שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן: "לא ממליצים על אף אחד, הרשימה המשותפת - אויבים"
  כמה שעות לפני שנציגיו יגיעו לסבב ההתייעצויות שעורך נשיא המדינה לקראת הרכבת הממשלה הבאה, הבהיר יו"ר ישראל ביתנו כי מפלגתו לא תמליץ על נתניהו או גנץ: "נתניהו סגר עם המשיחיים, גנץ משמר אופציה להקים ממשלה עם הרשימה המשותפת". ליברמן הציע: "שיטילו מטבע או שילכו מכות"

   

  יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן הודיע הערב (יום א') כי מפלגתו לא תמליץ בפני נשיא המדינה על מי מהמועמדים להרכבת הממשלה הבאה. "מבחינתי שיטילו מטבע או שילכו מכות", אמר ליברמן בישיבת הסיעה של ישראל ביתנו לקראת ההגעה של נציגי מפלגתו להתייעצויות בנושא שעורך נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין במשכנו.

   

  אביגדור ליברמן בישיבת סיעה (צילום: אוהד צויגנברג)
  "החרדים יריבים פוליטיים אבל לא אויב". ליברמן, הערב(צילום: אוהד צויגנברג)

  "ישבנו כמה שעות, כל סיעת ישראל ביתנו, וכולנו הגענו לאותה מסקנה: כל ההתחייבויות שלנו לבוחר הן התחייבויות ברזל", אמר ליברמן. "ברגע שנתניהו והליכוד החליטו לסגור את הגוש עם המפלגות החרדיות והחבורה המשיחית, אנחנו לא יכולים להמליץ על בנימין נתניהו. אנחנו לא יכולים להיות חלק מהגוש הזה".

   

  בנוגע ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ ולאפשרות שהרשימה המשותפת תמליץ עליו, אמר ליברמן כי "ראינו היום באופן ברור שהוא משמר את האופציה להקים ממשלה עם החרדים ועם הרשימה המשותפת. לגברי החרדים, הם יריבים פוליטיים אבל לא אויב. לגבי הרשימה המשותפת, הם בפירוש אויב. איפה שהם יהיו - אנחנו נהיה בצד השני".

   

  ליברמן אמר עוד כי "מי שבוודאי זוכר, אותו איימן עודה החרים את ההלוויה של שמעון פרס אבל באותו שבוע עלה לקבר של ערפאת ברמאללה. לא פלא שמתוך החבורה הזאת יצאו בסאל גטאס ואחרים. יש בכנסת ישראל מפלגה שמנסה להרוס אותם מבפנים. מקומם בפרלמנט ברמאללה ולא בישראל. לא נוכל להמליץ על כחול לבן ובני גנץ ולכן ההמלצה שלנו לנשיא תהיה מאוד פשוטה והיא - לא ממליצים על אף אחד".  

   

   

  בחירות 2019 סבב ב' לוז לוח זמנים התייעצות נשיא המדינה בית הנשיא הרכבת ממשלה ()

  בחירות 2019 סבב ב' לוז לוח זמנים התייעצות נשיא המדינה בית הנשיא הרכבת ממשלה ()

  יו"ר ישראל ביתנו הבהיר כי "כל הדרישות שלנו הופיעו במסגרת מערכת הבחירות. פרסמנו ברבים מה הם עמדותינו בכל הסוגיות: ביטחון, דת ומדינה, חברה וכלכלה. הדרך היחידה לצאת מהמבוי הסתום זה להקים ממשלה לאומית רחבה משתי המפלגות הגדולות. יש אופציה אחת - ממשלת אחדות. זה הרצון של הבוחר. להפיל הכול בגלל ויכוח מי הראשון ומי השני? מבחינתי שיטילו מטבע או שילכו מכות. מה שחשוב כרגע זה שיקימו ממשלה".

   

  ליברמן הוסיף: "אני לא נאיבי, אני מאוד רוצה ממשלה רחבה. איזה קשר יש בליכוד לימין? יש שם קואליציה משיחית ולקחו שם בני ערובה. אין שום סיכוי שנשב עם החרדים בממשלה אחת. התחייבנו על דברים כמו חוק הגיוס, לימודי ליב"ה, תחבורה ציבורית בשבת וגיור על ידי רבני ערים. אנחנו משתדלים גם למתן את הדרישות שלנו, אבל ברור שיחד עם החרדים זה לא ילך".

   

  בתחילת דבריו אמר ליברמן כי "לפני שיהיה ברור מי יקבל את מלאכת הרכבת הממשלה, הייתי ממליץ לראש הממשלה כבר לחשוב למנות ממלא מקום שר ביטחון במשרה מלאה. אנחנו מתמודדים עם יותר מדי אתגרים בתחום הביטחון".

   

  בנוגע למשבר הגירעון הממשלתי אמר ליברמן כי "צריך לכנס ועדה נוספת שתעסוק בתקציב הביטחון כי נראה שאנחנו נמצאים במחנק כספי וגם שם יש צורך דחוף לגבי החלטות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  ליברמן בישיבת הסיעה
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים