שתף קטע נבחר

היסטוריה: המתעמלות הישראליות זכו במדליית כסף קבוצתית באל' העולם

עוד הישג ישראלי באליפות העולם: בשקלול התוצאות האישיות, הישראליות (בראשות לינוי אשרם וניקול זליקמן) דורגו במקום השני הכללי. רוסיה, עם האחיות אברינה, זכתה במדליית זהב. דיווח מיוחד מבאקו

לינוי אשרם (צילום: אורן אהרוני)
המתעמלות הישראליות על הפודיום(צילום: אורן אהרוני)

 

בפעם הראשונה בהיסטוריה, ישראל עלתה היום (חמישי) על הפודיום בתחרות הקבוצתית באליפות העולם בהתעמלות אמנותית, הנערכת בבאקו שבאזרבייג'ן (על פי ההישגים בתחרות האישית).

 

זאת לאחר שבשקלול שמונה הציונים הטובים מבין כל המתעמלות האישיות למדינה, הנבחרת שלנו (ובראשה לינוי אשרם וניקול זליקמן) דורגה במקום השני וזכתה במדליית הכסף. ישראל צברה בסך הכול 174.750 נקודות, כאשר רק רוסיה הקדימה אותה עם 186.5 נקודות. שלישית סיימה בלארוס עם 168.550 נקודות.

 

לינוי אשרם (צילום: אורן אהרוני)
(צילום: אורן אהרוני)

נבחרת ישראל  (צילום: אורן אהרוני)
(צילום: אורן אהרוני)

נבחרת ישראל  (צילום: אורן אהרוני)
(צילום: אורן אהרוני)

 

לינוי אשרם בתרגיל עם הסרט (צילום: אורן אהרוני)
מועמדת למדליה גם בגמר הקרב-רב. אשרם(צילום: אורן אהרוני)

 

ניקול זליקמן בתרגיל האלות (צילום: אורן אהרוני)
התקדמות אדירה. זליקמן(צילום: אורן אהרוני)

 

מדובר בתחרות ייחודית לאליפות העולם ושבאולימפיאדה לא תוענק מדליה כזו, אבל זה נותן את החותמת הנוספת לכך שישראל הפכה מעצמת התעמלות אמנותית. כזכור, לינוי אשרם זכתה עד כה באליפות במדליית הכסף בחישוק וארד בכדור. זליקמן סיימה רביעית בחישוק.

 

ואם זה לא מספיק, אשרם וזליקמן הבטיחו את השתתפותן מחר בגמר הקרב-רב, התחרות החשובה ביותר במתכונת האולימפית. אשרם סיימה במקום השני הכללי עם ציון מצטבר של 68.4 נקודות, לפי חישוב לשלושת התרגילים הטובים ביותר. רק דינה אברינה הקדימה אותה (71.350 נקודות).

 

הישג גדול היה לזליקמן, שתפסה את המקום החמישי הכללי עם 64.950 נקודות. היא תקווה לשמור על מקום זה בגמר, כדי להיות אחת מ-16 המתעמלות שישיגו את הכרטיס לאולימפיאדת טוקיו 2020.

 

מאיגוד ההתעמלות נמסר: "אנחנו מאוד גאים על ההישג ההיסטורי של המשלחת האישית. מדובר בתחרות החשובה ביותר לקראת טוקיו, תחרות קשה ביותר מבחינה פיזית ומנטלית והמתעמלות מפגינות יכולות מצוינות לאורך כל הדרך. עינינו נשואות לגמר הקרב רב שיתקיים מחר שבו המטרה העיקרית שלנו היא להשיג שני כרטיסים לטוקיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים