שתף קטע נבחר

איבד עין בלבנון: זה המפקד החדש של חטיבת גולני

אל"מ ברק חירם, שבמלחמת לבנון השנייה שימש כמפקד פלגה בסיירת אגוז, מונה למח"ט גולני. הוא נפצע ב-2006 בהיתקלות עם לוחמי חיזבאללה, וקיבל צל"ש על תפקודו: נשאר באותה נקודה כל הלילה כדי לא לחשוף את חייליו

 

ברק חירם לצד יניב עשור (מימין), מח
ברק חירם (משמאל), לצד מח"ט גולני בעבר יניב עשור(צילום: יואב זיתון )

 

מפקד חדש לחטיבה החומה: אל"מ ברק חירם, שאיבד את עינו במלחמת לבנון השנייה לפני 13 שנה, ימונה למפקד הבא של חטיבת גולני. כך עולה מסיכום דיון שיבוצים שהתקיים היום (ב') בראשות הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי. מינויו של חירם, כמו גם יתר המינויים, מותנים באישורו של ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו. אל"מ חירם התמודד על התפקיד מול אל"מ רועי לוי, שנפצע אנושות במבצע צוק איתן.

 

חירם התגייס ליחידת אגוז ב-1997. הוא נפצע בראשו בהיתקלות עם לוחמי חיזבאללה בכפר חדתא. כמו לוחמים אחרים בגולני, שנלחמו ואף נפצעו במלחמה, גם חירם, אז מפקד פלגה בסיירת אגוז, התעקש לחזור בהקדם האפשרי לשורות החטיבה לאחר שהחלים מפצעיו. באותו קרב, שזיכה אותו בצל"ש מפקד עוצבת הגעש של פיקוד הצפון, הוא איבד את אחת משתי עיניו.

 

 

חירם הוביל באותו הקרב כוח לוחמים להסתער על המחבלים שפתחו באש על חייליו, בזמן שפינו לוחמים פצועים שנפגעו בהיתקלות מוקדמת. חירם נשאר כל הלילה באותה נקודה לאחר חיסול המחבלים על אף הפציעה הקשה כדי לא לחשוף את חייליו.

במהלך תהליך השיקום הושתלה בראשו עין מזכוכית.

 

לאחר מלחמת לבנון השנייה, אמר אז חירם בעניין פציעתו: "הייתי בהרבה מבצעים והיתקלויות בעברי, אבל זאת פעם ראשונה שהרגשתי שכל המדינה במלחמה. בדרך כלל כשאתה במבצע, אתה יודע שבמקרה ותסתבך חלילה, כל צה"ל יעמוד מאחוריך. אבל במלחמה כולם עסוקים וכולם נלחמים ואתה נשאר בזווית המצומצמת שלך. אתה עומד עם החיילים שלך לבד ומרגיש כי גורל המערכה מוטל על הכף. אין עוד כוחות שיעשו את המשימה במקומך".

 

הרמטכ"ל כוכבי החליט בנוסף כי אל"מ אוהד מאור ימונה למפקד עוצבת "עקבות הברזל" ואל"מ אלרן מוראש ימונה למפקד בית הספר למ"כים ולמקצועות החי"ר. בנוסף נמסר בהודעת צה"ל כי אל"מ א' ימונה לראש החטיבה האסטרטגית באגף התכנון ויועלה לדרגת תת-אלוף, ועל מינוי ראש להק אוויר חדש בחיל האוויר, שאף הוא יועלה לדרגת תא"ל. פרט לכך, מונו גם מפקדים חדשים לבסיסי חיל האוויר חצור, רמון ועובדה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב זיתון
ברק חירם
צילום: יואב זיתון
מומלצים