שתף קטע נבחר

טיבי: "אתה ואשתך זבל גזעני". סמוטריץ': "אתה תומך טרור נתעב"

בעימות באולפן ynet הזכיר ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת את ההתבטאות של שר התחבורה על הפרדת יולדות יהודיות וערביות: "דבר לא נורמלי". על הבחירות: "אין סיכוי שנשב בממשלה, מקסימום גוש חוסם". השר סמוטריץ', מספר 3 בימינה: "נתניהו מפחד מהציונות הדתית"

 

 

במסגרת ראיונות הבליץ באולפן ynet לקראת הבחירות מחר (יום ג'), התעמתו השר בצלאל סמוטריץ' וח"כ אחמד טיבי, שנתקלו זה בזה בין הראיונות. לאחר מכן הזכיר טיבי את דבריו של סמוטריץ' על רצונו בהפרדה בין יולדות יהודיות וערביות בבתי חולים, ואמר: "אתה, שדיברת על נשים ערביות במחלקת יולדות, מטיף לי מוסר? אתה יהודי? אתה ואשתך זבל גזעני. אתה גזען בזוי, בית ספר לגזענות. זה לא דבר נורמלי". סמוטריץ' אמר: "אני מציע לאזרחי ישראל לראות איפה הגזענות, איפה תמיכת הטרור. אתה תומך טרור נתעב". צפו בעימות.

 

- ח"כ אחמד טיבי, יכול להיות שסמוטריץ' שיקף הלך רוח ואווירה בקרב ציבור מסוים.

"נכון. בחברה הישראלית הגזענות הפכה להיות מיינסטרים. פעם יצחק שמיר היה יוצא מהמליאה כשכהנא היה עולה. כנתניהו זחל בבחירות הקודמות להכניס את בן גביר לכנסת או לרשימה".

 

- אתם זועקים "דמוקרטיה, דמוקרטיה". דמוקרטיה לא יכולה להכיל קריאות של בן גביר? גם חנין זועבי עשתה דברים קיצוניים.

"אין מקום להשוואה. כשמישהו מדבר בסגנון תורת הגזע, פעם מיקי זוהר ופעם סמוטריץ'...".

 

- חנין זועבי אמרה דברים יותר קשים.

"היא לא אמרה שום דבר על נושא גזע".

בצאצל סמוטריץ ואחמד טיבי  (צילום: אבי מועלם)
בצאצל סמוטריץ ואחמד טיבי באולפן ynet(צילום: אבי מועלם)

 

 

טיבי התייחס לקמפיין המצלמות של הליכוד, שלטענתו נועד להוריד את שיעור ההצבעה בחברה הערבית, אבל אמר כי בשבוע האחרון הוא צופה דווקא עלייה בשיעור ההצבעה: "אני רוצה להודות בגילוי נאות, זה בגלל הקמפיין של נתניהו. הוא הצליח להרגיז ולקומם את הציבור הערבי".

 

לגבי האפשרות שהרשימה המשותפת תהיה חלק מממשלה כזאת או אחרת אמר טיבי: "זה לא עלה הפרק. לא היה ולא יהיה. הדבר המעשי ביותר זה גוש חוסם".

 

- נתניהו אומר שיש לך איזה מזימה להקים גוש חוסם עם גנץ ועם ליברמן וכבר הצגת להם דרישות. יש משא ומתן על גוש חוסם?

"שום משא ומתן, אבל יש לנו דרישות. אני שם את זה על השולחן. המתווה שהצגתי הוא מתווה של הצרכים של הציבור הערבי - פיתוח כלכלי, תקציבים, מערכת חינוך, תשתיות".

 

- תמליצו על בני גנץ?

"כאשר תוצאות הבחירות ייוודעו, אם מישהו יתקשר אלינו לרשימה המשותפת - אנחנו אנשים מקשיבים. מי שיתקשר ישמע את הדרישות של הציבור הערבי. אנחנו לא נוותר עליהן.

 

סמוטריץ': חושש ממששלת שמאל בראשות נתניהו

השר סמוטריץ' אמר בראיון שלו באולפן ynet שנתניהו מבקש לחסל את הציונות הדתית כי הוא יודע שהיא היחידה שתאתגר אותו ביום אחרי הבחירות. לשאלה מדוע אם כן הוא ימליץ עליו לנשיא ענה: "מכיוון שהוא היום מועמד הימין היחיד להרכיב את הממשלה הבאה. אנחנו רוצים ממשלת ימין. אנחנו רוצים שממשלת ימין לא תהייה רק כותרת, אלא גם ליצוק תוכן אמיתי לתוכה. בראש ובראשונה מול הסיכון של תוכנית טראמפ. השאלה היא מדוע ראש הממשלה לא מסביר לציבור הישראלי מה יקרה לאותם יישובים שעליהם הוא רוצה להחיל את הריבונות. הרי הוא לא היה מכריז על החלת הריבונות אלמלא היה מתואם עם הנשיא טראמפ, אלמלא הוא היה מכיר את הצד של הנשיא".

 

- אולי זה תעלול בחירות?

"לא, לא. הייתי מאוד רגוע אם זה היה תעלול בחירות. הפחד שלי הוא הצד השני של החלת הריבונות. שימו לב שנתניהו מדייק במילים: סביב כל היישובים תהייה טבעת חנק גדולה שתהפוך למדינה פלסטינית. ככל שתוכנית טראמפ כוללת הקמת מדינת טרור בלב ליבה של ארץ ישראל, אני מצפה מנתניהו לומר את זה לפני הבחירות".

 

 

- בני גנץ יותר קרוב אליכם מאשר נתניהו, כי הוא לא מדבר על סיפוח ולא על סיפוח חלקי ולא על מרגמות ולא על מפות.

"נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא. השאלה היחידה היא אם הוא ייקח את אהוד ברק כמו שהוא לקח אותו ב-2009, אם הוא ייקח את סתיו שפיר, אם תהייה ממשלת שמאל בראשותו של נתניהו".

 

- אתמול איילת שקד כינסה מסיבת עיתונאים ולא קראה לילד בשמו. בואו, תגידו "שרה נתניהו רוצה לחסל אותנו".

"אני שואל כל אחד מהצופים שלנו עכשיו, מדוע נתניהו עומד מול המצלמות ואומר 'אל תצביעו ימינה' ולא אומר 'אל תצביעו ש"ס'?".

 

- נתניהו מפחד מסמוטריץ'?

"נתניהו מפחד מהציונות הדתית, שתהייה גדולה וחזקה ותאתגר אותו".

 

- איך יכול להיות שהקהל שלכם לא נאמן אליכם? קריאה אחת של נתניהו וכולם נוהרים אחריו.

"הציונות הדתית מורכבת מציבור אידיאליסטי, שמקריב את עצמו ונכנס מתחת לאלונקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
סמוטריץ' וטיבי באולפן ynet
צילום: אבי מועלם
מומלצים