שתף קטע נבחר

כאן חיים בשלום

הצטרפות לקהילה חדשה מצריכה למידה עצמית ומשפחתית של קודים חברתיים המאפיינים את המקום, ויישום דרכי פעולה שיעזרו לחבר בין אנשים, למנוע קונפליקטים ולייצר חיי חברה עשירים ופוריים. קרן מור, תושבת חריש, מנחת קבוצות ומאמנת אישית להצלחה עם 4 טיפים לגיבוש קהילתי. איך מתחילים? כמו בכל דבר - השלום מתחיל בתוכנו

 

סדנאות העצמה וקריירה בחריש 

"אנחנו נדרשים בעולם המתחדש להתרגל להמון שינויים, מטכנולוגיה ועד הגשמה עצמית. הקושי לעשות שינוי טבוע ברובנו, אך אם עושים סדר ומבינים מה הרווחים ומה המחירים, קל יותר להסתגל". כך מסבירה קרן מור, בת 37, אמא לשלושה ילדים, שעשתה שינוי ועברה לפני כשנתיים לחריש מירושלים, כדי לבחור בחיים של שקט ושלווה על פני העיר הסואנת. "האנשים שעשו שינוי ובאו לגור כאן אימנו היטב את 'שרירי' קבלת ההחלטות, שעזרו להם לשנות את חייהם".

 

  (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

"אם אין לנו מטרה, לעולם לא נגיע אליה"

"רצינו לקנות בית בכל מחיר. הבנו שבירושלים האופציה הזו לא אפשרית עבורנו, וחריש הגשימה לנו את המטרה. המעבר לווה בקשיים אך איפשר לי בית נוח וטוב לילדים שלי באזור מרכזי ונעים, הרווח עלה לגמרי על המחיר. האימון הצליח", מסכמת מור.

 

ומה עם השכנים החדשים? את הניסיון העשיר שלה כיועצת קריירה המתמחה בעולם העבודה המתפתח, בניהול שינויים בחיים האישיים והמקצועיים עם דגש על התמודדות במערכות יחסים בין אנשים בעבודה, בזוגיות ובמשפחה, יישמה מור על תהליך החבירה שלה לקהילה המקומית - גם באתגרים, וגם ובעיקר בפלוסים הגדולים. את הטיפים שלה היא חולקת כאן:

 

1. אמפתיה היא המפתח

"הגענו לחריש באוגוסט, כשהבניין עוד היה בשלבי אכלוס ראשונים, וכל יום נכנסו דיירים חדשים. אווירת המשפחה והעזרה בין השכנים הייתה מאוד מהירה, במיוחד בהתחלה כשנתקעים לא פעם בלי דברים חיוניים. בחודשים הראשונים הרבה אנשים עברו להתגורר בבניין, וזה לעיתים פחות נוח ומלווה ברעש שיכול להפריע. צריך לגייס סבלנות ו'להיכנס לנעליים' של האחר כי היום זה אני מחר זה את/ה".

 

2. לתת זה לקבל

"חריש היא עיר מאוד מיוחדת, מכיוון שהיא עיר חדשה ועיקר התושבים בה הם משפחות צעירות שמגיעות מכל הארץ, בדרך כלל בלי 'הגב' של המשפחות המורחבות. לכן הידיעה שיש מי שיסייע בזמן אמת מאפשרת תחושה טובה ורגועה יותר. העזרה יכולה להיות מינימלית מאוד ועם זאת חשובה לאין שיעור, למשל לעזור לשכנה שלי בהשגחה על התינוק עד שהיא תעלה את הקניות הביתה".

 

3. פרואקטיביות ויוזמה אישית

"חריש היא קרקע פורייה וקלה ליוזמה אישית. הרבה מהתושבים הגיעו עם רעיונות מהערים מהן הגיעו ויישמו כאן. לדוגמה מועדון יולדות שהוקם כאן לאימהות בחופשת לידה, קבוצות כדורגל שהוקמו בחריש ביוזמה אישית ופועלות במלוא הדרן באופן קבוע ועוד יוזמות רבות שתורמות לחיבור האישי וליחסים הטובים בין התושבים".

 

  (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

4. הפתיחות מקרבת

"זו עיר מעורבת, יש בה את כל סוגי האוכלוסייה שהגיעה לחריש מכל קצוות הארץ, אין עוד מקום בישראל שיש בו כזה פסיפס. הגיוון מאפשר לנו להכיר ולהתקרב לסוגים של אנשים שלא פגשנו בשום מקום אחר".

 

הדרך בין ההורים עוברת דרך הילדים

"כמעט כל הילדים שמגיעים לחריש לא מכירים חברים. לכן כדי לעזור לילדים להתחבר הרבה הורים מזמינים אליהם חברים חדשים. אפילו בית־הספר שלנו נרתם ויצר מסורת 'בתים מארחים', כדי לחבר גם את הילדים וכאפקט נלווה - את ההורים".

הכתבה בשיתוף חריש

 

להצטרפות לסדנאות קריירה ואמהות, צמיחה אישית ועוד בחריש ניתן לפנות

לקרן: 050-6919819,

kerenmor656@gmail.com

בפייסבוק: "קרן מור אור לחיים"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
סדנה של קרן מור
צילום: יח"צ
מומלצים