שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "משחקי הכס" זכתה באמי 2019: "מדהים שכולם עוד חיים"

  העונה האחרונה שלה אומנם נתקלה בהרבה אכזבה וטענות מהמעריצים, אבל "משחקי הכס" זכתה בפרס הדרמה הטובה ביותר בטקס האמי. "פליבאג" הבריטית נבחרה לקומדיה הטובה ביותר, וכוכבי "להרוג את איב" ו"פוזה" קיבלו את פרסי המשחק

  המעריצים התאכזבו ואפילו קראו לצילום חדש של העונה האחרונה - אבל "משחקי הכס" סיימה עם אמי נוסף כשזכתה לפנות בוקר (ב') בפרס החשוב של טקס הטלוויזיה האמריקני - הדרמה הטובה ביותר. עם זאת, הסדרה, שקיבלה מספר שיא של מועמדויות, ספגה כמה מפלות הפעם - פיטר דינקלג' אומנם זכה בפרס שחקן המשנה, אך בקטגוריות משמעותיות אחרות כמו תפקידים ראשיים, בימוי ותסריט, היא הפסידה למתחרות.

   

  "אתם מדהימים כולכם, וזה מדהים שאתם עוד חיים", הודו היוצרים לצוות השחקנים הענק שלהם, שהתמודד בעונה האחרונה עם צילומים מפרכים במיוחד, וביקשו ממשפחותיהם סליחה על כך שנעדרו כל כך הרבה בעשור האחרון. "אנחנו מקווים שתחשבו יום אחד שזה היה שווה את זה".

  אמי 2019 (צילום: AFP)
  מסכמים עשור ומודים לשחקנים על הלילה הארוך. אנשי "משחקי הכס" אחרי הזכייה(צילום: AFP)
   

  אמי 2019 (צילום: AP)
  מזהים? מימין: לנה הידי, מייסי וויליאמס, סופי טרנר ואלפי אלן(צילום: AP)

  זוכה גדולה אחרת של הטקס, שהתקיים בפעם ה-71 וללא מנחה, הייתה "פליבאג" הבריטית שהפתיעה כשקטפה את תואר הקומדיה הטובה ביותר ביחד עם כמה קטגוריות נוספות, והביסה את  "ויפ" - הזוכה המועדפת של שנים עברו, שהסתיימה גם היא השנה. 

   

  פיבי וולר-ברידג' (צילום: gettyimages)
  פיבי וולר-ברידג'. הפתיעה(צילום: gettyimages)
   

  בדומה לרוח הטקסים האמריקאים הגדולים - האמי ה-71 עמד בסימן של גיוון, שוויון והעצמה נשית. הזוכים שלו דיברו בנאומיהם על נושאים כמו זכויות לטרנסים, שכר שווה לגברים ונשים והחשיבות של ייצוג לכל בני האדם. או כמו שפיטר דינקלג' אמר זאת - "אם לא היה גיוון, לא הייתי עומד פה".

   

  בפרסים הגדולים של המשחק בדרמה השנה זכו מועמדים מפתיעים - ג'ודי קומר הוכתרה לשחקנית הטובה ביותר על תפקידה כרוצחת מוכשרת במיוחד ב"להרוג את איב". היא הביסה בדרך מתחרות כמו הקולגה שלה מהסדרה סנדרה או וכוכבת "משחקי הכס" אמיליה קלארק. "לא הזמנתי את ההורים שלי כי לא חשבתי שאזכה", הודתה. בילי פורטר הפך לשחור הגאה הראשון שזכה בפרס השחקן בדרמה בזכות תפקידו ב"פוזה" - וכיאה לשם ולמעמד הגיע בחליפה מנצנצת וכובע ענק.

   

  "צ'רנוביל" המוערכת, שהחזירה את האסון הגרעיני לכותרות השנה, הייתה גם היא בין המנצחות הגדולות - היא זכתה בקטגוריית המיני סדרה וכן בפרסי הבימוי והתסריט בקטגוריה.

  הצוות של צ'רנוביל באמי 2019 (צילום: gettyimages)
  הצוות של "צ'רנוביל" מקבל את פרס המיני סדרה הטובה ביותר(צילום: gettyimages)

  פיבי וולר-ברידג', היוצרת והכוכבת של "פליבאג", זכתה גם בפרס השחקנית הטובה ביותר בקומדיה, והביסה את המועמדת המובילה ג'וליה לואי דרייפוס מ"ויפ", שזכתה בפרס פעמים רבות בעבר - שש מתוכן על תפקידה בסדרה כסלינה מאייר. בפרס השחקן הראשי בקומדיה זכה בשנה השנייה ברציפות ביל היידר על תפקידו ב"בארי".

   

  אמי 2019 (צילום: AFP)
  ג'ודי קומר. עוד הפתעה(צילום: AFP)
   

  אמי 2019 (צילום: AFP)
  בילי פורטר. הביא את הניצוץ(צילום: AFP)

  פרס שחקן המשנה בסדרת דרמה הוענק כאמור שוב לדינקלג' על הדמות המבריקה של טיריון לאניסטר ב"משחקי הכס". "עברו 10 שנים, לא ידעתי למה אני נכנס", סיכם על הבמה, "עשר שנים של זיעה, עשר שנים עם האנשים הכי מצחיקים, הזענו וצחקנו. הייתי עושה זאת שוב". פרס שחקנית המשנה הוענק לג'וליה גארנר על "אוזרק".

  פיטר דינקלג' בטקס האמי (צילום: AFP)
  פיטר דינקלג'. סיפור של צחוק וזיעה(צילום: AFP)
   

  בפרס השחקן הטוב יותר במיני סדרה זכה ג'רל ג'רום על תפקידו בסדרה "כשהם רואים אותנו", שסיפרה את סיפורם האמיתי של "החמישייה מסנטרל פארק", שהורשעו בפשע שלא ביצעו. הקהל נעמד על רגליו כשהקדיש את הזכייה לחמישייה המקורית - שנכחה באולם.

   

  מישל וויליאמס, שזכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר במיני סדרה "פוסי/ורדון", סטתה קצת מהקו שמאפיין נאומים שכאלה - ודיברה על כסף. היא הודתה על הבמה לאנשים ששילמו לה שכר שוויוני עבור התפקיד בסדרה שסיפרה את סיפורם של אנשי הבמה בוב פוסי וגוון ורדון, וביקשה מכולם "להקשיב לנשים" הדורשות שכר שווה לגברים, ולאפשר להן להצליח בזכות זאת, ולא למרות שלא קיבלו זאת. 

  מישל וויליאמס (צילום: AFP)
  מישל וויליאמס. דיברה על כסף(צילום: AFP)
   

  גם פטרישה ארקט, שזכתה בפרס שחקנית המשנה במיני סדרה על תפקידה ב-The Act, ניצלה את הבמה כדי להעלות מודעות. היא נזכרה בדמעות באחותה אלקסיס, שחקנית טרנסג'נדרית שהלכה לעולמה ב-2016. "אני מתאבלת כל יום. תנו להם לעבוד, טרנסים הם בני אדם, בואו ניפטר מכל הדעות הקדומות".

   

  בפרס שחקן המשנה בקומדיה זכה טוני שלהוב מ"גברת מייזל המופלאה", שדיבר בקצרה והיה נרגש מאוד אף שלא מדובר בפרס האמי הראשון שלו - יש לו עוד כמה נוספים בארון מהימים שבהם גילם את התפקיד הראשי בסדרה "מונק".

   

  השחקנית היהודייה אלכס בורסטיין, שזכתה בפרס שחקנית המשנה בקומדיה בפעם השנייה על תפקידה ב"גברת מייזל המופלאה", דווקא שמרה על הומור, אך הוא התחלף לבסוף בנאום מרגש במיוחד. "אני רוצה להקדיש את הפרס לסבתא שלי, ניצולת שואה", סיפרה, "היא עמדה מול שומר בתור, עמדו לירות בה לתוך בור, והיא שאלה את השומר - 'מה יקרה אם אצא?', הוא ענה 'אין לי לב לירות בך, אבל מישהו אחר יעשה את זה'. והיא יצאה ובזכותה אני פה. אז צאו מהתור, נשים!".

   

  בורסטיין מספרת על סבתה ניצולת השואה

   

  רשימת הזוכים המלאה

  דרמה: "משחקי הכס"

  קומדיה: "פליבאג"

  שחקן ראשי בדרמה: בילי פורטר, "פוזה"

  שחקנית ראשית בדרמה: ג'ודי קומר, "להרוג את איב"

  שחקן משנה בדרמה: פיטר דינקלג', "משחקי הכס"

  שחקנית משנה בדרמה: ג'וליה גארנר, "אוזרק"

  תסריט בדרמה: "אוזרק"

  בימוי בדרמה: "יורשים"

  שחקן ראשי בקומדיה: ביל היידר, "בארי"

  שחקנית ראשית בקומדיה: פיבי וולר ברידג', "פליבאג"

  שחקן משנה בקומדיה: טוני שלהוב, "גברת מייזל המופלאה"

  שחקנית משנה בקומדיה: אלכס בורסטיין, "גברת מייזל המופלאה"

  תסריט בקומדיה: "פליבאג"

  בימוי בקומדיה: "פליבאג"

  תוכנית ריאליטי: "המירוץ לדראג של רופול"

  סרט טלוויזיה: "מראה שחורה: בנדרסנאץ'"

  מיני סדרה: "צ'רנוביל"

  שחקן במיני סדרה: ג'רל ג'רום, "כשהם רואים אותנו"

  שחקנית במיני סדרה: מישל ויליאמס, "פוסי/ורדון"

  שחקנית משנה במיני סדרה: פטרישיה ארקט, The Act

  שחקן משנה במיני סדרה: בן וישו, "שערורייה אנגלית למדי"

  בימוי במיני סדרה: "צ'רנוביל"

  תסריט במיני סדרה: "צ'רנוביל"

  תוכנית בידור: "סאטרדיי נייט לייב"

  כתיבה בתוכנית בידור: "השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר"

  בימוי בתוכנית בידור: "סאטרדיי נייט לייב" 

  תוכנית אירוח: "השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר"

   

  טקס האמי המתורגם ישודר הערב ב-19:50 ב-yes EDGE וב- STINGTV

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים