שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  היועמ"ש לצד ש"ס: הטבות עיריית ת"א למצביעים מנוגדות לחוק

  המדינה מתנגדת להטבות שהציעו עיריות תל אביב, ראשון לציון ושהם למי שיציג תיעוד מצולם מהקלפי. עמדה זו נמסרה לוועדת הבחירות בעקבות עתירת ש"ס. עיריית תל אביב הגיבה: "זו חגיגה של דמוקרטיה"

  היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קובע כי ההטבות שמציעות רשויות מקומיות לתושביהן שישתתפו מחר בבחירות לכנסת ויממשו את זכות ההצבעה מהוות עבירה על החוק. בתגובה המדינה לעתירת תנועת ש"ס נגד עיריות תל אביב, ראשון לציון והמועצה המקומית שהם, לפיה יש להסיר את הפרסומים בעניין, נכתב כי המבצעים שעליהם הכריזו הרשויות אכן עומדים בניגוד לחוק הבחירות.

   (צילום: AP, אלכס קולומויסקי)
  היועמ"ש אביחי מנדלבליט ויו"ר ש"ס דרעי (צילום: AP, אלכס קולומויסקי)

  לפי הודעת עו"ד ערין ספדי-עטילה ממחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה לוועדת הבחירות המרכזית, סעיף 122 בחוק המדובר קובע שורה של איסורים והגבלות - בין היתר על "הנותן או המציע שוחד על מנת להשפיע על בוחר להצביע או להימנע מלהצביע, בכלל או בעד רשימת מועמדים מסוימת".

   

  כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד – מתחם הבחירות של ynet

   

  בהתאם לכך קיבל הפרקליט את עמדת ש"ס: "מכאן, בהתאם להוראותיו המפורשות של סעיף 122 לחוק הבחירות, ההודעות שפרסמו שלוש העיריות תל-אביב, ראשון לציון ושהם, המעודדות את הציבור להצביע בכלל תוך הבטחת טובת הנאה למי שמצטלם משלשל מעטפה לקלפי (לפי הודעת עיריית שהם וראשון לציון) או למי שמצטלם במוסד שבו הצביע (לפי הודעת עיריית תל אביב) - עומדות בניגוד להוראות סעיף 122 לחוק הבחירות".

   

  עיריית תל אביב השיקה אתמול קמפיין לעידוד הצבעה תחת הכותרת "בחרת הרווחת", הקורא לתושבים לצלם עצמם בקלפי וליהנות מסיורים חינם ברחבי העיר, כניסה לבריכה, למוזיאון, לסרט או למשחקייה וכן מכוסות בירה בעשרה שקלים בלבד בכמה ברים.

  שרים בכיכר רבין תל אביב יום הזיכרון חללי מערכות ישראל צה
  בש"ס טענו לשוחד בחירות. ראש העיר ת"א רון חולדאי (צילום: מוטי קמחי)

   

   

  צילום: משי בן עמי

  צילום: משי בן עמי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הבוקר עתרה תנועת ש"ס לוועדת הבחירות המרכזית בטענה שראש העיר תל אביב-יפו רון חולדאי מבטיח הטבות לתושבי העיר שיממשו את זכות הבחירה, באופן שמהווה חשד לעבירה של שוחד בחירות תוך שימוש במשאבי העירייה. לטענת המפלגה, חולדאי מבקש להמריץ בעיקר את מצביעי השמאל ולכן ההטבות המשמעותיות ניתנות בצפון העיר ולא בדרומה. ש"ס דרשה מיו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, לפסול לאלתר את המבצע ולאסור את כל הפרסומים בעניין. בקשה נוספת הוגשה גם נגד עיריית ראשון לציון והמועצה המקומית שהם, שגם הן מציעות הטבות לתושבים שישתתפו בבחירות.

    

  ישיבת מטה של ש"ס    (צילום: גיל יוחנן)

  ישיבת מטה של ש"ס    (צילום: גיל יוחנן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בש"ס הסבירו כי בריכות השחייה הנכללות בהטבה נמצאות בצפון העיר בלבד, אף שבאזור זה אחוזי ההצבעה דווקא גבוהים ממילא. לטענתם, העירייה אינה מעוניינת להעלות את שיעור ההצבעה ביפו ובדרום העיר, שם האחוזים נמוכים יותר, משום ש"שם מצביעים יותר למפלגות הימין". בנוסף קבלו במפלגה החרדית על כך שהברים המציעים בירה מוזלת לבוחרים אינם כשרים.

   

  עיריית תל אביב-יפו מסרה כי היא "רואה בעידוד ההצבעה ערך חשוב, התואם את אופייה של העיר. ההטבות שהוצעו אמורות היו להינתן ללא קשר לעמדה פוליטית כזו או אחרת, ובצורה שוויונית וממלכתית".

   

  עוד נמסר כי "לנוכח עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה, החליטה העירייה לאפשר לתושבי העיר ליהנות מההטבות גם ללא הצבעה בפועל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP, אלכס קולומויסקי
  מנדלבליט ודרעי
  צילום: AP, אלכס קולומויסקי
  מומלצים