שתף קטע נבחר

הפתקים האחרונים יכריעו: חברי הכנסת שמתנדנדים

תוצאות ההצבעה במעטפות הכפולות עדיין לא פורסמו והמועמדים שבתחתית הרשימות מחכים בקוצר לרוח לראות אם ייכנסו לכנסת ה-22. קטי שטרית, הליכוד: "רגע אחד אני מקבלת ברכות ומיד אחר כך ניחומים". סאמי אבו שחאדה, הרשימה המשותפת: "לכל מנדט יש משקל, זה על חודו של קול"

תוצאות ההצבעה של המעטפות הכפולות, שמכונות "קולות החיילים", צפויות להתפרסם הערב (ה'), ובדרך כלל הן מוסיפות או גורעות מנדטים מהמפלגות השונות. בזמן שראשי המפלגות ובכיריהן עוסקים במשא ומתן הקואליציוני העתידי, יש מועמדים שמחכים בקוצר רוח לקולות החיילים, בתקווה שהם אלה שיכניסו אותם לכנסת ה-22.

 

 

קטי שטרית, מספר 32 ברשימת הליכוד, מצאה את עצמה אתמול רגע אחד בכנסת הבאה ורגע אחד כבר לא. כעת, משהליכוד עומד על 31 מנדטים, היא מקווה שקולות החיילים יביאו למפלגה את המנדט הנוסף שיחזיר אותה חזרה למשכן. "זה פשוט לא נורמלי, כל שעה אני נמצאת בסטטוס אחר, המתח גבוה", אמרה שטרית. "אף פעם לא התייחסנו בכובד ראש למעטפות הכפולות, אבל הפעם הן ממש יכולות להכריע את הכף".

 

קטי שטרית מתמודדת הליכוד ליכוד ()
"האדישות פגעה בנו". קטי שטרית

"אני לא מאמינה שיש עוד מישהו במפלגות האחרות שממתין כמוני. אני מקבלת הודעות טקסט שבהן מברכים אותי, ורגע אחר כך מתקבלות כבר הודעות ניחומים". למרות כל אלה שטרית מאמינה שבסופו של דבר הליכוד תחזיק ב-32 מנדטים. "בשלושת החודשים שכיהנתי כחברת כנסת עשיתי הרבה מאוד דברים, חשוב לי מאוד לטפל בכל מה שקשור לילדים האלרגניים, הנגשת מערת המכפלה ועוד נושאים רבים".

 

היא התייחסה גם לתוצאות הבחירות הכלליות: "האדישות ניצחה אותנו במערכת הבחירות הזו. אנשים לא האמינו שהמצב לא טוב, חשבו שהגוועלד שזעקנו לא אמיתי. במעוזי הליכוד ניתן היה להבחין בדילול האנשים שהגיעו. הביטחון העצמי המופרז שהיה לנו פעל לרעתנו".

עידית סילמן ()
סילמן. "רואה שהכל סגור, אבל עדיין מחכה בתקווה שיהיה שינוי"

ח"כית נוספת שמצאה את עצמה מחוץ לכנסת הבאה, ומחכה לתוצאות המעטפות הכפולות היא עידית סילמן, מספר 8 ברשימת ימינה. "אני רואה שהכל די סגור", אמרה בצער. "אבל אני מחכה בתקווה שבכל זאת יהיה שינוי כלשהו. אני באופן אישי עשיתי את הכי טוב שאני יכולה, אבל זה העולם הפוליטי, זה שם המשחק".

 

"זה מאכזב", הוסיפה סילמן. "אבל אני חושבת שאדם לא משפיע רק מתוך הכנסת, אלא מתוך הרבה מקומות אחרים של עשייה".

סמי אבו שחאדה (צילום: דוברות הרשימה המשותפת)
"באתי לשרת את הציבור". אבו שחאדה(צילום: דוברות הרשימה המשותפת)

מי שעלולה לרדת במספר המנדטים בעקבות קולות החיילים היא הרשימה המשותפת, שעומדת כרגע על 13 מנדטים. "יש שתי אופציות - או שאני בפנים או שאני בחוץ", אמר סאמי אבו שחאדה, מספר 13 ברשימה. "הרשימה המשותפת היא השלישית בגודלה ועוד מנדט בכנסת זה כוח שמשמעו שינוי מהותי במפה הפוליטית בישראל".

 

הוא הוסיף: "לכל מנדט כרגע יש משקל כמותי וסגולי, זה על חודו של קול. באתי לשרת את הציבור ולעשות שינוי לחברה שלי, שינוי שיהיה חיובי גם לערבים וגם ליהודים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עידית סילמן וסאמי אבו שחאדה
מומלצים