקבל במשרדו של נתניהו, איך הוא מעביר טלפון לערפאת שמברך אותו".

   

  ליברמן התייחס גם להבטחת הבחירות של כחול לבן להקים ממשלת אחדות חילונית: "אצלנו זו התחייבות, בניגוד לכחול לבן שאצלם זה רק שילוט חוצות. כחול לבן לא מתכוונים לעמוד בהבטחה שלהם לבוחר, הם יתפרקו מיד אחרי הבחירות. צריך להבין שהציבור יודע להבדיל בין חיקוי למקור. אז אני שמח שבכחול לבן אימצו את הגישה שלנו ואת הסלוגנים שלנו והגישה והתפיסה שלנו, אבל הציבור יודע מה זה המקור ומה זה החיקוי".

  בני גנץ באולפן אולפן ynet (צילום: אבי מועלם )
  בני גנץ באולפן ynet. ליברמן: "הם יתפרקו מיד אחרי הבחירות"(צילום: אבי מועלם )

   

  - אתה בתודעה שלך מוכן לזה שאולי תהיה באופוזיציה?

  "אני מקווה שנוכל לקבל מספיק קולות כדי לכפות גם על נתניהו וגם על גנץ את ממשלת האחדות הלאומית. נתניהו מעדיף ממשלת הלכה עם החרדים, גנץ מעדיף ממשלת שמאל עם אותם חרדים, ולכן אנחנו היחידים שנילחם על הממשלה הלאומית הרחבה".

   

  - לפי המספרים היום, מתחייב שמישהו ימצמץ ולא יעמוד במילה שלו.

  "ההתחייבות שלנו היא ברזל, אין שום סרט שאנחנו נזוז כהוא זה. אנחנו היחידים שעמדנו בהבטחה לבוחר לפני חמישה חודשים. יכולתי לשבת פה היום בתור שר הביטחון ולהחזיק בתיק קליטה, בתיק הפנים ובתקציבים. עובדה שלא עשינו את זה. נתניהו כבר הקים ממשלה בלי חרדים".

   

  - יש מצב שהולכים למערכת בחירות שלישית?

  "אין שום סרט כזה. אם לנתניהו לא יהיו 61 מנדטים להקמת ממשלה, לא יהיו לו 61 מנדטים לפיזור הכנסת, ולכן התסריט הוא ברור – אם נתניהו אחרי סבב פגישות אצל הנשיא לא משיג 61 ממליצים, אז למחרת היום יחליפו אותו".

   

  - יחליפו אותו בליכוד?

  "חד וחלק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים