שתף קטע נבחר

"מ' היה דמות מופת": צל"ש הרמטכ"ל הוענק לאלמנה

בטקס בביתו של הקצין הבכיר שנהרג בפעולת הכוח המיוחד בחאן יונס, העניק רא"ל כוכבי את צל"ש הרמטכ"ל לאלמנתו, לילדיו ולהוריו של סא"ל מ'. "מצדיע לו גם בהיעדרו", אמר הרמטכ"ל

עשרה חודשים לאחר שנהרג מאש חברו לכוח בפעולת הכוח המיוחד בחאן יונס, העניק רב-אלוף אביב כוכבי לאלמנתו, לילדיו ולהוריו של סא"ל מ' את צל"ש הרמטכ"ל: מ', ממערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין, קיבל את הצל"ש על פעילותו במבצע המיוחד ב-11 בנובמבר אשתקד

הבוקר התקיים טקס הענקת צל
הרמטכ"ל מעניק את הצל"ש לאלמנתו ובנו של מ' (צילום: דובר צה"ל)

 

הבוקר התקיים טקס הענקת צל
(צילום: דובר צה"ל)

לפי הודעת צה"ל, מ' "קיבל את הצל"ש על פעולתו עם צוותו בשטח אויב, בנחישות, בקור רוח ובאומץ, להגנה על חבריו מתוך יוזמה וחתירה למגע, ועל שנטל תפקיד קדמי בהשתלטות על האויב ופעל בתושייה לקידום ההשתלטות". בשמו של סא״ל מ׳ קיבלו את הצל״ש הוריו, אלמנתו וילדיו. הטקס התקיים בביתו של סא״ל מ', אליו הגיע הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי. אל הרמטכ"ל התלוו ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן ומפקדים נוספים.

 

"זהו מקרה יוצא דופן של גבורה בולטת", אמר הרמטכ"ל כוכבי בטקס. "אני מכיר את מ' עוד מהימים שהוא היה קצין צעיר בחטיבת הצנחנים. לצד הכישורים הרבים שלו הוא היה איש צנוע, איש שתוכו כברו, איש של אמת, איש שידעת שמה שאתה רואה זה מה שיש. הפעילות שבה נהרג היא חלק מאירוע שיכול היה להסתיים באופן הרבה יותר חמור. הוא קיבל החלטה שבעזרתה הצליח ליצור את התנאים כדי שלא נתדרדר למשבר בעל השלכות אסטרטגיות. אני מצדיע למ׳ על האופן בו פעל. רק מי שהיה בכאלה מצבים יודע אילו עוצמות, לחצים וכובד של שיקולים מונח על הכתפיים ומתרוצץ בראש בשברירי השניה הזו".

 

 

"לא רק אני מלא הערכה למ'", הוסיף רא"ל כוכבי. "בשם צה"ל כולו אני אומר תודה על האופן שבו פעל ברגעים הללו. מ' היה קצין מיוחד וייזכר כדמות מופת. אשריו של מ׳ שזכה גם לאישה מיוחדת כזו, ואני אומר לילדים - אשריכם שיש לכם אימא כזו ומשפחה כזו. מ' גדל במקום שהצמיח את כל זה, ואי אפשר להחמיץ את העוצמה שיש במשפחה הזו. אני מודה לכם בשם צה"ל, זהו יום לא קל והדבר המרכזי שצריך להישאר ממנו הוא גאווה. אני מעריך מאוד את פועלו של מ', ומצדיע לו גם בהיעדרו".

 

בהמשך היום עתידים להתקיים טקסי הענקת צל"שים ותעודות הערכה באגף המודיעין ובחיל-האוויר. צל"ש ראש אגף המודיעין יוענק לכמה לוחמים מצוות מערך המבצעים המיוחדים על "תפקודם יוצא הדופן, תוך הפגנת קור רוח ואומץ לב להגנה על חבריהם ולחילוץ הצוות לשטח הארץ". צל"שי אלוף נוספים יוענקו מטעם מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, לקברניט מסוק החילוץ, רב סרן ע', לטייס המשנה סא"ל במיל' נ' ולמכונאי המוטס האחורי, רב סמל מתקדם ק', על תפקודם בחזית הלחימה, תחת אש: "בפועלם גילו דבקות במשימה, קור רוח ואומץ לב בתנאי קרב ובחוסר ודאות". 

 

צל"ש מטעם מפקד בסיס תל נוף של חיל האוויר (צל"ש המקביל לצל"ש מפקד אוגדה), יוענק למכונאי הקדמי במסוק החילוץ, רב סמל נ', ולארבעת הלוחמים מצוות החילוץ של יחידת 669 - מפקד הכוח סגן א', רופא הכוח רס"ן במיל' ד"ר א', הפרמדיק, רב סמל ג' והחובש, רב סמל א', על חלקם בחילוץ ועל הפעולות הרפואיות שביצעו במהלכו שהצילו את חיי הקצין הנוסף שנפצע באורח בינוני עד קשה.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
האלמנה ובנו של מ' מקבלים את הצל"ש
צילום: דובר צה"ל
מומלצים