שתף קטע נבחר

"לא נחכה שיקרה פה רצח": בפעם החמישית החודש - חרדי הותקף בברוטליות

יהודים בניו-יורק תחת מתקפה אנטישמית: יהודי שצעד ברחוב בשכונת וויליאמסבורג החרדית שבניו-יורק, הותקף באלימות על ידי כמה צעירים בו זמנית, חלקם מצוידים באלות. התקרית הקשה תועדה במצלמות האבטחה. "לא נסבול את זה יותר. ביום ראשון נצא להפגין"

 

בתוך חודש – תקיפה אנטישמית חמישית נגד חרדים בניו-יורק: יהודי חרדי שצעד ברחוב בשכונת וויליאמסבורג החרדית שבניו-יורק, הותקף לאור יום בברוטליות על ידי כמה צעירים בו זמנית, חלקם מצוידים באלות. התקרית הקשה תועדה במצלמות האבטחה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

 

התקיפה אירעה ככל הנראה לפני כשלושה ימים, אך פורסמה רק הלילה (אור ליום ד') בארה"ב. ארבעה ביריונים הקיפו את החסיד בעת שהלך ברחוב, התנפלו עליו החלו להכות אותו ללא כל סיבה נראית לעין. הוא ניסה להימלט אך הם רדפו אחריו.

 

קיראו עוד בערוץ היהדות : 

 

דב הייקינד, לשעבר חבר בית הנבחרים של מדינת ניו-יורק מטעם המפלגה הדמוקרטית, ומייסד הארגון "אמריקנים נגד אנטישמיות" – תקף בחריפות את מה שמתחיל להיראות כתופעה שגרתית בחיי יהודים באזור.

 

"זה לא יכול להימשך", אמר הייקינד, וקרא למחאה מול בניין העירייה ביום א': "לא נסבול את זה יותר. הניו-יורקרים חייבים להתייצב ולדרוש תגובה נאותה לנגע האנטישמיות הזה".

 

רגעי התקיפה - כפי שתועדו במצלמות האבטחה (ארגון השומרים)
רגעי התקיפה - כפי שתועדו במצלמות האבטחה(ארגון השומרים)

 

הייקינד הוסיף: "אנחנו לא צריכים עוד מילים רקות ממנהיגי העיר, אנחנו צריכים מעשים. משטרת ניו-יורק צריכה להגביר את הסיורים בכל השכונות היהודיות, עד שגל האלימות האנטישמית הזה יירגע. לא נראה שיש פתרון באופק כאשר מספר התקיפות נגד יהודים ממשיכות לעלות באופן דרסטי".

 

"זה מאוחר, אבל לא מידי"

לדברי הייקינד, "אם יהודים אמריקנים הפכו ליעד לתקיפות אלימות חוזרות ונשנות בקהילה היהודית הגדולה ביותר אמריקה, הרי שזוהי הצהרה קשה על מצבנו. אנחנו לא יכולים לחכות שיתרחש פה רצח כדי שנתעורר. אנחנו חייבים להיאבק בחזרה נגד הרשעות הזאת. הגיע הזמן. זה כבר מאוחר, אבל לא מאוחר מידי".

 

לפני כשבועיים הותקף הרב אברהם גופין באכזריות בעת שצעד בפארק בשכונת קראון הייטס, ונפצע קשות בפניו. התוקף נמלט והרב פונה לבית חולים כשהחולצה והציצית שלו מגואלות בדם. שבועיים קודם לכן אירעו שלוש מתקפות אלימות שונות על יהודים חרדים בני 56 עד 71 שוב, בשכונת וויליאמסבורג שבברוקלין.

 

השלושה - גברים יהודים חרדים בני 56, 67 ו-71 – היו בדרכם לתפילתה שחרית כאשר נשדדו והותקפו באגרופים במרכז השכונה המתאפיינת אף היא באחוז גבוה של חרדים. על פי התקשורת המקומית, מדובר היה בשלושה אירועים נפרדים - כשכל אחד מהקורבנות הותקף ברחוב אחר. שניים מהם פונו לבית החולים במצב קל.

 

שורת המקרים הזו מזעזעת את הקהילה היהודית בברוקלין, שסובלת בשנה האחרונה מתקיפות אנטישמיות ברחובות – ללא כל סיבה. בניו-יורק רבתי מתגוררים למעלה ממיליון וחצי יהודים, ובהם חרדים רבים בכמה ריכוזים משמעותיים. על אף הביקורת שנמתחה לאחרונה, משטרת ניו-יורק לא מצליחה למגר את התופעה.

 

בעקבות ביקורת החריפה על המשטרה המקומית, הוקם צוות משימה למאבק בפשעי שנאה. המשטרה פרסמה תמונות של התוקפים ובכמה מקרים נעצרו חשודים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארגון השומרים
רגעי התקיפה
ארגון השומרים
מומלצים