שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בעלי התפקיד של המרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה לביהמ"ש: "הוגשו 4 הצעות"
  מציעה נוספת לרכישת פעילות המרכז, שזהותה נחשפת כעת, היא אוניברסיטת אריאל; חוץ ממנה הוגשו הצעות גם על ידי המרכז האקדמי פרס בשיתוף עם הקרייה האקדמית אונו, המרכז האקדמי למשפט ועסקים בר"ג והמסלול האקדמי המכללה למינהל
  כשבועיים לאחר שהמרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה הגיש בקשה להקפאת הליכים: בעלי התפקיד שמונו לו הגישו לבית המשפט דו"ח המפרט את ההצעות שהוגשו.

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  הוגשו הצעות לרכישת פעילות המרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה

  המרכז האקדמי באור יהודה נקלע לחובות של 84 מיליון שקל, מבקש הקפאת הליכים

  המרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה יפעל להשגת הסדר עם מוסד אקדמאי אחר

   

  כפי שנחשף בכלכליסט אתמול (ד'), הגופים שהגישו הצעות הם המרכז האקדמי פרס בשיתוף עם הקרייה האקדמית אונו, המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן והמסלול האקדמי המכללה למינהל. לפי הדו"ח, הוגשה גם הצעה נוספת, על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.

  המרכז האקדמי אור יהודה (צילום: צילום: גוגל map)
  המרכז האקדמי אור יהודה(צילום: צילום: גוגל map)
   

  מהדו"ח שהוגש על ידי בעלי התפקיד, עו"ד רענן קליר וד"ר שלמה נס, עולה כי הם ניהלו פגישות ושיחות עם 11 אוניברסיטאות ומכללות אקדמיות. בשלב זה נבחן תוכן ההצעות, במטרה לשפרן. הכרעה צפויה להתקבל בדיון ב-22 בספטמבר באולם נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין.

    (צילום: אייל טואג)
  עו"ד רענן קליר(צילום: אייל טואג)

    (צילום: צילום: אוראל כהן)
  עו"ד שלמה נס(צילום: צילום: אוראל כהן)
   

  בדו"ח נכתב כי הסטודנטים "ראויים לציון, לאחר שגילו אורך רוח והעניקו לבעלי התפקיד רוח גבית ועידוד לקידום מהלך העברת הפעילות למוסד האקדמי הקולט. הקשר של בעלי התפקיד עם הסגל, כמו גם עם הסטודנטים לרבות באמצעות יו"ר האגודה שמשקיע מזמנו ומרצו, נמשך ומתקיים". מהדו"ח עולה כי בעלי התפקיד גיבשו תוך ארבעה ימים בלבד מיום מינויים טיוטת הסכם עם המוסד הקולט שהועברה למציעים.

   

  ישמר גובה שכר הלימוד הנוכחי

  על פי המתווה של בעלי התפקיד נדרש מהמוסד הקולט לקלוט את כלל הסטודנטים להמשך לימודיהם במוסד הקולט, שמירת

  גובה שכר הלימוד הנוכחי, מתן שירותי הוראה לסטודנטים ששילמו מראש ועוד. בשלב זה, כך עולה מהדו"ח, טרם גיבשו בעלי התפקיד עמדה לגבי ההצעה שיש לבחור בה.

   

  במרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה לומדים 3,700 סטודנטים ומועסקים כ-300 עובדים, והוא צבר חובות בסך 84 מיליון שקל. השופט איתן אורנשטיין הסמיך את נס וקליר לפעול להשגת הסדר עם מוסד אקדמאי אחר אשר יקלוט את הסטודנטים והעובדים ויאפשר את המשך הפעילות של המכללה.

   

  בקשת הקפאת ההליכים הוגשה באמצעות עוה"ד שי גליקמן, שותף מנהל מחלקת חדלות פירעון במשרד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' ועו"ד יונתן גמרניק מהמשרד. את העובדים מייצגת עו"ד ליזה חדש. את בעל התפקיד, עו"ד קליר מייצגים עוה"ד אלון בנימיני ואמיר אלגזי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צילום: גוגל map
  המרכז האקדמי אור יהודה
  צילום: צילום: גוגל map
  מומלצים