שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הערכה: ריבלין לא יזמין את נתניהו וגנץ לפגישה מוקדמת
  למרות הצעתו של ליברמן, ההערכות במערכת הפוליטית הן שהנשיא לא יזמן אליו את ראש הממשלה ויו"ר כחול לבן לפני שיתייעץ עם נציגי הסיעות השונות. בית הנשיא: "כלל השיקולים יישקלו לאחר שמיעת עמדת כל הסיעות"

  ראובן ריבלין מצביע בקלפי בירושלים (צילום: רפי קוץ)
  ריבלין, אתמול בקלפי(צילום: רפי קוץ)

  לפי ההערכות במערכת הפוליטית, נשיא המדינה ראובן ריבלין לא יזמן אליו לפני ההתייעצויות עם נציגי הסיעות השונות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ לפגישה לא פורמאלית שבה יציע להם לשקול אחדות - כפי שהציע לו יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

   

  כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  בבית הנשיא אמרו שהתגובה הרשמית שפרסמו אמש (שלישי) עדיין תקפה: "נשיא המדינה יכנס את הסיעות לסבב התייעצויות לאחר שיקבל את תמונת המצב המדויקת ביותר ובהקדם האפשרי. הנשיא יעשה זאת בתיאום מלא עם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית ולאחר שישמע את עמדת הסיעות כולן וישקול את כלל השיקולים העומדים על הפרק. מול עיניו של הנשיא יעמוד הצורך לכונן ממשלה בישראל מהר ככל הניתן ולממש את רצון העם, כפי שבא לידי ביטוי בתוצאות הבחירות, לצד הצורך להימנע מבחירות שלישיות. בהתאם, יטיל הנשיא את המנדט להרכבת הממשלה לאחר התייעצות ושיח עם נציגי הסיעות וראשי המפלגות הרלוונטיים".

   

  ליברמן נאם אמש, שעה וחצי לאחר סגירת הקלפיות, והבהיר כי "יש אך ורק אופציה אחת - ממשלה לאומית ליברלית המורכבת מהליכוד, כחול לבן וישראל ביתנו".

   

   


   

  תוצאות לא רשמיות ()

   


   

  הדרך להרכבת הממשלה ()

   

  לדברי ליברמן, "המדינה חייבת ממשלה רחבה ולא ממשלה שנלחמת על ההישרדות משבוע לשבוע. לא יעזרו שום הצעות או פיתויים, לא רוטציה ולא תקציבים. כל מה שאמרנו אנחנו ממשיכים. מכיוון שהמצב הוא מצב חירום כנראה נצטרך לעשות צעדים בלתי שגרתיים ואם מותר הייתי ממליץ כבר הערב לנשיא המדינה, שהופך לדמות מפתח, לא לחכות אפילו לתוצאות הרשמיות - אלא גם באופן בלתי רשמי להזמין אותם כבר ליום שישי הקרוב".

   

  יו"ר ישראל ביתנו הוסיף כי "אמרנו תמיד שממשלת אחדות אפשרית אך ורק במצבי חירום ואני אומר לכל אזרח שכרגע צופה בנו בטלוויזיה - המצב, גם ביטחונית וגם כלכלית, הוא מצב חירום הרבה יותר ממה שאפשר לחשוב, ואני לא רוצה להפחיד או לדכא אף אחד. המדינה זקוקה לממשלה רחבה. גם ממשלת אחדות בלעדינו עדיפה מאשר להתעסק במשאים ומתנים בלתי פוסקים. אנחנו נשמח להיות חלק מממשלה כזו, אך בלעדינו זה עדיף מאשר וריאציות של ממשלות צרות".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים