שתף קטע נבחר

7 שנות מאסר לעיתונאי הספרדי שדרס פסנתרן בירושלים

כמעט שנה לאחר שדרס את הפסנתרן החרדי חיים טוקצ'ינסקי ונמלט מהמקום, נשלח העיתונאי חוליו דה לה גווארדיה לשבע שנות מאסר. צפו בתיעוד הקשה של התאונה

 

 

העיתונאי הספרדי שדרס למוות את הפסנתרן חיים טוקצ'ינסקי בירושלים נשלח לכלא. כמעט שנה לאחר תאונת הפגע וברח בירושלים, נגזר דינו של העיתונאי חוליו דה לה גווארדיה, בן 50, שפגע עם רכבו בטוקצ'ינסקי, בן 30, בעת שזה חצה את הכביש. הוא נשלח לשבע שנות מאסר. בתחילת הכתבה: התיעוד הקשה של התאונה.  

 

חוליו דה לה גווארדיה (צילום: אוהד צויגנברג)
חוליו דה לה גווארדיה(צילום: אוהד צויגנברג)

עוד נגזרו עליו עונש של 12 חודשי מאסר על תנאי, ופסילת רישיון נהיגה לתקופה של 15 שנה. כמו כן השופטת רבקה פרידמן פלדמן פסקה כי דה לה גווארדיה יפצה את אימו של טוקצ'ינסקי בסכום של חמישים אלף שקל, וכן פיצוי של מאה אלף שקלים שיתחלק בין אחיותיו.

 

בחודש יוני האחרון פורסם לראשונה ב-ynet כי הפרקליטות הגיעה להסדר טיעון עם העיתונאי, שהודה בעבירות הריגה תוך קלות דעת (שהעונש המירבי עליה עומד על 12 שנות מאסר), נהיגה בשכרות, הפקרה וחציית צומת באור אדום.

חיים טוקצ'ינסקי מנגן בפסנתר ()
קורבן הדריסה, חיים טוקצ'ינסקי

 

התובעת עו"ד מרים בן גל מפרקליטות מחוז ירושלים דרשה עונש מירבי של תשע וחצי שנות מאסר, ואילו סניגורו של דה לה גווארדיה, עו"ד דוד ברהום, ביקש להקל בעונשו ולהסתפק בשנתיים וחצי שנות מאסר. דה לה גווארדיה עובד בישראל כבר יותר מעשור. בעבר הוא שימש כדובר הפקחים האירופים בגבול רצועת עזה וכיום הוא כותב ל"אס", מהעיתונים הגדולים בספרד.

 

דה לה גווארדיה התייחס לגזר הדין ואמר: "אמרתי למשפחה: אני מצטער. שום מאסר או פיצוי כספי לא יוכלו לפצות על האובדן. מימי לא עברתי עבירה והשאלה היא אם שופטים אדם על חמש דקות או על כל חייו"'.

 

עו
עו"ד דוד ברהום שמייצג את דה לה גווארדייה(צילום: איתי סמולינסקי)

 

אפרת פילזר ביזמן, מפרקליטות מחוז ירושלים פלילי אמרה: "לפני כשנה בערב חג סוכות בשל התנהגותו הנפשעת של הנאשם, הלך לעולמו ברגע אחד חיים טוקצ'ינסקי, אדם צעיר ומוכשר שכל עתידו היה לפניו. ביום הזה אנחנו מבקשים לחזק את ידי המשפחה שנשארת להתמודד עם האובדן במשך כל חייה. אנחנו מקווים שבעונש הממושך הזה תהייה ולו תרומה מסוימת כדי למנוע וכדי להילחם בתופעה המגונה של הפקרת פצועים והרוגים בשטח".

 

עו"ד דוד ברהום, סנגורו של דה לה גווארדיה אמר: "אנחנו צריכים לבחון את גזר הדין ולשקול את צעדנו. על פני הדברים מדובר בגזר דין מחמיר. גם לאור מה שכתוב בגזר הדין וגם לאור הרפורמה בעת האחרונה בעבירות ההמתה".

 

על פי כתב האישום, בנובמבר אשתקד ביקר דה לה גווארדיה אצל חברו בירושלים, ושתה אלכוהול. זמן קצר לאחר חצות הוא יצא ברכבו לביתו שבשכונת א-טור. במהלך הנסיעה הוא עצר ברמזור בכיכר צה"ל ליד אופנוענים, אז החלו ביניהם חילופי דברים שכללו קללות. הם נפגשו גם ברמזור הבא ודה לה גווארדיה האיץ את מהירותו ופגע בטוקצ'ינסקי שחצה את הכביש במעבר חצייה.

 

 

 

כתוצאה מהפגיעה טוקצ'ינסקי נהדף, נפל על המדרכה ונפצע קשות בראשו. דה לה גווארדיה הבחין בפגיעה, האט את מכוניתו אך לא עצר להושיט לו עזרה. הוא נמלט מהמקום עד שנעצר על ידי המשטרה כשעתיים לאחר מכן.

 

טוקצ'ינסקי, בן למשפחה חרדית מקריית מוצקין, עזב לימודים בישיבה לטובת האקדמיה למוזיקה, שם זכה במלגות רבות. "עבדתי בכל עבודה, מטחינת קמח עד גזימת עצים, כדי להגיע לאקדמיה. הרגשתי שם כמו בגן עדן", סיפר בעבר. "חיים היה עילוי, זה אובדן לעולם המוזיקה", אמרו עליו לאחר שנהרג בפגע וברח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים