שתף קטע נבחר

שינוי בתמונת המנדטים: הליכוד עלה ל-32 על חשבון יהדות התורה

בעקבות הליכי בדיקה ובקרה על התוצאות, ועדת הבחירות הודיעה כי הליכוד התחזק על חשבון יהדות התורה, שירדה לשבעה מנדטים. בעקבות זאת ירדה מהפרק אפשרות להקמת ממשלת מרכז-שמאל-חרדים. בשש קלפיות נמצאו ראיות לזיופים

ועדת הבחירות המרכזית הודיעה הלילה (ד') על שינוי קל בתמונת המנדטים, בעקבות הליכי בדיקה ובקרה של התוצאות. הליכוד עלה ל-32 מנדטים, על חשבון יהדות התורה שירדה לשבעה מנדטים. חלוקת המנדטים ליתר הרשימות נותרו ללא שינוי, וכחול לבן נותרה ראשונה עם 33 מנדטים. הוועדה הודיעה כי נמצאו ראיות לזיופים בשש מהקלפיות, והן לא יבואו בחשבון בתוצאות הבחירות הסופיות.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

הראיות לזיופים: החלטת יו"ר ועדת הבחירות

 

בעקבות השינוי, חברת הכנסת קטי שטרית מהליכוד תמשיך לכהן גם בכנסת הבאה. לעומתה, חבר הכנסת יצחק פינדרוס מיהדות התורה יישאר בחוץ לפי שעה.

 

תוצאות לא סופיות ()

תוצאות לא רשמיות ()

 

 

יתר התוצאות נותרו כאמור ללא שינוי: הרשימה המשותפת קיבלה 13 מנדטים, ש"ס קיבלה תשעה מנדטים, ישראל ביתנו שמונה, רשימת ימינה השיגה שבעה מנדטים וכך כאמור גם יהדות התורה, רשימת העבודה-גשר שישה ורשימת המחנה הדמוקרטי סוגרת את רשימת הסיעות בכנסת ה-22 עם חמישה מנדטים.

 

בעקבות איבוד המנדט של יהדות התורה, ירדה מעל הפרק האפשרות להקים ממשלה של כחול לבן (33), העבודה-גשר (6), המחנה הדמוקרטי (5) ושתי המפלגות החרדיות (7+9). ח"כ סתיו שפיר מהמחנה הדמוקרטי רמזה השבוע באולפן ynet על אפשרות להקמת ממשלה כזו, אך כעת כאמור לקואליציית מרכז-שמאל-חרדים כזו יש 60 מנדטים, במקום 61 לפני השינוי בתמונת המנדטים.

בדיקות של קלפיות (צילום: גיל יוחנן)
הליך בדיקת הקלפיות במטה ועדת הבחירות במשכן הכנסת(צילום: גיל יוחנן)

קטי שטרית מתמודדת הליכוד ליכוד ()
קטי שטרית. בפנים

ח
יצחק פינדרוס. בחוץ(צילום: יריב כץ)

מהוועדה נמסר כי הליכי הבדיקה בוצעו בהיבטים ובאופנים שונים, לרבות בדיקות באמצעות מערכת לזיהוי חריגות וסבירות בתוצאות, בדיקה השוואתית לצורכי בקרת הקלדת תוצאות הספירה בוועדות הקלפי הרגילות ובוועדות הספירה של המעטפות הכפולות, וכן בדיקות טוהר הבחירות על קלפיות שונות בעקבות פניות מהציבור, מטעם רשימות המועמדים וכן בקלפיות מדגמיות שנבחרו באקראי.

 

בהודעת הוועדה נמסר כי בשש קלפיות נמצאו ראיות לזיוף: שלוש קלפיות בירכא, אחת בסכנין, אחת בשפרעם ואחת בעראבה. בעקבות זאת, יו"ר הוועדה השופט חנן מלצר החליט כי התוצאות בשש הקלפיות הללו לא יבואו כלל בחשבון במניין התוצאות הסופיות.

 

רשימת כחול לבן ()

אינפו רשימות רשימה הליכוד בחירות כנסת 2019 סבב ב תוצאות ()

  ()

  ()
  ()

  ()

  ()

  ()

  ()

 

כמו כן, נפסלה חלקית ההצבעה שהתקיימה בשלוש קלפיות בירכא, עד לשעת גילוי הזיוף. בשתי קלפיות אחרות בירכא ובקלפי בפוריידיס בודדו צוותי טוהר הבחירות את הקולות המזויפים, ורק הם נפסלו. בוועדת הבחירות ציינו כי כל הקלפיות החשודות יועברו לחקירת המשטרה.

 

נוכח הפגמים שהתגלו, השופט מלצר ביקש מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לשקול את האפשרות לפנות לביתהמשפט המחוזי לעניינים מנהליים בירושלים ולבקש לערוך בחירות חוזרות בקלפיות שבהן נתגלו ליקויים או זיופים לכאורה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
שינויים בתמונת המנדטים
צילום: EPA
מומלצים