שתף קטע נבחר

פורסמו תוצאות כמעט סופיות: אין שינוי בתמונת המנדטים

ועדת הבחירות המרכזית פרסמה תוצאות שכוללות את ספירת כל הקולות מלבד 15 קלפיות שבדיקתן טרם הסתיימה בשל אירועים חריגים. המשטרה חוקרת חשד לזיוף בקלפי בפורדיס. כחול לבן עם 33 מנדטים, הליכוד 31. ביום ראשון: הנשיא יתחיל בהתייעצות עם הסיעות

ועדת הבחירות המרכזית פרסמה הלילה (ו') את התוצאות הכמעט סופיות בבחירות לכנסת ה-22. תוצאות אלו אינן כוללות את תוצאות ההצבעה ב-15 קלפיות שאותן ממשיכה הוועדה לבדוק, מכיוון שאירעו בהן במהלך יום הבחירות "אירועים חריגים בתחום טוהר הבחירות". מדובר ב-13 קלפיות מירכא, אחת מסכנין ואחת מפורדיס שבה נחקר חשד לזיוף.  

 

לפי התוצאות שפורסמו ומשקפות 99.8% מסך הקולות, כחול לבן היא הרשימה הגדולה ביותר עם 33 מנדטים, אחריה הליכוד עם 31 ובמקום השלישי הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים. מפלגת ש"ס קיבלה תשעה מנדטים, ישראל ביתנו ויהדות התורה קיבלו שמונה מנדטים כל אחת, רשימת ימינה השיגה שבעה מנדטים, רשימת העבודה-גשר שישה ורשימת המחנה הדמוקרטי סוגרת את רשימת הסיעות בכנסת ה-22 עם חמישה מנדטים. מפלגת עוצמה יהודית לא עברה את אחוז החסימה.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

בחירות 2019 סבב ב' תוצאות לא להעלות לחכות לאישור ביג ()
 
תוצאות לא רשמיות ()

מהוועדה נמסר כי הצביעו 4,458,167 מתוך 6,394,030 בעלי זכות בחירה. שיעור ההצבעה של הקולות שנספרו: 69.72%, סה"כ הקולות הפסולים: 27,601, סה"כ הקולות הכשרים: 4,430,566. כמות הקולות הנדרשת כדי לעבור את אחוז החסימה: 143,993.

 

מהוועדה נמסר כי המקרים בקלפיות שעדיין בבדיקה התגלו בחלקם על-ידי סיירת מפקחי טוהר הבחירות של ועדת הבחירות המרכזית, חלקם על-ידי מזכירי ועדות הקלפי וחלקם על-ידי נציגי הסיעות. בקלפי בפורידיס נחקר ניסיון לזיוף על-ידי הוספת פתקי הצבעה, והוחלט כי הקלפי לא תיספר במקום אלא תובא בשלמותה לוועדת הבחירות המרכזית ותיבדק שם. הקלפי נבחנה על-ידי ועדת הבחירות המרכזית באופן מעמיק ויסודי ונמצאו בה ראיות ממשיות לחשד לעבירה. הממצאים הועברו לחקירת משטרה.

 

עוד נמסר כי במהלך הימים הקרובים ועד לפרסום התוצאות הרשמיות, צפויה הוועדה לבדוק במסגרת מבצע "נוהל טוהר הבחירות" כ-2,000 קלפיות שנבחרו, חלקן באופן אקראי לפי פרמטרים שונים וחלקן כתוצאה מאירועים ביום הבחירות. במסגרת זו כבר נבדקו 740 קלפיות. כמו כן, יבדקו פניות והשגות שיגיעו מהציבור, וייתכן שגם לבדיקות אלו יהיו השלכות על התוצאות הסופיות. התוצאות הרשמיות יפורסמו ביום רביעי ויוגשו לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין.

   

 

ריבלין הודיע אמש שיחל ביום ראשון הקרוב בסבב ההתייעצויות עם הסיעות השונות בנוגע לזהות מרכיב הממשלה הבאה. ריבלין נפגש עם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, וקיבל ממנו אור ירוק להתחיל בהתייצעויות עוד בטרם קבלת התוצאות הרשמיות. מלצר הבהיר שלא צפויים שינויים משמעותיים ולכן אין מניעה להתחיל בהתייעצויות.

 

הסבב יחל ביום ראשון ב-17:00 עם התייצבות נציגי הסיעה הגדולה ביותר, כחול לבן, בבית הנשיא. אחריהם יגיעו נציגי הליכוד, הרשימה המשותפת, ש"ס, ישראל ביתנו ויהדות התורה. ביום שני יגיעו לבית הנשיא נציגי סיעות ימינה, העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים